Ulubele par palīdzību ukraiņu bēgļu sunītei Matildei.

Dārgie Ulubeles draugi un atbalstītāji!

Pēdējās dienās publiskajā telpā par Ulubeli izskanējuši skaļi un aizvainojoši apgalvojumi, kas mēģina norādīt uz Ulubeles negodprātīgu rīcību saistībā ar palīdzību ukraiņu bēgles kucītei Matildei. Situācija atainota dramatiski, taču ar vienu piebildi – neviens nav jautājis otras iesaistītās puses – Ulubeles – viedokli un faktus par notikušo.

Šeit gribam viest skaidrību un atbildēt jautājumu, kāpēc iesaistījāmies palīdzēt mopšu seniorītei Matildei, kura ar saimnieci Katerinu no Harkivas atbrauca uz Latviju, glābjoties no kara.

Sestdien, 21.maijā pusdienlaikā Ulubeles dispečers saņēma zvanu no organizācijas “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāves ar lūgumu palīdzēt Ukrainas bēgļu sunītei Matildei segt ievērojamu klīnikas rēķinu 350 eur apmērā.

Ulubele palīdzējusi un joprojām palīdz vairākām ukraiņu ģimenēm izmitināt kaķus, kamēr tiek atrasta piemērota dzīvesvieta, Ulubeles aprūpē karantīnā kopš 9.marta mīt no kara paglābtie 40 Ukrainas suņi, esam palīdzējuši atgriezties pie ukraiņu saimniekiem Rīgā noklīdušiem suņiem un kaķītim un savu iespēju robežās atbalstam Ukrainas bēgļu iedzīvošanos Latvijā. Varam teikt, ka Ukrainas kara iespaidu Ulubelē jūtam ik dienas.  

Tāpēc arī šis “Gribu palīdzēt bēgļiem” lūgums pēc palīdzības ukraiņu suņukam senioram, kam veselības problēmu dēļ nepieciešams atbalsts klīnikas rēķina apmaksai, mūs neatstāja vienaldzīgus un bijām gatavi palīdzēt.

Ulubeles līdzekļi ir ierobežoti, tāpēc apspriežoties tika pieņemts lēmums lūgt atbalstu, ja tas būs nepieciešams, no draugiem.

Ulubeles atbildīgais cilvēks sazinājās gan ar “Pet city” klīniku, saņemot provizorisko rēķinu un iespējamās slimības diagnozes, gan arī ar Matildes saimnieci – kā telefoniski, tā īsziņās, saskaņojot palīdzības lūguma un suņa fotogrāfiju ievietošanu (tas viss redzams zemāk pievienotajos ekrānšāviņos). Telefonsarunas neierakstām, tāpēc publicējam rakstisko daļu.

Sestdien pēcpusdienā savos soctīklos lūdzām atbalstīt Matildes ārstēšanas izmaksu segšanu klīnikā.

Pēc vairākām stundām zvanīja Matildes saimniece ar ziņu, ka klīnikas vadība, ieraugot palīdzības lūgumu pakalpojuma apmaksai, lēmusi rēķinu nepiestādīt. Saimniece lūdza dzēst palīdzības lūgumu.

Gribam atgādināt, ka organizācijas, tai skaitā arī Ulubele, kuru darbība ir atkarīga no ziedojumiem un līdzcilvēku atbalsta, nedzēš šādus ierakstus, bet sniedz atbalstītājiem atklātu informāciju, atjauninot ziņu. Tāpēc pēc šī zvana atbalstītāji NEKAVĒJOŠI tika informēti, ka klīnika rēķinu neizrakstīs un ziedotie līdzekļi tiks izlietoti Ulubelē mītošo 40 Ukrainas suņu vajadzībām. Tāda ir labā prakse labdarības organizāciju komunikācijā ar ziedotājiem.

Pirmdienas rītā Ulubeles vadītāja sazinājās ar Matildes saimnieci un apjautājās par Matildes veselību. Arī tā ir labā prakse allaž interesēties par tiem, kuriem sniegta vai organizēta palīdzība. Suņa saimniece stāstīja, ka Matilde svētdien izrakstīta no klīnikas, un rēķins nav bijis jāapmaksā. Jūtoties Matilde ne visai, bet no analīzēm un izrakstiem saimniece diemžēl neko nesaprotot, jo tie ir latviešu valodā. Ulubeles vadītāja piedāvāja organizēt Matildei konsultāciju pie veterinārārstiem, ja tas būs nepieciešams vai gadījumā, ja diagnoze neskaidra. Lai to izdarītu, tika lūgts atsūtīt izrakstus.

Laba un cilvēciski lietišķa saruna brīdī, kad šķietami neviena no sarunas pusēm nezināja to, kas tobrīd publiski jau tika pasniegts kā skandāls.

Patiešām pārsteidzoši bija lasīt portālā LA.lv pirmdienas rītā sagatavotu un publicētu anonīma autora rakstu par šo gadījumu.

Ulubele iespēju robežās ir palīdzējusi daudziem, bet ne reizi nav bijis, ka palīdzības saņēmējs tik strauji mainītu savu viedokli.

Iespējams, komunikācijā ar Matildes saimnieci ir radies pārpratums valodas barjeras dēļ, lai gan ir pamatots iemesls uzskatīt, ka tam ir pavisam citi cēloņi.

Jau pēc LA.lv publikācijas mums pārsūtīja saimnieces Katerinas pirmo postu ar palīdzības lūgumu Matildei, kurā pieminētas arī tās personas, ar kurām viņa komunicējusi Latvijā. Izrādās, to starpā ir arī dzīvnieku aizstāvju vidū bēdīgi slavena vetārste.

Tie, kuri pārzina dzīvnieku aizsardzības un labturības vidi, labi zina konkrētās vetārstes reputāciju, darbības stila rokrakstu un attieksmi pret no-kill patversmēm, tāpēc jautājumi par šī gadījuma “komunikācijas kļūdām” un publicitātes dzelteno krāsu vairs nerodas. Paldies Dievam, Latvijā ir daudzi lieliski vetārsti, kuri glābj un ārstē arī pamestos bezšķirnes dzīvniekus, nevis vērpj nomelnošanas intrigas. Paldies viņiem par to!

Ar Ulubeli LA.lv anonīmais autors nav uzskatījis par vajadzīgu sazināties un pajautāt viedokli. Toties tendenciozi publiskota tikai daļa no komunikācijas starp Matildes saimnieci un Ulubeli, tā teikt, saliekot “atbilstošos” akcentus un nešaubīgi norādot, ka tieši Ulubele rīkojusies negodprātīgi. Ja kādam ir vēlme izpētīt – šeit publicējam visu.

Esam lūguši draugus, kuri ziedojuši konkrēti Matildei un nav ar mieru, ka ziedojums tiek izlietots 40 no kara paglābtajiem ukraiņu suņiem Ulubelē, sazināties ar patversmi, lai saņemtu ziedojumu atpakaļ.

Paldies ziedotāju atsaucību – ar mērķi “Matildei” saziedoti 245eur. Tas apliecina, ka esam gatavi palīdzēt, esam stipri atbalstot tos, kuriem ir grūti. Vājus mūs dara nenovīdība, intrigas un meli, kas paliek uz katra paša sirdsapziņas.

Lai drīzāk miers Ukrainā un cilvēku prātos.