Atvieglota ceļošanas kārtība pa ES ar dzīvniekiem

dog

No nākamā gada ceļošana ar dzīvniekiem Eiropas Savienības robežās kļūs vieglāka.
Lai ceļotu visu ES valstu robežās, suņiem un kaķiem no 1. janvāra būs nepieciešama tikai Eiropas parauga mājas dzīvnieka pase, trakumsērgas vakcināciju apliecinošs dokuments un mikročips arī tad, ja ar dzīvnieku vēlēsieties iebraukt Lielbritānijā, Īrijā un Maltā. Šajās valstīs līdz šim bija nepieciešams arī trakumsērgas antivielu titrs un apstrāde pret ērcēm. Līdz ar to laika periods pirms došanās uz minētajām trim valstīm saīsināsies no pašreizējiem aptuveni septiņiem mēnešiem, kas ietvēra karantīnas laiku, līdz 21 dienai pēc pirmreizējās trakumsērgas vakcinācijas.
No obligātā trakumsērgas titra ar 2012. gada 1. janvāri atteiksies arī Zviedrija. Atšķirības saglabāsies tikai atsevišķu valstu regulējumā par istabas dzīvnieku apstrādi pret plakantārpiem, – Zviedrija šo prasību ar nākamo gadu atceļ, Maltā un Somijā tā saglabājas, savukārt Lielbritānijā un Īrijā galīgais lēmums vēl nav pieņemts.
Ieceļojot ar dzīvnieku valstīs, kas nav ES sastāvā, jāpievērš uzmanība katras konkrētās valsts speciālajiem noteikumiem, turklāt ar tiem noteikti jāiepazīstas pirms došanās ceļā, lai izvairītos no starpgadījumiem uz robežas. Arī atgriežoties ES no trešajām valstīm, jāņem vērā atšķirīgās prasības saistībā ar vakcinēšanu pret trakumsērgu!

Autors: Ilze Salna
Avots: BalticTravelnews.com

Foto no: http://dogbreedsinfo.org/How-to-Travel-With-Your-Dog.html