Notikums, kas liek aizdomāties par suņa turēšanas nepieciešamību

Ziņa papildināta 18.07.2015

Šariks atgūstas pēc pārdzīvotā; rosinās likumā nostiprināt atbildību par dzīvnieku:
http://www.lsm.lv/lv/raksts/dziivnieki/dzive/sariks-atgustas-pec-pardzivota-rosinas-likuma-nostiprinat-atbildibu-par-dzivnieku.a138028/


Ziņa papildināta 30.06.2015

Šariks jau 10 dienas mīt Ulubelē, palēnām atsākot uzticēties cilvēkam. Sižets par to, kā Šarikam iet:
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/29.06.2015-sariks-dzivo-patversme.id52049/

Š.g 17.jūnijā sabiedriskos medijos izskanēja baisa ziņa:

Policija brīdināja iedzīvotājus par agresīvu suni Rīgā, kurš otrdienas vakarā uzbrucis sievietei: http://www.delfi.lv/news/national/politics/policija-bridina-par-agresivu-klainojosu-suni-riga-arsti-cinas-par-sakostas-sievietes-dzivibu.d?id=46117511#ixzz3eFjHxiFP

Tad internetā parādījās Šarika – suņa, kurš smagi sakoda savu saimnieci – dzīvesstāsts (http://skaties.lv/latvija/atklaj-patiesibu-par-suni-kurs-jugla-smagi-sakoda-sievieti/).

Uzzinot Šarika skaudro dzīvesstāstu, un to, ka policija it kā suni sašāvusi un uzsākusi viņa meklēšanu, lai likvidētu, paši brīvprātīgi braucām Šariku meklēt un paši arī atradām un pārvedām pie mums uz Līču patversmi.

Shariks19062015

Šariks nav acīmredzami ievainots. Tagad liekam viņam mieru. Nonākot patversmē, 90% suņu pirmās dienas ir nobijušies. Tāds pašlaik ir arī Šariks. Lūgums izturēties ar izpratni un, atbraucot ciemos uz Līču patversmi, neuzstāt, ka obligāti gribat apskatīt un komunicēt ar Šariku. Šariks pašlaik nav apskates objekts. Pie viņa iet un lēnām suņa uzticēšanos nodrošina TIKAI Ulubeles kopēji. Šariks ir ļoti tīrīgs suns. Viņš vispār nenokārtojas voljērā, bet gaida, kad viņu izvedīs ārā un izstaidzinās.
Viņa labā darīsim pašlaik visu iespējamo: novērošana, atkopšana, kinologu konsultācijas. Tā vienkārši suni nolikvidēt noteikti neļausim:
Šariks pašlaik ir tāds ļoti piesardzīgs. Agresiju viņš nav izrādījis, taču teikt, ka suns ir īpaši draudzīgs un viņam droši var kasīt vēderu, arī nevar. Tuvākās dienās Šariku apskatīs kinologs. Tomēr izvērtēšana, vai dzīvnieks ir vai nav bīstams, nav vienas dienas un arī nedēļas jautājums. Būs vajadzīgs ilgāks laiks.

Video redzama pamestā māja Juglā, kur piesietu pie galda “saimniece” gadiem turēja Šariku.

Nav zināms, cik bieži apciemoja… kopā ar Valsts policiju noskaidrosim. Dzīvniekiem, protams, pilnīgi vienaldzīgs ir eiroremonts vai bardaks jūsu mājā. Suns radīts, lai būtu kopā ar savu saimnieku. Suņa misija ir kalpot savam Cilvēkam. Jo vairāk būsiet kopā, jo labāk. Dzīvnieku nevajag vienu atstāt, lai viņš sargātu jūsu pamesto īpašumu vai diļļu dobi, kuru ierodieties apraudzīt labākajā gadījumā pāris reizes nedēļā.
Nekad neņemiet, neturiet un nemociet dzīvniekus, ja nespējat pienācīgi rūpēties.
Pašlaik policija ir noformējusi dokumentus par Šarika turēšanu Ulubeles aprūpē Līču patversmē. Esam policijā uzrakstījuši iesniegumu par saimnieces saukšanu pie atbildības par suņa ilgstošu turēšanu pamestā mājā, nenodrošinot labturības prasības (komunikāciju, pastaigas, svaigu ūdeni un barību) un iespējamu cietsirdīgu attieksmi pret dzīvnieku. Cilvēks, kam uzbrūk paša suns, ir vai nu pilnīgs nejēga, kam nedrīkst uzticēt dzīvnieka turēšanu, vai arī ļaunprātis.

Lūgums visus tos, kuriem ir informācija par Šarika dzīvi un labturībai nepiemērotajiem turēšanas apstākļiem un iemesliem, sazināties ar Ulubeles vadītāju Ilzi Džonsoni tel.20203333 vai rakstīt uz epastu: ulubele@ulubele.org vai sazināties ar VP Teikas iecirkni (t.67090900).

Novēlam Šarika saimniecei drīzu atveseļošanos.

Liels paldies par laba vēlējumiem Šarikam un Ulubelei.
Būsim pateicīgi, ja braucot uz Ulubeli, ciemakukulī atvedīsiet pēc iespējas kvalitatīvākus konservus (Carno, Rinti, My Lord u.c). Šarikam un vēl vismaz 30 Ulubeles iemītniekiem nav piemērota sausā barība. Tāpēc jāvāra putras, kam piejaucam klāt gaļas konservus. Tīrā veidā konservus dot nevaram atļauties lielā dzīvnieku skaita dēļ.
Priecāsimies arī par kakla siksnām suņiem un mazajiem kucēniem. Kakla siksnu krājumi ir beigušies. Pieaugušiem suņiem noder parastās brezenta kakla siksnas ne garākas kā 55 cm! Vispiemērotākās ir ar kniedētajiem caurumiem visā siksnas garumā, jo tās der dažāda lieluma suņiem.

Visiem lustīgus Līgo svētkus! Sargiet sevi, savus tuviniekus un dzīvniekus! Lūdzu neaizmirstiet uzrakstīt saimnieka telefona Nr. uz kakla siksnas!

Pateicībā par atbalstu,
Ulubeles komanda
P.S. Atgādinājums visiem tiem, kuri grib braukt palīgā staidzināt suņus. Suņus dodam staidzināt brīvprātīgajiem, kuri sasnieguši 14 gadu vecumu un noklausījušies instruktāžu, saņemot Ulubeles brīvprātīgā apliecību. Instruktāžas notiek sestdienās un svētdienās plkst.12.00 un plkst.14.00