Tangus (Rūgtais)

Tangus jeb Ulubelē saukts arī par Rūgto savos garajos klaiņojumos pirms nonākšanas patversmē droši vien sirsnīgi brīnījies, kāpēc cilvēki viņam bijīgi iet ar līkumu un labāk redz ejam nekā nākam. Viņa milža augums, respektablais kažoks un sargsuņa arhetips ikvienu svešinieku notur pa lielu gabalu. Varbūt tieši tas šajā dzīvē pasargājis pašu Tangusu un varbūt tieši tā būs viņa iespēja reiz sagaidīt īsto ģimeni.

Pretstatā draudīgajam izskatam milzim Tangusam daba devusi ļoti labestīgu un dzīvespriecīgu raksturu – tas uzreiz redzams viņa labsirdīgajā skatienā. Un tikpat labi redzams, ka visas dzīves skolas un mācības bijis spiests apgūt pats, nevis saimnieka vadībā. Tāpēc piecus gadus vecais Tangus būs pateicīgs, ja jaunais saimnieks veltīs laiku nodarbībām un kopā ies uz skolu – ne tādēļ, ka viņš nepaklausīgs vai brīvdomātājs, bet tāpēc, lai ieklausītos viens otrā, saprastos bez vārdiem un nevajadzīgiem spēka paņēmieniem. Un galu galā tāpēc, lai Tangusam beidzot būtu kāds izglītību apliecinošs dokuments! 😉

Tangus ir ļoti orientēts uz cilvēku – vienmēr gatavs draudzēties! Priecīgs par bērnu sabiedrību un ar savu milža augumu cenšas nemanāmi iekļauties bērnu kompānijā. Taču saimniekam jābūt “ar mugurkaulu” un pieredzi, lai drošu roku vadītu kopdzīvi.

Par spīti tam, ka agrāk dzīvojis vairāku suņu sabiedrībā, Tangus šobrīd izrāda nepatiku pret saviem sugasbrāļiem – visdrīzāk tāpēc, ka patversmē viņu ļoti daudz un tas Tangusu kaitina. Gan jau savās mājās labprāt draudzēsies un sadzīvos plecu pie pleca ar kādu jauku suņu meiteni.

Tangus klausās cilvēku sarunās par šo dīvaino laiku – par attālinātu strādāšanu un #paliecmājās kustību un savā prātā nolēmis, ka tā viņam – patversmes sunim ir likteņa dota iespēja beidzot braukt mājās!

🐾 Kas var būt labāks par sadraudzēšanos un satuvināšanos tad, kad visiem jāpaliek mājās – cik ilgi visi suņi gaidījuši tādu laimi! Adoptē mani un paliekam mājās kopā!

http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/atrastie/ulubele-atrasts-suns-29458?fbclid=IwAR3uz3OHtpUeMaXlmMap_oLxIzDuLwSu3XvNLigHA0lL9y_7kO7uNLDPGvA

Foto – Ivars Tračums