Uma

Šī gada februārī – tieši Pelnu dienā, kas kristiešiem ir grēku nožēlas simbols, kāds gādīgs “saimnieks” pameta savu 7 gadus veco grūsno kaķenīti kastē pie veterinārās klīnikas… Ulubelē kaķenīte laida pasaulē trīs burvīgus mazuļus un ieguva vārdiņu UMA. Uma izbaroja, mīļoja un skoloja savus bērnus un kad pienāca laiks, deva savu svētību un ielika rokās jaunajiem saimniekiem.

♥ Uma bija tik nevainojama, mīļa, rūpīga mammīte saviem kaķēniem, ka ilgu laiku nevienam nenāca prātā, ka patiesībā Uma ir neredzīga…
Arī tagad, ieejot kaķu istabā, Uma ne ar kustību vai saminstinājušos soli neliek domāt, ka viņa nemaz neredz virsmu, pa kuru staigā vai šķēršli, kuru apiet. Umas kustības ir graciozas un noteiktas. Viņa lieliski orientējas telpā, perfekti sajūt augstumus un attālumus – viegli pārlec no plaukta uz grīdas un otrādi, ir ļoti kārtīga, ejot uz kastīti, labi zina, kur stāv ēdiena trauciņi. Bet viņas pasaule ir tumsā. Šķiet, ka viņa apkārt notiekošo sajūt ar katru spalviņu un ūsas galu.

Uma ļoti priecājas par cilvēka klātbūtni – draudzīgi skrien pretī mīļoties un parunāties. Šķiet, ka viņa pat sajūt cilvēka skatienu – uzreiz steidz pieglausties un ielīst azotē.

Ir tikai viena bēda – Uma nespēj sadzīvot ar citiem kaķiem. Viņa tos sajūt kā apdraudējumu un izmisīgi cenšas nosargāt savu tumsā tīto dzīves telpu. Ar savām smalkajām maņām viņa jau iztālēm sajūt kaķu istabas biedru kustības un uzreiz ieņem draudīgu pozu, uzrūc un sabozusies gaida, lai sadotu sutu ikvienam, kas par tuvu pienācis. Tāpēc dzīve patversmē kopā ar daudziem kaķiem Umai ir grūts pārbaudījums un skumja pieredze. Viņa ļoti gribētu tikt mājās, kur būs vienīgais kaķis un vislabāk arī vienīgais četrkājainais. Lai justos droši, neapdraudēti un beidzot varētu izjust, kas ir īsta miera sajūta.

Ik pa laikam Uma pieiet pie kaķu verandiņas žoga, pastiepj galviņu, ieelpo saulesgaismu, sastingst un ieklausās – varbūt sadzirdami soļi, kas nes apsolījumu būt kopā uz pavisam un dzīvi tumsā pārvērst par dzīvi mīlestībā?

🌿 🌞 Varbūt Saulgriežu laikā tiešām notiek brīnumi – varbūt tas ir laiks, kad var atrast ne tikai papardes ziedu, bet arī vismīļāko dvēselīti, kuras azotē justies droši? ♥️
Uma klausās, lai sadzirdētu tos soļus… Uma! 🙏