Pasargā dzīvniekus aukstajā laikā!

❗️ Ieilgušais bargais sals ir pārbaudījums visiem. Taču TIKAI NO SAIMNIEKA ATKARĪGS, kā aukstumu spēs pārdzīvot viņa mājdzīvnieki.

❄️

❗️ Sevišķi jāparūpējas par tiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir ārā – nedrīkst vieglprātīgi paļauties, ka viņi pieraduši pie temperatūras svārstībām! Aukstums ir bīstams ikvienam! Sevišķi tad, ja dzīvnieks ir gados vecāks vai sirgst ar kādām veselības problēmām.

❗️ Lūdzu pārliecinieties, ka viņu mītnes ir atbilstoši nosiltinātas ziemas apstākļiem, ka regulāri tiek nomainīti dzeramā ūdens trauki ar siltu ūdeni.

❗️ Esiet cilvēcīgi – neatstājiet savus četrkājainos draugus naktī ārā, ja temperatūra noslīd zem -10! Viņiem ļoti salst! Sargājiet savus draugus kā viņi sargā jūs! ❤

🔴 Ja dzīvnieki dzīvo ārā, parūpējieties, lai tiem būtu silta guļvieta ar pietiekamu daudzumu sausiem salmiem, kā arī būdai priekšā piekārts aizkars,kas ļaus saglabāt siltumu;

🔴 Nodrošini komunikāciju – tas ir, pastaigu! – ar ķēdes vai voljēra suni VISMAZ 2x dienā, veltot katrai pastaigai VISMAZ 30minūtes!

🔴 Naktīs, kad temperatūra noslid zem -10, turi dzīvnieku iekštelpās!

🔴 Zem mašīnas vai motora pārsega var paslēpties/sildīties ielas kaķīši, tādēļ pirms mašīnas iedarbināšanas vispirms pārbaudiet, vai zem mašīnas vai motora pārsega kāds nav glābies no aukstuma. Uzsitot pa pārsegu vai izmantojot skaņas signālu, pamudiniet viņus pamest šos nedrošos slēpņus!

🔴 Iespējams, pēc pastaigas pa ielām, uz dzīvnieku ķepām nonācis sāls vai dzesēšanas šķidrums, tāpēc pēc KATRAS pastaigas lūdzu noslaukiet, nomazgājiet dzīvnieka ķepas!

🔴 Neaizmirstiet pārbaudīt/nomainīt svaigu ūdeni ārā dzīvojošo dzīvnieku bļodiņās, kas šajā aukstajā laikā sasalst ļoti ātri! Sniegs nav pietiekams uzņemamā šķidruma avots sevišķi tad, ja dzīvnieki pārtiek no sausās barības! Svaigs (nesasalis) dzeramais ūdens ir ļoti svarīgs!

🔴 Dodoties pastaigā, saģērbieties silti paši un neaizmirstiet parūpēties arī par savu mīluli – uzvelciet tam siltu suņu mētelīti vai džemperi – sevišķi tas attiecas uz bezspalvas, īsspalvainajiem vai miniatūra izmēra suņiem!Aukstums IR bīstams visiem!Sargiet savus mīluļus kā viņi sargā jūs! ❤ ❄️