Dzīvības cena… / Цена жизни…

Uzmanību, rakstam pievienotajos foto skats ir nepatīkams!

Pirmais stāsts:

taksis

Šobrīd klīnikā par tiesībām dzīvot cīnās kāds 6 gadus jauns tīršķirnes takšu puika. Viņš nebija aizgājis meitās, viņš nejauši neizskrēja uz lielceļa un nepakļuva zem auto riteņiem, viņu nesavainoja agresīvs lielsuns… viņš svētdienas pēcpusdienā Purvciemā, saimniekam klātesot, nokrita no daudzdzīvokļu nama piektā stāva.
Ulubele sadarbojas ar Valsts Policiju, lai kriminālprocesa ietvaros tiktu veikta objektīva izmeklēšana. Pašlaik policija vērtē, vai tas ir tīšs nodarījums, nevērība vai nelaimes gadījums. Par izmeklēšanas rezultātiem un pieņemto lēmumu sabiedrība tiks informēta. Dzīvnieks ir atsavināts, par viņu rūpējas Rīgas pilsētas dzīvnieku patversme „Ulubele”. Sunim ir konstatēta iekšējo orgānu kontūzija un ir sakropļots mugurkauls. Kamēr notiek izmeklēšana, arī visus medicīnas izdevumus ir uzņēmusies „Ulubele”. Tāpēc patversmes komanda lūdz palīdzēt segt mazā suņu vīra operāciju izmaksas, kas šobrīd nepieciešamas, lai dzīvnieciņš dzīvotu.

На данный момент в клинике борется за жизнь шестилетний чистопородный кобель таксы. Он не убежал на свидание, не выбежал на шоссе и не попал под колеса автомобиля. Его не покусал агрессивный большой пес. Он в воскресенье, во второй половине дня, выпал с пятого этажа многоквартирного дома в Пурвциемсе.
Полиция возбудила уголовное дело. Животное забрали, сейчас о нем заботятся в приюте Ulubele. У собаки констатирована контузия внутренних органов и травмы позвоночника. До тех пор, пока проходит расследование, все медицинские расходы взял на себя приют. Поэтому команда Ulubele просит помочь покрыть расходы на операции для пострадавшей таксы.

Otrais stāsts:

Lola

Nenormāla smirdoņa, mēsli līdz potītēm un izjukuša dīvānā stūrī iespiedies suņa ģindenītis. Caur putekļiem un smakām piesūkušos gaisu ar grūtībām var saprast, ka dzīvnieks reiz bijis skaista rotveilera kucīte. Jau laukā un dienas gaismā aina ir briesmīga. Suni klāj ekzēmas, viņa baidās no katras straujākas kustības. Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta un ārsta apskates sirds apmet kūleni – dzīvnieks ir pamests ilgstoši aizslēgtā dzīvoklī, tur, kur pupiņu dziedzerīši – visur ir audzēji. Pēc namu teritorijas Vecmilgrāvī apsaimniekotāja teiktā – kucīti sauc Lola, viņai ir 6 gadi un viņa ir mazā augumiņa šķirnes rotveilers.
Arī viņas NE-cilvēks ir zināms. Ar Ulubele komandas gādību ir veiktas pirmās operācijas, bet Lolai priekšā garš atveseļošanās un atkal uzticēšanās ceļš. Nepieciešamas regulāras ārsta apskates, zāles un vitamīni, bet galvenais – gādīgas rokas, kuras lēni pacelsies TIKAI glāstam.

Ненормальная вонь, грязь по щиколотки, и забившийся в угол развалившегося дивана пес. Сквозь пыль и вонь с трудом можно разобрать, что животное когда-то было ротвейлером женского пола. При свете дня открылась ужасающая картина. Пес весь покрыт экземами и боится любого резкого движения. После осмотра врача и специалистов Продовольственно-ветеринарной службы стало ясно – животное было брошено в закрытой квартире на протяжении долгого времени. В молочных железах животного констатированы опухоли. Позже выяснилось, что собаку зовут Лола, ей 6 лет, она является ротвейлером небольшого роста.
Изверг, которого невозможно назвать хозяином, тоже известен. Команде Ulubele удалось организовать первые операции, но впереди у Лолы долгий путь к выздоровлению и – главное – к восстановлению доверия к человеку.
Собаке необходимы регулярные осмотры врача, лекарства и витамины, но самое важное – добрые руки, которые будут подниматься только для того, чтобы погладить Лолу.

Ulubeles cilvēki darīs visu, lai izmeklēšana abās lietās notiktu objektīvi un vainīgie saņemtu sodu. Pavisam viegli tas būtu vienmēr izdarāms, ja Latvijā jau būtu ieviesta dzīvnieku obligātā čipēšana un reģistrēšana. Jo tad neviens, kurš patiesībā vainīgs, garajos tiesas procesos nevarētu izvairīties un stāstīt, ka “tas suns jau patiesībā nemaz nav mans” – nav čipa, nav pierādījumu un tie kaimiņi un liecinieki savus stāstus vienkārši izgudro…

Работники приюта сделают все для того, чтобы расследование производилось объективно и виновные получили наказание. Это можно было бы легко сделать, если бы в Латвии существовала система обязательного чипирования и регистрация. Тогда тот, кто действительно виновен, не смог бы избежать судебных процессов и рассказывать, что собака ему не принадлежит. Нет чипа, нет доказательств. А соседи и свидетели все придумывают…

Ulubele ir apņēmības pilna visus ārstēšanas izdevumus līdz pēdējam santīmam tiesas ceļā piedzīt no vainīgajiem “īpašniekiem”, ja izmeklēšanas rezultātā viņu vaina tiks pierādīta, bet tas būs pēc tam… pēc bezgalīgi garajiem tiesas procesiem. Vispirms mēs glābsim dzīvības! Ja ir iespēja, lūdzu palīdziet.

Команда Ulubele намерена взыскать все расходы на лечение до последнего сантима с “хозяев”, если будет признана их вина, но это возможно только после завершения бесконечно долгих судебных процессов. Вначале мы спасем жизни! Если есть возможность, помогите!

Ziedojuma konts abiem necilvēcības upuriem:
LV97HABA0551028353893
Biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”
Reģ.Nr. LV 40008095993;
Ziedojumu tālrunis – 90006083
Izdari sirds darbu sadarbībā ar portālu Ziedot.lv
Tālrunis: 20203333 vai 27803333;
web: www.ulubele.org;
e-pasts: ulubele@ulubele.org

Номер банковского счета для жертв бесчеловечного обращения:
LV97HABA0551028353893
Общество “Dzīvnieku pansija Ulubele”
Reģ.Nr. LV 40008095993;
Телефон для пожертвований – 90006083
Сделай доброе дело вместе с порталом Ziedot.lv
Телефон: 20203333 vai 27803333;
web: www.ulubele.org;
e-pasts: ulubele@ulubele.org