❗️ UZMANĪBU – KARSTUMS ❗️

Karsts laiks ir bīstams ne tikai cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem – parūpējies par viņiem! Viņi ir atkarīgi no Tava saprāta un uzmanības!

✔️ Neatstāj dzīvniekus tiešos saules staros bez iespējas patverties ēnā! Atceries, ka saules gaita mainās ik minūti – tur, kur no rīta uz darbu ejot, ir patīkama ēna, pēcpusdienā var būt sakarsis kā uz pannas! Nepakļauj dzīvnieku mocībām un riskam dabūt karstuma vai saules dūrienu, kas var beigties arī letāli!

o Ja suns tiek turēts pie ķēdes vai voljērā, pārliecinies, ka viņam pieejams noēnojums visā dienas garumā. Ja tas nav iespējams, obligāti pārvieto suni uz citu vietu.

o Suņu būda, kas atrodas tiešā saulē, nav patvērums – tā piekarst!

o Atceries, ka arī asfalts, bruģis un citi segumi saulē stipri uzkarst un uz tiem nav iespējams ilgstoši uzturēties.

o Atceries, ka no karstuma jāpasargā visi mājdzīvnieki – sevišķi tie, kuru kustību brīvība ierobežota un viņi paši nevar izvēlēties vietu, kur atvēsināties. Neatstāj būrīšus ar mājdzīvniekiem tiešā saulē!

✔️Dzīvībai svarīgi nodrošināt svaigu ūdeni visu laiku pietiekamā daudzumā! Tas ir dzīvības un nāves jautājums! Atvēsināt suni var, aplejot viņu ar ūdeni vai mitrinot ķepas aukstā ūdenī. Izliec traukus ar ūdeni dzirdināšanai dzīvniekiem un putniem.

✔️ Vēro savu mājdzīvnieku pašsajūtu un nepieciešamības gadījumā vērsies pēc palīdzības pie vetārsta nekavējoties!

❗️Gadījumā, ja redzi, ja saimnieka nevērības, nezināšanas vai nolaidības dēļ kāds dzīvnieks tiek pakļauts karstumam, vērs saimnieka uzmanību uz to, lai dzīvnieka apstākļus uzlabotu.

❗️Ja pamani, ka dzīvnieks atstāts bezpalīdzīgā stāvoklī, nekavējoties zvani pašvaldības policijai!