Ulubele – no Adventes līdz Vecā Jaunā gada sagaidīšanai

Sirsnīgi, skaisti, emocionāli un galvenais – cilvēcīgi ir aizvadīti aizejošā un atnākošā gadu mijas svētki Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Ulubele Līčos. Joprojām sildāmies savu jau mīļo un svētku laikā iegūto draugu labo vārdu un sirdsdarbiņu saulītē. Protams, neaizmirstost par ikdienas ne tik vieglajiem darbiem, bet milzu pozitīvais lādiņš sniedz spēku un pārliecību.
2.decembrī Doma laukumā tika atklāts Ziemassvētku tirdziņš. Šogad viens no tā centrālajiem objektiem bija mākslinieku Ingunas un Alvja Zemzaru veidotais Minku labadrības namiņš.

advente-Jaunais gads

Līdz pat 13.janvārim, kad pasaule svinēja Vecā Jaunā gada atnākšanu, tajā viesojās kaķi, lai vēstītu, ka katram mazajam brālim ir vajadzīgas mājas, kur justies drošam un pasargātam. Patversmē mītošo dzīvnieku stāstu pirmajās nedēļās vēstīja bijušie Ulubeles rūpju bērni Rīgas oficiālie kaķi Kuzja un Muris, namiņā viesojās Līču skaistā meinkūne Pūkaste, bet praktiski katru dienu ar lielajām dzintara acīm cilvēkos vērās mazā, drosmīgā četrkrāsu kaķenīte Tince. Par iespēju palīdzēt patversmei, dzīvnieku adopciju un jaunā portāla www.dzivniekupolicija.lv sludinājumu sadaļas iespējām – detalizēti, sirsnīgi un elegantā izskatā stāstīja kaķrūķis – mūsu labs draugs Grieži, mūzikas studijas (Rīga, Vangaži, Sigulda) vadītājs – Jānis Radziņš. Esam gandarīti, ka līdz Jaunajam gadam izdevās kaut nedaudz samazināt patversmē esošo murrātāju skaitu, atrodot viņiem jaunus saimniekus. Laika posmā no 24.decembra vecajā gadā līdz 13.janvārim jau jaunajā gadā mājās devās 12 Ulubeles minči. Šajā pat laika posmā patversmē savu cilvēku sastapa 31 suns.
Svētku laikā arī Jānis nolēma, ka būs Tinces īstais cilvēks, dāvājot mazajam kaķu bērnam beznosacījumu mīlestību līdz kaķa mūžiņa beigām.

Tieši pirms Ziemassvētkiem mums sirsnīgu pārsteigumu sagādāja pamatskola Rīdze, savā Ziemassvētku tirdziņā gūtos ienākumos ziedojot Ulubeles suņu un kaķu aprūpei.

Arī šogad savus draugus un atbalstītājus Ulubele pulcēja Ziemassvētku pateicības brokastīs. Bija savs vecītis, vecīša uzticamie palīgi – lustīgie Ullu un Belle. Tika skaitīti pantiņi, iets rotaļās. Visiem gribētājiem bija lieliska iespēja vizināties Ziemassvētku vecīša kamanās.

advente-Jaunais gads
advente-Jaunais gads

Ciemos bija atbraucis Valdis Zatlers ar kundzi, lai pastāstītu, kā klājas viņu no Līčiem adptētajam runcim Čārlijam. Svētku brokastis noritēja ļoti sirsnīgā gaisotnē – par ko sajūsmā bija arī mūsu suņi un kaķi, jo visi tika izstaidzināti un samīļoti, kā arī cienāti ikdienā nepieejamiem kārumiem dzīvniekiem.

advente-Jaunais gads

Ziemassvētki ir laiks, kad patversme ievāc „kucēnu” ražu. Mūsu aizvadītā gada beigu rekords ir 53 mazi rējēji patversmē. Bijām spiesti lūgt sabiedrības palīdzību, lūdzot apģērbt mazuļus un mazsuņus, ziedojot vilnas džemperīšus vai speciālos suņu mētelīšus. Atsaucība mums lika notraukt aizkustinājumu asaras. Trīs fantastisku kundzīšu apvienība, izlasot aicinājumu sociālajos tīklos, divās nedēļās noadīja džemperīšus mazajiem.

advente-Jaunais gads

Arī Jaunais gads atnesa brīnumu – pareizāk 8 mazus brīnumus. Īsi pirms gadumijas dzemdības sākās kādai nesen atvestai kucītei. Ausa 1.janvāra rīts un mamma jau mazgāja un baroja 8 dūšīgus kunkuļus. Mums atkal jāpalīdz izaaugt mazajiem!

Ulubele saka mīļu un lielu paldies Ziemassvētku tirdziņa Doma laukumā organizētājiem SIA „Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš”, māksliniekiem Ingunai un Alvim Zemzariem, kā arī visiem, kuri svētku laikā nāca ciemos apskatīt minku namu vai brauca darīt labos darbiņus patversmē Līčos.

Svētku laikā Ulubeles ziedojumu kastītes Doma laukumā un patversmē Līčos iekrituši 1398 lati un 95 santīmi. Ziedojumi tiks izlietoti Ulubelē mītošu suņu un kaķu veterinārajai aprūpei un sterilizācijas izdevumu segšanai.
Mūsu dzīvnieku vajadzības jaunajā gadā paliek nemainīgas – ja ir iespēja atved: konservus mazajiem un pavisam vecajiem, kādu dzīvnieku kārumu, pavadas un kaklasiksniņas, siltas segas, palagus, vilnas džemperus, pledus, dvieļus, jebkuru makulatūru. Izved pastaigā suni un samīlē kaķi. Kļūsti par kāda dzīvnieka krustvecāki, to īpaši atbalstot. Izlem atbildīgi par adopciju, kas nozīmē beznosacījumu mīlestību līdz dzīvnieka mūža galam.
Ja esi pazaudējis savu mīluli vai atradis kādu bēdubrāli, lieto portāla www.dzivniekupolicija.lv sludinājumu sadaļas piedāvātās iespējas.

Arī mūsu kontakti jaunā gadā palikuši nemainīgi:
Biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele”
Rīgas rajons, Stopiņu novads, Līči – tie Līči, kas, braucot laukā no Rīgas pa Deglava ielu, Lubānas aplī pagriežoties uz Ērgļiem, atrodas pie Salaspils apvedceļa
Tālrunis: 20203333
E-pasts: adopcija@ulubele.org
Web: www.ulubele.org
Twitter: @Ulubele
Facebook: facebook.com/Ulubele