46 Kuriļu bobteili – kaķi ar suņa dvēseli – beidzot gatavi sastapt savu Cilvēku un sākot ar 18.maiju (sestdienu) doties Mājās no 9 mēnešu patvēruma, ko sniedzām viņiem Ulubelē.

Priecājamies paziņot, ka Kuriļu bobteilu šķirnes kaķi beidzot ir gatavi doties mājās pie labiem un atbildīgiem saimniekiem! Gandrīz deviņus mēnešus ilgusī tiesvedība šajā lietā beidzot ir laimīgi noslēgusies un kaķīši, kas visu šo laiku dzīvojuši Ulubeles aprūpē, sākot no 18.maija (sestdienas) ir pieejami adopcijai. Tas būs simbolisks datums – pagājuši tieši deviņi mēneši, jo kaķīši nonāca patversmē pagājušā gada 18.augustā.

Kaķus kaimiņi pamanīja pamesta dārziņa teritorijā, iesprostotus sapuvušos būros, pārklātos ar siltumnīcas plēvi. Policija ierosināja tiesvedību  iepriekšējai īpašniecei par kaķu turēšanu nepiemērotos dzīves apstākļos. Pavisam – 46 dažāda vecuma šķirnes dzīvnieki, kas pārdzīvojuši nežēlīgu izturēšanos, nekustīgu dzīvi būros un briesmīgos apstākļos, un ir pelnījuši tiešām savu Cilvēku.

Ja vēlaties adoptēt draugu, brauciet ciemos tos apskatīt un rezervēt! Kaķus var rezervēt tikai atbraucot uz patversmi klātienē un izvēloties konkrēto vai vairākus dzīvniekus. Apskates/ rezervācijas laiks sākot no šodienas katru dienu no 12.00 – 15.00. Adopcija (kaķu vešana uz mājām) iespējama sākot no 18.maija.

Jaunajam saimniekam, adoptējot bobteilu, jārēķinās ar līdzmaksājumu patversmei 100 eur apmērā, jo visi dzīvnieki ir pilnībā sagatavoti dzīvei pie jaunā saimnieka – vakcinēti un revakcinēti pret slimībām un trakumsērgu, apstrādāti pret parazītiem, kastrēti vai sterilizēti – pie tam summa nav salīdzināma ar šādas šķirnes kaķu cenu tirgū, kas svārstās no 400 – 700 eiro par kaķēnu. Līdzekļi nepieciešami, lai uzlabotu dzīves apstākļus tiem patversmes kaķiem, kuri te mitinās gadiem ilgi, dzīvniekiem invalīdiem un senioriem, kurus reti kāds izvēlas adoptēt. Ziedojumi palīdzēs tapt arī kaķu vasaras mājai patversmē. ulubele.org/atbalsts/


Vai kaķi ar suņa dvēseli tāpēc, ka tik ilgi mitinājušies Ulubelē, kur daudz suņu? Nebūt nē.:) Izlasi šķirnes aprakstu un izlasi, cik jauki par kuriļu bobteiliem uzrakstījusi Ilze Lavrinoviča ( šķirnes raksturojums no autores raksta praktiski.la.lv  27.08.2015) 

Foto @meduslacis

Par šķirni: Kuriļu bobteili ir dabiskas izcelsmes šķirne, kas attīstījusies un turpina eksistēt izolētā vidē, tādēļ ieguvusi konkrētas iezīmes un spējusi saglabāt savu unikalitāti. Šie kaķi radušies piecdesmit sešās salās, kas veido Kuriļu salas un stiepjas no Kamčatkas pussalas galējiem dienvidiem Krievijā līdz Hokaido ziemeļaustrumiem Japānā un atdala Ohotskas jūru no Klusā okeāna ziemeļu daļas. Salās valda skarbi klimatiskie apstākļi – sals un bieza sniega sega ziemā un ilgstoši nokrišņi un migla vasarā.

Kuriļu bobteili ne vien Latvijā, bet arī citviet pasaulē ir reti sastopama šķirne, taču, dzirdot tās nosaukumu, teju ikvienam acumirklī ir skaidrs, ka runa ir par kaķiem ar truša ļipai līdzīgu asti. Tomēr tikai retais zina, ka nav divu Kuriļu bobteilu ar pilnīgi vienādu asti – katram kaķim tā ir tikpat unikāla kā cilvēka pirkstu nospiedumi.

• Kuriļu bobteila lepnums – aste ir savērpta gredzenā vai noliekusies uz vienu vai otru pusi. Tā nedrīkst būt īsāka par 3 un garāka par 8 centimetriem. Asti veido 2–10 skriemeļi, un klāj garš un kupls apmatojums. 

• Šīs šķirnes kaķu mīkstais un zīdainais kažoks var būt ļoti dažādās krāsās, īsspalvains vai pusgarspalvains.

• Bobteils ir spēcīgs, muskuļots kaķis, kurš var izaugt samērā liels. Tā svars ir apmēram 10 kg. Kuriļu bobteila pakaļkājas ir nedaudz garākas par priekškājām.

• Strupastainie kaķi ir ārkārtīgi attapīgi un gudri, un viņu savvaļas dzīvniekam līdzīgā robustā āriene nekādi neatbilst to mīļajam raksturam.• Kuriļu bobteili ir maigi, rotaļīgi, sabiedriski un tiem piemīt spēja ātri pielāgoties jauniem apstākļiem.

• Rakstura ziņā bobteili atgādina suņus. Viņiem piemīt ieradums sagaidīt saimnieku pie durvīm un sveicināt. Viņi ļoti pieķeras cilvēkam, taču labprātāk nevis ieritinās viņam klēpī, bet guļ pie kājām. Šie kaķi labprāt skrien pakaļ un atnes saimnieka aizsviestu rotaļlietu vai bumbiņu.

Kaķi ar suņa dvēseli – iepazīstam Kuriļu bobteilu šķirnes mīluļus

Autore: Ilze Lavrinoviča

Kuriļu bobteili – kaķi, kuriem jau no dabas dota pavisam īsa astīte. Vēl par šo šķirni mēdz teikt – kaķis ar suņa dvēseli.

Kamēr amerikāņi trīsdesmit gadus pūlējās radīt kaķi ar īsu asti, māte daba viņiem pasteidzās priekšā. Šķirne radusies savvaļā Kuriļu salās, visticamāk, sakrustojoties japāņu bobteiliem un Sibīrijas kaķiem. Japāņu bobteili ar savu īso asti ir jau sen pasaulē labi zināma kaķu šķirne, bet Kuriļu īsastes kaķus atklāja tikai 20. gadsimta beigās. Kuriļu salās bobteili joprojām esot sastopami savvaļā, kur lašu nārsta laikā tie labprāt ķerot šīs zivis un mielojoties ar to gaļu.

Vārds “bobteils” nozīmē “līkā pusaste” – saīsināta, savirpināta, izlocīta aste. Īsā aste ir Kuriļu bobteilu vissvarīgā pazīme, turklāt katram kaķim, gandrīz kā cilvēkam pirkstu nospiedumi, tā ir atšķirīga. Neatradīsiet divus bobteilus ar pilnīgi vienādām astēm, Standarta aprakstā aste aprakstīta kā 3 līdz 8 cm garš pupas, bumbiņas vai spirāles formas veidojums. Asti veido 2 līdz 10 skriemeļi, kas vairākās vietās izlocīti dažādos virzienos.

Otra pazīme, ar ko bobteili būtiski atšķiras no citiem kaķiem, ir suņiem līdzīgais raksturs. Parastajiem kaķiem lielākoties svarīga ir piederība vienai dzīves vietai, bet bobteili, tāpat kā suņi, pieķeras vienam saimniekam.

Bobteili, tāpat kā rējēji, labprāt dodas pastaigā, piesieti pavadiņā. Bobteili ļoti labprāt arī pienes klāt bumbiņu vai rotaļu pātadziņu. Kuriļu bobteili ir ļoti enerģiski un aktīvi. Turklāt rotaļīgo raksturu saglabā līdz vecumam. Ļoti daudzveidīga ir šo murrātāju kažoka krāsa. Tiem, kas vēlas turēt šos kaķus, jāpatur prātā, ka šie murrātāji nemīl vientulību, tāpēc labāk iegādāties kaķu pārīti.

Vēl viena pazīme, kas šos kaķus padara līdzīgus suņiem, ir tas, ka tie ļoti mīl ūdeni. Ja vannasistabā atgriezts ūdens krāns, minkas noteikti nepalaidīs garām izdevību parotaļāties ar ūdens strūklu.