MĒS ESAM VIŅU BALSS, TĀPĒC MĒS ESAM NEAPTURAMS SPĒKS! DZĪVNIEKU GLĀBŠANA LATVIJĀ NEBŪS NĀVES ĒNĀ!

Šodien, 20.09.2023. piketā pie Saeimas bija svarīgs brīdis gan Latvijas dzīvnieku glābējiem – patversmēm, biedrībām un vienkārši brīvprātīgajiem, kas nesavtīgi veic savu sirdsdarbu, gan visiem tiem, kas saistīti ar dzīvnieku jomas reglamentāciju: ilgstošā LV atbildīgo institūciju, ierēdniecības un likumdevēja neieinteresētība cēloņu- seku risināšanā vai, varbūt tieši otrādi – īpaša ieinteresētība tajā, lai likumdošana vienvirzienā tiktu grozīta dzīvnieku glābēju kontroles pastiprināšanā, bet absolūtā brīvgājienā atstātu pavairotāju pelēko sektoru, ir izdarījusi patiesi labu pakalpojumu dzīvnieku glābējiem – likusi apvienoties un vienoties. Par kopīgu rīcību!

Mēs bijām kopā šodien un būsim atkal, kad to vajadzēs. Mēs vērosim jūs!

Paredzētie grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, ietverot tajā 39.1. punktu, paredz par nelikumīgu padarīt dzīvnieku glābšanu – empātisku, spēcīgu brīvprātīgo kustību, kam nelaimē nonākušo dzīvnieku izglābšana, atkopšana un iekārtošana mājās ir sirdsdarbs-misija. Tas notiek no darba brīvajā laikā, par saviem vai domubiedru saziedotajiem līdzekļiem. Tas nav tikai prieks vai gandarījums pašiem glābējiem. Ieguvējs ir visa Latvijas sabiedrība. Latvijas valstij būtu jālepojas ar šādu brīvprātīgo kustību un sociālo problēmu risināšanas iespējām.

Tā vietā jaunie DzAL likuma grozījumi paredz šo brīvprātīgo darbu nocirst saknē – padarīt par likumpārkāpumu. Tiešām, nopietni?!

Mēs esam par Latvijas sabiedrības EMPĀTIJU, IESAISTĪŠANOS un HUMĀNISMU, bet vēl vairāk – par ATBILDĪBU!

! Starp citu, Latvijas Republikas Saeima deputāti, – arī par jūsu ATBILDĪBU savu vēlētāju priekšā.

! Un, jūsu, Zemkopības ministrija / Ministry of Agriculture of Latvia/ Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ierēdņi: par ATBILDĪBU šīs pašas empātiju pieprasošās sabiedrības priekšā, kura joprojām jūs uztur par saviem nodokļiem.

Neaizmirstiet to!

! Mēs jūs vērosim! Mēs būsim klāt!