Sargiet savus mīluļus svētkos!

Rīgas pilsētas dzīvnieku patversme Līči aicina pirms svētkiem laicīgi parūpēties par saviem četrkājainiem draugiem.

kartiņa

Šajā skaistajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā Rīgas pilsētas dzīvnieku patversme Līči aicina domāt gaišas domas par saviem līdzcilvēkiem, bet tai pat laikā neaizmirst par saviem četrkājainajiem draugiem. Mūsu svētku sajūta ne vienmēr sakrīt ar dzīvnieka izjūtām brīžos, kad mēs priecājamies un par kaut ko sajūsmināmies. Neiztrūkstošā gadumijas svētku atribūtika – gaidāmās uguņošanas ļoti biedē praktiski visus mājdzīvniekus. Salūti ir viens no faktoriem, kāpēc pēcsvētku laikā dzīvnieku patversmes ir pārpildītas ar izmisušiem un apjukušiem ģimeņu četrkājainajiem mīluļiem.
Cilvēki, parūpējieties laikus par sava mīluļa labsajūtu, kā arī veiciet priekšdarbus, lai noklīšanas gadījumā jūsu draugs maksimāli ātrā laikā atgrieztos mājās. Obligāti nodrošiniet tos ar kakla siksniņām, kurās ir jūsu kontaktinformācija dzīvnieka pazušanas gadījumam. Tā būs jauka un praktiska dāvana jūsu mīlulim Ziemassvētkos. Apsveriet iespēju arī iepriecināt savus trūcīgākos kaimiņus, uzdāvinot viņu mīlulim šādu visnotaļ nepieciešamu aprīkojumu.
Ar kritisku aci jau šodien apskatiet savas mājas žogu. Vai nevajag aizlāpīt kādu caurumu, pa kuru, pārbijies no salūta trokšņa, zaudējis koordināciju – nezināmā virzienā var aizbēgt jūsu mīlulis. Aicinām parūpēties, lai svētku laikā dzīvnieks nepaliek bez pieskatīšanas, kā arī izmantojiet dzīvnieku viesnīcu pakalpojumus. Ja tomēr gadās nelaime un dzīvnieks noklīst, noteikti meklējiet savu pazudušo draugu – apzvaniet patversmes, lieciet sludinājumus, meklējiet vietā, kur dzīvnieks pazudis. Galvenais, nezaudējiet cerību, turpiniet meklējumus, līdz atrodiet viens otru!

Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē pašlaik uzturas ap 140 suņu un 50 kaķu, kuri ļoti cer iegūt sev mājas un atbildīgus saimniekus vēl šogad. Apsveriet iespēju savā ģimenē uzņemt kādu suni vai kaķi, kas tik ļoti ilgojas pēc mīlestības un sirds siltuma – brīvdienas ir īstais brīdis šādu atbildīgu soli spert, jo esot mājās jūs varēsiet vairāk uzmanības pievērst dzīvnieka uzņemšanai un adaptācijai jaunajā vidē, kas pēc tam noteikti atmaksāsies neizmērojamā uzticībā un abpusējā mīlestībā. Taču lēmumu pieņemiet atbildīgi – atceroties, ka nedz suns, nedz kaķis nav Ziemassvētku dāvana, kuru tad, kad tā apnikusi, nolikt plauktiņā:

Darot savu sirds darbu, Ulubele ir aicinājusi darīt sirds darbu arī citus, un atsaucība, sirsnība, dāsnums, ko pieredzējām, ir vārdos neaprakstāms. Paldies visiem, visiem, kas atrod laiku un iespēju palīdzēt kādam, kam tas ir tik ļoti nepieciešams.

Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes apsaimniekotājs –
Biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele”