Iesaisties vai paņem suni!

Ulubele

Šorīt Ulubelē ir 180 suņi. 2/3 lieli, skaisti spēcīgi rējēji. Cilvēki teic – tur jābūt bagātam ar māju vai lauku saimniecību, lai tādu uzturētu. Viņiem ir taisnība, jo viņi domā ļoti atbildīgi. Taču šie lielie skaistuļi ir dzīves rūdīti – Ulubelei nav milzu bagātību, lai viņus barotu ar pašu dārgāko pārtiku, tāpēc it īpaši laukos mazās un lielās saimniecībās viņi ēdīs to pašu, kas tiek likts galdā saimei. Viņiem ir nepieciešama tikai silta būda, voljērs un lai pāris reizes dienā viņiem būtu kam pieglaust sānus, iedot siltu suņa buču. Viņiem vajag tikai … lai savs cilvēks paņem līdzi pastaigā, ielaiž priekšnamā apsildīties, lai sabužina un pakasa punci, sakot – Tu esi ļoti labs suns! Viņiem vajag reizi gadā poti, pāris reizes gadā uzmanīt, lai cilvēku svētku salūti neaizbiedē mājas vairs nesasniedzamā attālumā, viņus vajag izķemmēt un patriekt kažokā ieviesušās blusas. Viņiem vajag kakla siksniņu ar saimnieka telefona numuru – drošībai, lai varētu atgriezties mājās, ja nu pēkšņi sanāk nomaldīties.
Ja Jums ir lauki, ja Jums ir privātmāja un Jūs šai valstī jūtat pamatu zem kājām – tādu, ka vienu suņa mūžu būsiet viņam blakus, tad izdariet sirds darbu – atbrauciet uz patversmi un vediet mājās kādu lielo un skaisto! Ja Jūsu draugiem, radiem kolēģiem ir lauki, privātmājas, tad aiciniet viņus nepirkt suni, bet doties uz patversmi. Nebaidieties ņemt dzīvnieku, kurš vairs nav kucēns. Jūs pat iedomāties nespējat, cik pateicīgs par mājām ir jau pieaudzis suns, kurš reiz šai dzīvē nodots!
Ulubele cīnīsies, neskatoties uz to, ka suņi jau ir malkas šķūnītī, virtuvē, WC gaitenītī, cīnīsies un nevienu neiemidzinās, lai atbrīvotu vietas. Katrs dzīvnieks ir pelnījis būt šai pasaulē un cilvēks nav Dievs, lai noteiktu – Tu dzīvosi, Tu mirsi, jo neesi perspektīvs.
Ulubele to nedarīs arī tāpēc, ka šodien cilvēka bezatbildības slieksnis ir sasniedzis bezdibeni. Mēs varam šovakar nolikvidēt visus patversmes iemītniekus, bet jau pēc pāris nedēļām patversme atkal būs pārpildīta. Varbūt kopā pacelsim sabiedrību, lai valdībā beidzot tiek pieņemts likums par suņu obligāto čipēšanu un reģistrēšanu dzīvnieku reģistrā, kā arī jānosaka aizliegums cilvēkam, kurš kaut reizi ir mocījis vai nodevis dzīvnieku, atkal kļūt par saimnieka vārdā sauktu radījumu.
Pusei Ulubelē sēdošo suņu ir saimnieki, kuriem par sava mīluļa likteni – ne silts, ne auksts, jo mēs nevaram pierādīt, ka tas ir viņa suns, kurš cieš no viņa bezatbildīgās rīcības. Mums ir jātiek klāt šiem pofigistiem.
Tātad Tu, labais un domājošais cilvēk, šodien vari palīdzēt atrast mājas patversmes dzīvniekiem, palīdzot Ulubelei arī pēc likumā noteiktās 14.dienas nevienu nenogalināt…
Tu vari palīdzēt veidot sabiedrisko domu par obligāto dzīvnieku reģistrēšanu. Veidot tā, lai mūsu ir ļoti daudz un valdība beidzot ieklausās.
Mēs nemainīsim savu filozofiju, neaizvērsim dažus sirds kambarus un neaizsūtīsim sirdsapziņu atpūsties, bet TEV mums ir jāpalīdz!

Paldies,
U komanda