Brenda

Brenda Brenda1

Tieši Brenda ir tā, kuru meklējām tik ilgi, vairākus mēnešus pēc mūsu Rio negaidītās aiziešanas mūžībā. Visus ss.lv sludinājumus pētījām, ”Lauvas sirdi ” vairākkārt apmeklējām, arī Talsu un Ventspils patversmēs bijām, tomēr bija vien jābrauc uz Rīgas Ulubeli skatīt Brendu, kuru bijām noskatījuši dzivniekupolicija.lv jau sen, sen.

Brenda3

Vēl nav mēnesis pagājis, Brenda tikai pamazām iejūtas, gūst drošību, ka viņa ir vajadzīga un ir pilnvērtīgs ģimenes loceklis. Jāsaka, viņa ir ļoti pašpārliecināta, pārbauda mūs, vai ģimenes barvede gadījumā nav viņa. Pats pārsteidzošākais – Brenda ir šķirnes sune! Meklējoties pa suņu šķirnēm un arī aizvedot viņu pie šķirnes suņeniekiem, guvām apstiprinājumu, ka viņa ir japāņu suņu cīņu sune – tosa inu, pie tam pat ne metiss, bet tīršķirnes. Brendiņai savos pāri pusmūžam gados ir šādas tādas vainas, no kurām traucējošākā pašai sunei ir nespēja atvērt muti vairāk par 4 cm, līdz ar to arī nav košanas muskuļu uz galvas, žokļu saaugšana, iespējams, ir senas traumas sekas.

Pēc 2 nedēļām Brenda sāka spēlēties, pamazām, bet ar katru dienu jūtams, ka viņa ir iedzīvojusies.

Brenda2

Savu māju sargā ļoti, par ciemiņiem viņai savs viedoklis – diezgan paskarbs, tas tā, maigi izsakoties.

Bet pret kaķiem, kuri māk goddevīgi uzvesties, Brendai nekas nav iebilstams. Bet, ja kaķe iedomājas iešņākties, Brenda viņu pārmāca, cenšoties piepresēt pie zemes ar masīvo krūti, tomēr tas nenotiek ar lieku agresiju, tikai tā – kārtības uzturēšanas nolūkos.

Brenda6

Brendu patversmē nodeva (lielisks, daudznozīmīgs vārdiņš) pats ”saimnieks”! Sune palika par vecu, slimu, varbūt ārzemēs lielo naudu un laimi bija jāmeklē? Gan jau iemesli paši cēlākie… Bet mūsu ģimenei par Brendu tikai prieks, katru dienu slavējam, cik viņa laba, lēnprātīga, gudra. Bijām rēķinājušies, ka būs laiks līdz pieslīpēsimies, pieņemsim viens otra raksturu, bet ar Brendu ir viegli, viņa ir dzīves pieredzējusi gudriniece.

Brenda4 Brenda5

Lai visiem patversmes iemītniekiem izdodas ātrāk tikt īstās, mīlošās mājās! Izturību patversmes darbiniekiem un palīgiem, tas ir morāli ļoti smags darbs, kurā dienu no dienas jāsaskaras ar cilvēces tumšāko pusi, tāpēc bija prieks redzēt, ka patvermei netrūkst apmeklētāju un atbalstītāju!