Adopcijas noteikumi

Dzīvnieka izvēle ir ne tikai atbildīgs solis jūsu dzīvē, bet arī milzīga cerība dzīvniekam iegūt pastāvīgas mājas un cilvēku, kuru mīlēt un kuram uzticēties. Tāpēc šis solis nedrīkst būt mirkļa iegriba vai spontāns lēmums!

Ja lēmums ir pārdomāts un esiet stingri nolēmis tikt pie mājas mīluļa – suņa vai kaķa – tad atlikuši vien daži soļi līdz lēmuma izpildei:

  1. lūgums vēlreiz iepriekš apsvērt visus plusus un mīnusus, kā arī nopietni izvērtēt savas iespējas aprūpēt no patversmes paņemto dzīvnieku – ne tikai finansiālās iespējas, bet laiks, pacietība, uzmanība, ko prasīs dzīvnieks;
  2. iepazīstieties ar dzīvnieku labturības prasībām suņa vai kaķa turēšanai, kā arī iepazīstieties ar pieejamo literatūru par izvēlētā dzīvnieka vajadzībām, uzturēšanu, aprūpi, ja ir iespēja, pakonsultējaties ar kādu suņa vai kaķa īpašnieku;
  3. sagatavojiet „materiāli-tehnisko bāzi” dzīvnieka uzņemšanai mājā:
  • Sunim – trauki (ēdināšanai, dzirdināšanai), guļvieta (atbilstoši jūsu plānotajai turēšanas vietai iekštelpās vai ārā, t.sk., norobežots voljērs, būda), kakla siksna, uzpurnis un pavadiņa (atbilstoši suņa izmēram, ko plānojiet uzņemt mājās), suņu barība, rotaļlietas, citas lietas pēc jūsu izvēles (ķemme, aksesuāri u.c.);
  • Kaķim – trauki (ēdināšanai, dzirdināšanai), guļvieta (grozs, mīkstā guļvieta vai kaķu māja), kaķa tualetes komplekts (kaste, smiltis, lāpstiņa), konteiners kaķa pārvadāšanai, priekšmeti nagu asināšanai (vai pielāgojiet mājā kādu vietu šim nolūkam, lai pasargātu mēbeles un tapetes), kaķu barība, rotaļlietas, aksesuāri (siksniņa, pavadiņa, ķemme), citas lietas pēc jūsu izvēles;
  1. aplūkojiet patversmē esošo suņu vai kaķu fotogrāfijas vai arī brauciet pie mums uz vietas apskatīt adopcijai pieejamos dzīvniekus;
  2. ļoti svarīga ir jūsu raksturu saderība un savstarpējās simpātijas – dzīvnieka izvēle var prasīt vairāk laika, nekā iesiet ieplānojuši. Ne vienmēr izdosies ar pirmo piegājienu tikt pie četrkājainā drauga – bet nezaudējiet cerību, tieši jūsu dzīvnieks jūs noteikti sagaidīs, tieši jūs esiet kāda dzīvnieka īstais saimnieks;
  3. kad īstais un vienīgais lolojums atrasts, atliek vien dokumentālas formalitātes – t.i., aizpildīt adopcijas anketu un sagatavot dzīvnieku pārvešanai – atbilstoši normatīvo aktu prasībām un ceļu satiksmes drošības noteikumiem, transporta līdzeklī jānodrošina, lai dzīvnieks nepārvietojas pa salonu, nesavainojas pats un nesavaino citus, netraucē transporta līdzekļa vadīšanu;
  4. ja jums mājās ir citi mājdzīvnieki, ieteicams pirmajās dienās pēc dzīvnieka pārvešanas nodrošināt pieauguša cilvēka klātbūtni un dzīvniekus savstarpēji iepazīstināt, palīdzēt tiem saprasties, noteikt uzturēšanās robežas u.tml. Šim pasākumam jāvelta pienācīga rūpība un uzmanība, jo dzīvnieku sapazīšanās atstās ietekmi uz to turpmāko sadzīvošanu, kā arī vispārējo mieru un kārtību jūsu mājā.

NB!

Lēmumu par dzīvnieka uzņemšanu obligāti saskaņojiet ar ģimenes locekļiem u.c. līdzcilvēkiem, kas dzīvo kopā ar jums. Ja dzīvojiet īrētā dzīvoklī (mājā), jums nepieciešama īpašnieka atļauja dzīvnieka turēšanai.

Dzīvnieku no patversmes var adoptēt tikai pilngadīga – 18 gadu vecumu sasniegusi persona.

Dzīvnieks no patversmes tiek atdots tikai personīgi tā nākamajam saimniekam.

Katru gadu dzīvnieks jāvakcinē pret trakumsērgu – jārēķinās ar šiem ikgadējiem obligātajiem veterinārmedicīnas izdevumiem.

Ļoti ieteicams dzīvnieku no patversmes uz māju aizgādāt ar automašīnu, nevis sabiedrisko transportu.

Ja kādu iemeslu dēļ dzīvnieku nevariet paturēt, atrodiet tam jaunu saimnieku. Ja saviem spēkiem netiekat galā, sazinieties ar mums, mēs palīdzēsim dzīvniekam atrast jaunu saimnieku vai arī izmitināt to patversmē.

Līdzmaksājums:

Adoptējot dzīvnieku no Ulubeles, jaunajam īpašniekam ir jārēķinās ar līdzmaksājumu, kura apmērs daļēji nosedz veterinārmedicīnisko pakalpojumu izmaksas konkrētajam dzīvniekam (apstrāde pret parazītiem, vakcinācijas, revakcinācijas, sterilizācija pieaugušajiem, mikročips suņiem, vakcinācijas grāmatiņa vai ES pase, u.c) un uzturēšanas izmaksas patversmes dzīvniekiem.

Ulubele ir no kill patversme, kurā katru dienu uzturas ap 500 dzīvnieku, un šie maksājumi tiek izmantoti to dzīvnieku (īpaši senioru) uzturēšanai, kurus reti kad izvēlas adopcijai.

Lai veicinātu senioru adopciju, Ulubele ir izveidojusi senioru programmu, kas piedāvā zelta apdrošināšanas polisi, kas nodrošina dzīvniekam cienīgas vecumdienas.

ulubele.org/senioru-programma/

Kaķis………..……………………………………………35 €

Suns (līdz 2 gadiem)…………….……………100 €

Suns (2 līdz 4 gadi)……………………………..70 €

Suns (5 līdz 7 gadi)……………………………..50 €

Suns (8+ gadi)……………………………………..30 € + Zelta polise

Jaunajiem saimniekiem kaķi un suņi tiek atdoti vakcinēti, attārpoti, atblusoti, sterilizēti – visi dzīvnieki, kas vecāki par 5-6 mēnešiem, tiek sterilizēti.

Dzīvnieki, kuri nav sasnieguši atbilstošu vecumu, lai pabeigtu revakcināciju pret slimībām un trakumsērgu, tiek nodoti socializācijai, slēdzot pagaidu māju līgumu, un adopcija tiek kārtota pēc visu obligāto vakcīnu saņemšanas, izsniedzot vakcinācijas grāmatu vai pasi.

* Vairums cilvēku adoptē dzīvnieku no patversmes, lai palīdzētu gan konkrētajam dzīvniekam, gan arī patversmē palikušajiem. Ulubele visiem iespējamajiem līdzekļiem cenšas nodrošināt, lai adoptētie dzīvnieki nokļūst gādīgās rokās.

Līdzmaksājuma apmēram ir informatīva nozīme. Katrs adopcijas gadījums tiek izvērtēts individuāli. Līdzmaksājums nav cena par dzīvnieku, jo patversme nav veikals ar obligātu pienākumu dzīvnieku pārdot. Ir gadījumi, kad dzīvnieki adopcijai tiek nodoti bez līdzmaksājuma un ir gadījumi, kad dzīvnieka adopcija tiek atteikta.

Pirms adoptējat, pērkat vai kā citādi iegādājieties dzīvnieku, ir svarīgi apsvērt ne tikai emocionālos, bet izvērtēt arī sadzīves apstākļus un finansiālās iespējas. Mīļdzīvnieks dod prieku un mīlestību, bet arī prasa rūpes un uzmanību daudzu gadu garumā. Ja nevarat atvēlēt budžetu vismaz 30 eur apmērā mēnesī, tad jūs dzīvnieku turēt nevarat.