Rota

Ja par kādu var teikt “sprigana kā kalnu kaza”, tad tas ir par Rotu. Kaut arī viņai tiek piedēvēti 7-8 gadi, Rota ir “dāma bez vecuma”. Viņa ir enerģijas un zinātkāres iemiesojums, kam ļoti patīk piedalīties cilvēku ikdienas dzīvē – ja ne savādāk, tad caur logu vai no attāluma.

Rotas uzmanīgais skatiens seko katram solim un spicais deguntelis izmanto katru izdevību, lai iesprauktos pa logu vai durvju šķirbu. Lai paplašinātu horizontus un iegūtu globālāku skatu uz dzīvi, Rota mīl uzlekt uz savas būdas jumta, lepni pārskatīt apkārtni un paskatīties uz kaimiņiem no augšas.

Attiecībās ar cilvēkiem – mīlīga, uzmanīga un gatava būt kopā ik mirkli. Pastaigu laikā labprāt palīdz uzlabot cilvēka veselību visos 5 labi zināmajos veidos, jo mīl spraigu, enerģisku tempu. Taču pavadu nevelk un nerausta. Ja saprot, ka līdzgājējs dod priekšroku mazākai slodzei, samiernieciski pielāgojas. Ja būs nepieciešams, Rota labi sargās un pieskatīs savu teritoriju, ziņojot par nevēlamu kustību tuvākajā apkārtnē.

Ar citiem suņiem attiecības visumā labas, taču ciešāku attiecību dibināšanā ir ļoti izvēlīga – ilgi pārbauda līdz pieņem vai nepieņem kā savējo. Viņai patīk būt noteicošajai – ja kompanjonu tas apmierina, tad attiecības ir ilgas un laimīgas.
Pa gabalu šķiet, ka Rota ir tāds kareivīgs brigadieris brunčos, taču tā ir tikai ārējā čaula un pa lielu gabalu. Tuvumā, klusumā un divvientulībā iepazīstot, atklājas patiesais Rotiņas mīlīgums un vēlme būt īstajai un vienīgajai savam mīļajam cilvēkam.

❤️Varbūt ikdienā viņa šķiet aizņemta ar savām lietām un nemaz neizrāda, ka gaida. Bet ļoti gaida.

http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/atrastie/ulubele-atrasts-suns-26413