Kāds bijis 2023. gads Ulubelē?

Esam apkopojuši 2023.gadu Ulubelē skaitļos un infografikās. Šobrīd Ulubelē ir tik daudz dzīvnieku, kā nekad agrāk – vairāk nekā 500. Precīzu skaitu neminam tāpēc, ka tas mainās ne pa dienām, bet pa stundām – šobrīd gan biežāk papildinās ar jaunpienācējiem, nekā samazinās adoptēto iemītnieku dēļ. Kāds tad bijis iepriekšējais gads mūsu patversmē?

Uzņēmām 1460 dzīvniekus, no kuriem 658 suņi, 614 kaķi, 9 jūrascūciņas, 17 dekoratīvās žurciņas, 5 kazas, 110 putni, 10 truši, kā arī citi dzīvnieki:

Sterilizējām 662 dzīvniekus, no tiem 194 suņus, 463 kaķus un citus dzīvniekus:

Atgriezušies mājās 360 dzīvnieki, no tiem 270 suņi, 88 kaķi, 1 murkšķis un 1 putns:

Adoptēti 838 dzīvnieki, no tiem 289 suņi, 444 kaķi, 19 kazas, 9 jūrascūciņas, 25 žurciņas, 28 truši un pārējie – citi dzīvnieki:

Atlaisti savvaļā 311 dzīvnieki, savukārt, uz citām patversmēm pārvietoti 57 dzīvnieki:

Diemžēl pagājušais gads atnesis arī sēras, jo 99 patversmes iemītnieki devās pa varavīksnes tiltu, starp viņiem gan tādi, kas patversmē dzīvoja jau ilgus gadus, gan tie, kas pie mums nonākuši ļoti bēdīgā stāvoklī – ar smagām traumām vai ielaistām slimībām.


Salīdzinājumam: 2022.gada Ulubelē uzņemti 1499 dzīvnieki, adoptēti 915.

Grafiki un skaitļi uzrāda statistiku, taču aiz katra cipara ir kāda dzīvība, dzīva būtne un liktenis.
Kādam ir paveicies un viņš laimīgi atgriezies mājās pie savējiem, kāds piedzīvojis nodevību un palicis patversmes aprūpē, kāds palicis pavisam viens šajā pasaulē, tāpēc nonācis mūsu patvērumā un mierinājumā, kāds tā arī nesagaidīja un patversme bija viņa pēdējā mājvieta šajā pasaulē.
Ikviens no Ulubelē mītošajiem ļoti cer sagaidīt savu otro iespēju dzīvē un 2024.gada statistikā papildināt sadaļu “Adoptētie”. Arī mūsu mīļie opīši, kuri, neraugoties uz saviem gadiem un piedzīvoto, ilgojas atlikušo mūža daļu būt vajadzīgi, mīlēti un aprūpēti savā ģimenē.

Mēs ļoti gribam ticēt, ka mūsu sabiedrība kļūs atbildīgāka un dzīvnieks vairs netiks uzskatīts par lietu, mantu, priekšmetu, kuru var bezatbildīgi pamest, paliekot nesodītam, un patversmes nepildīsies ar skumjām, nodotām dvēselēm. Ceram, ka savukārt, atbildīgākā sabiedrības daļa, kas mīl dzīvniekus un uzskata tos par ģimenes locekļiem, izvēlēsies meklēt savu četrkājaino draugu tieši patversmē.


Tikmēr kopīgiem spēkiem varam padarīt Ulubeles iemītnieku dzīvi labāku, atbalstot viņu uzturēšanos patversmē – gan ar brīvprātīgo darbu, gan ziedojumiem!


Paldies, ja esat kopā ar viņiem ceļā uz Savām Mājām!