Līžuks

Sveiki!
Pavasarī no Jūsu patversmes, kurā bija nonākušas trīs mazas māsiņas, savā azotē paņēmām vienu no mazajiem kaķēniem. Kopš tā brīža mūsu dzīvē viss ir mainījies.
Mazā kaķenīte tika nosaukta par Līzīti (oficiālajos papīros), bet ikdienā tiek saukta par Līžu, jo, kā jau kaķim raksturīgs – dzīvespriecīga un aktīva viņa ir.
Pašas pirmās dienas bija grūti iziet no mājas un atstāt šo mazo kaķēnu kaut vai uz stundiņu, jo likās, ka šī pasaule ir tik liela attiecībā pret viņas mazajiem apmēriem. Es biju redzējusi mazus kaķēnus, bet man nekad nebija gadījies dzīvot ar tādu kopā.

foto
foto
foto
foto


Ciemiņi brauca skatīties un tā nu visi joprojām, kad zvana, vienmēr apprasās par šo mazo personību. Līžuks ne uzreiz ir draudzīga, taču ar laiku viņa “iesilst” un, ja kāds ir mūsu draugs, tas ir arī Līzes draugs.
Lai arī cik muļķīgi tas var šķist kādam, šis mazais kaķēns man tik ļoti atgādina mazu bērnu – Tev ir jāmāca par apkārtesošo pasauli. un viss, tajā skaitā, diegi, striķi, kurpju šņores, visādas mazas lietiņas ir interesantas.
Tagad, kad rudens lapas krīt, tiek pavadīts laiks stundām ilgi caur logu skatoties. Nemaz jau nerunājot par zvirbuļiem un kaijām, kas blakus logam esošajā ozolā dzīvojas.
Līžuks joprojām nemīl palikt viena un, kad parasti kāds ir atnācis mājās, ir obligāti jāsasveicinās, savādāk mazais neliekas mierā, kamēr nav paglaudīts. Vakaros un naktīs ielien klēpī sildīties un atlūzt, vai kad sagribas, ielien starp radiatoriem vai zem segas.
Ja izdara blēņas – kaut ko nogāž vai, piemēram, puķēm lapas plēš, tad parasti skrien pie ēdamtrauka un izliekas, ka ēd. Patīk kašāt granulas no kastītes un ar tām spēlēties. Mēdzam arī spēlēt paslēpes un “ķerenes” vakaros, kad daudz enerģijas. Kaut kādā valodas līmenī, mēs ļoti labi spējam savā starpā saprasties.

foto
foto


Mēs tiešām esam ļoti pateicīgi un augsti vērtējam Jūsu darbu un enerģiju, ko veltiet, lai šie dzīvnieki ne tikai būtu siltumā, bet viņi būtu paēduši un sabužināti, jo, lai arī kā mēs gribam reizēm slēpties aiz vārdiem, ka kaķis ir tikai mājdzīvnieks, tā nav! Mums Līžuks ir ģimenes biedrs ar saviem niķiem, aktivitāti un, lai arī kas notiktu, šis kaķēns būs mūsu. Un mūsu pienākums ir to sargāt.

Ar cieņu un lielu paldies,
Līžuka saimnieki