Argo Ezis

“Paskat, tas nu gan ir skaistulis!”,- potenciālie adoptētāji pieliek soli, lai ātrāk nonāktu pie voljēra, kurā cauri daudziem citiem žogiem un suņiem pamanījuši kādu koši rudu krāšņu kažoku un staltu augumu. Te nu viņš ir – mūsu Argo Ezis. Ļoti skaists, efektīgs un pašpārliecināts. Caur žogu sasveicinoties un iepazīstoties ir sajūta, ka tieši Argo Ezis ir tas, kurš sajūt – būs viņa cilvēks vai nē. Viņš nekad nebūs tikai smuks plīša lācītis pie kamīna vai privātmājas lieveņa krāšņā rota.

Argo 10 gadus garās dzīves pieredze nav nekāda saldā – cilvēki viņu mīlējuši un pametuši, tad atkal solījušies mīlēt. Un atkal pametuši. No rokas rokā. Ko gan lai viņš domā par cilvēku sugu? Tāpēc viņš ir tas, par kuru saka – suns ar raksturu. Saprotiet pareizi – ar raksturu, nevis agresiju. Viņš vairs nav gatavs uzticēties tāpat vien uzreiz – mīlēt un solīt uzticību līdz mūža galam. Dzīve iemācījusi piesardzību un neticību brīnumiem. Bet nav iznīcinājusi cerību un vēlmi būt piederīgam. Tāpēc Argo rūpīgi izvēlas cilvēkus, kuriem doties līdzi pastaigā un jo vairāk tos, kuriem braukt līdzi uz mājām.

Tas noteikti nenotiks pirmajā satikšanās reizē – to zina gan Argo, gan mēs. Iepazīšanās – pastaigas – pastaigas – pastaigas – iedraudzēšanās – uzticēšanās – draudzība – pieķeršanās – piederības sajūta – mīlestība uz mūžu. Apmēram tā varētu izskatīties īsais apraksts par Argo Eža mājupceļu. Viņš noteikti gatavs piekopt šo taktiku, bet kurš būs tas, kurš pa ceļu ies viņam pretī?

Argo saimniekam jābūt stiprai personībai ar pieredzi lielu suņu skološanā, ar izpratni par to, nozīmē nodota mīlestība, kādas rētas atstāj nodevība un cik svarīgs ir kopā pavadītais laiks. Jo Argo ļoti gaida cilvēku, kuram būs LAIKS būt kopā. Ar neviltotu mīlestību pret lielo, rudo suņu opi, kuram ir daudz spēka, savs viedoklis, ilgas pēc savām mājām un atmiņas par reiz piedzīvotu mīlestību.

Atstāts savā nodabā bez cilvēka sabiedrības, viņš izdomā laika kavēkļus, atbilstošus savam spēkam, radošumam un enerģijai – tie ne vienmēr patīk cilvēkiem, kuri, piemēram, pedantiski kopj savu mauriņu. Argo Ezis noteikti varētu piedalīties golfa laukumu izveidošanā, jo garlaicības dēļ pašmācības ceļā apguvis golfa laukuma reljefa dizainu – ar visām 18 bedrītēm, smilšu bunkuriem un putting range – tas viss koncentrētā veidā pārdesmit kvadrātmetru lielajā Argo Eža voljērā. Un tas viss tāpēc, ka nav sava cilvēka blakus. Tāpēc, ka nejūtas vajadzīgs.

Argo Ezis noteikti pelnījis vēl vienu iespēju dzīvē – ar cilvēku, kurš viņu nepaņems “pa ceļam”, “uz laiku”, dēļ smukuma vai aiz žēluma. Aiz sava golfa laukuma pakalniem un smilšu bunkuriem viņš sapņo par īsti stipru un sirdsgudru cilvēku-draugu, kam beidzot ielikt klēpī lielo, smago un pārdomu pilno galvu un justies mājās.

Argo Ezim, kā jau senioram, uz mājām līdzi pienākas Ulubeles Zelta veselības polise – nodrošināta veterinārā aprūpe līdz mūža galam uz Ulubeles rēķina.

http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/mekle-majas/ulubele-mekle-majas-suns-27290?fbclid=IwAR00OV-CQcFL3jruh5i-oxaZgGEmUAKjTdlWpsv528oDe7aeNGNjZ3KrKHk

Foto – Ivars Tračums