Galactico Labdarības siena palīdz gan grūtībās nonākušiem cilvēkiem, gan dzīvnieku aprūpei un aizsardzībaiGalactico ziedojumu projektā Labdarības siena – Palīdzēsim kopā! tirdzniecības centru apmeklētāji 2017. gadā kopumā saziedojuši 11 914 eiro, kas novirzīti smagi slimu bērnu ārstēšanai, vecāku uzturēšanās apstākļu uzlabošanai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, bērnu ar īpašām vajadzībām vecāku atbalstam, dzīvnieku patversmes iemītnieku veterinārajai aprūpei un video tiešraidēm no aizsargājamo putnu ligzdām. Taču trīs gadu laikā kopš projekta atklāšanas tirdzniecības centru apmeklētāji saziedojuši vairāk nekā 30 tūkstošus eiro.

Visos piecos Galactico tirdzniecības centros Alfa, Mols, Dole, Origo un Galerija Centrs izvietotas piecu sabiedrisko organizāciju – invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons, Bērnu slimnīcas fonda, Ziedot.lv, Latvijas Dabas fonda un dzīvnieku pansijas Ulubele – ziedojumu kastītes ar mērķi vākt līdzekļus dažādiem labdarības mērķiem.

“Esam pagodināti būt par “tiltu”, kas mūsu tirdzniecības centru apmeklētāju ziedojumiem palīdz nonākt pie cilvēkiem, kurus piemeklējušas dažādas grūtības, kā arī sniegt atbalstu Latvijas dabas un dzīvnieku aizsardzībai. Pateicamies Galactico tirdzniecības centru apmeklētājiem par viņu atsaucību, kas ik gadu pieaug – Labdarības sienas kastītēs tiek ielikts arvien lielāks ziedojumu apjoms,” saka SIA Linstow Center Management tirdzniecības centru komercdirektore Evija Majevska, arī šogad ikvienu aicinot sniegt palīdzīgu roku citiem.

Bērnu slimnīcas fondam pērn saziedotie līdzekļi novirzīti atpūtas krēslu iegādei, ļaujot uzlabot vecāku uzturēšanās apstākļus Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. “Mamma un tētis bērnam ir paši svarīgākie cilvēki pasaulē, un viņu klātbūtne grūtā brīdī ir ļoti nepieciešama. Nokļūstot Bērnu slimnīcā, satraukumu, bailes un neziņu izjūt gan bērni, gan vecāki. Radot viņiem atbalstošu vidi, mēs palīdzam arī bērnam justies drošāk un veicinām viņa atveseļošanos. Iegādātie krēsli ir īpaši piemēroti slimnīcas videi, lielai slodzei un biežai dezinfekcijai,” pateicoties ziedotājiem par atbalstu, skaidro Bērnu slimnīcas fonda izpilddirektore Ieva Lejniece.

Par fonda Ziedot.lv kastītēs 2017. gadā atstātajiem līdzekļiem nodrošināts atbalsts 12 smagi slimiem bērniem, apmaksāta delfīnterapija Minskas delfinārijā Nemo un ar to saistītie izdevumi, Montessori nodarbības, nodarbības ar logopēdu, runas un domāšanas attīstības nodarbības, ABA terapija, reitterapija, mūzikas terapija, rehabilitācijas nodarbības baseinā, fizioterapija, osteopātiskā ārstēšana.

Ziedojumi dzīvnieku patversmei Ulubele pagājušajā gadā nodrošinājuši iespēju veikt nepieciešamo primāro veterināro aprūpi 79 dzīvniekiem, lai sagatavotu viņus adopcijai. “Neviens no mūsu patversmes iemītniekiem netiek iemidzināts pēc likumā noteiktajām divām nedēļām, kad tiek pārtraukts pašvaldību finansējums par dzīvnieka uzturēšanu patversmē. Turpmāka dzīvnieka aprūpe, ārstēšana, sterilizācija iespējama vienīgi par ziedojumiem. Viena dzīvnieka uzturēšanās diena patversmē Ulubele, kurā ir vismaz 400 iemītnieku, izmaksā 2 eiro. Liels paldies visiem par atbalstu, jo Galactico veikalu apmeklētāju ziedojumi būtiski palīdz rūpēties par mūsu četrkājainajiem draugiem,” stāsta dzīvnieku pansijas Ulubele pārstāve Ilze Džonsone.

Savukārt Latvijas Dabas fonda ziedojumu kastītēs savāktie līdzekļi izlietoti tiešraižu veidošanai pie reto un aizsargājamo putnu ligzdām, tādējādi palīdzot gan dabas pētniecības mērķiem, gan atraktīvā veidā izglītojot sabiedrību par dabas procesiem. Ar šo līdzekļu atbalstu nodrošinātas tiešraides no piecu putnu sugu – ūpja, jūras ērgļa, vistu vanaga, melnā stārķa un zivjērgļa – ligzdām. No 2017.gada janvāra līdz oktobrim tiešraidēm bijuši 8,7 miljoni skatījumu visā pasaulē.

Apvienība Apeirons Labdarības sienas ziedojumus izmantojusi bērnu ar īpašām vajadzībām vecāku atbalstam, atbalsta grupu organizēšanai, bērnu stūrīša ierīkošanai un citām aktivitātēm. Ziedojumi palīdzējuši realizēt arī vairākas iniciatīvas, kurās piedalījušies bērnu ar īpašām vajadzībām vecāki un viņu brāļi un māsas, kā arī snieguši iespēju aizstāvēt vecāku intereses valsts un pašvaldību līmenī.

Galactico tirdzniecības centru attīstītājs (t/c Alfa, Origo, Galerija Centrs, Mols un Dole,) un nekustamā īpašuma apsaimniekotājs SIA Linstow Center Management (LCM) Latvijā darbojas jau 21 gadu. Kopējā LCM apsaimniekojamā tirdzniecības centru platība Latvijā ir vairāk nekā 230 000 m², bet visā Baltijā 329 000 m² (LCM apsaimnieko arī lielāko t/c Ülemiste Igaunijā).