Ulubeles Cilvēcības formula: Cilvēks – dzīvnieks – grāmata

foto

Vai tur ir grāmatiņas par sunīšiem, rādot uz Ulubeles Cilvēcības grāmatu skapi Ķīpsalas izstāžu hallē, mammai prasa maza meitenīte? Trīs dienas, pateicoties izstāžu rīkotājiem BT1, Baltijas Grāmatu svētkos 2014 piedalījāmies arī mēs, lai stāstītu par cilvēcību kopā ar mūsu labiem draugiem – Zvaigzni ABC, Viju Kilbloku, Jāni Streiču, Elitu Veidemani, Ingmāru Līdaku, Natāliju Ābolu, Daci Rukšāni, Daci Priedi, Daci Judinu un Centrālās bibliotēkas grāmatu apmaiņas punktu izstādes apmeklētājiem ieteiktu literatūru, kuras autori māca izprast, cienīt un mīlēt skaisto un vienreizīgo dabā, aicina būt cilvēcīgiem attiecībās ar mūsu mazajiem brāļiem un māsām – dzīvniekiem, aicina vairot labestību un sapratni pašu starpā.

foto

 

foto

Grāmatu svētkos savā valodā mīlestībā ar apmeklētājiem dalījās bijušās Ulubeles iemītnieces, tagad skolās un bērnudārzos tik iecienīto Ulubeles Cilvēcības stundu četrkājainās skolotājas Lote un Mokka. Ne tikai bērni, kuri droši varēja no sirds mīlēt sunīšus, bet arī pieaugušie labprāt apsēdās uz ērtā dīvāniņa, lai noglaudītu labsirdīgos un gudros dzīvniekus un pāršķirstītu grāmatas no mūsu Cilvēcības skapīša. Ļoti daudzi apmeklētāji ne tikai fotografējās ar sunēm, bet lūdza atļauju fotografēt grāmatas, lai tās vēlāk meklētu bibliotēkās un veikalu plauktos. Ulubele piedalījās Zvaigzne ABC izdevumu – Daces Judinas jaunā detektīvromāna „Mēnesis pie jūras” un Ingmāra Līdakas „Zvērudārzs manā pagalmā” vaļā vēršanas svētkos, papildinot savu grāmatu skapi ar diviem izdevumiem, kuros autoru ieraksti veltīti Ulubeles darbam.

Arī šajā pasākumā kāds cerēja sastapt savu cilvēku – 3 lieliski minkas spēlējās un laiskojās Ulubele kaķu mājā. Milzīgais, rudais lielkaķis Leksus iekrita sirdī kundzei, kura mīl dzīvniekus un grāmatas. Kaķis turpmāk dzīvos Siguldā kopā ar vairākiem sirsnīgās ģimenes izglābtiem bēdu brāļiem un māsām!

foto

Piedaloties grāmatu svētkos, Ulubele uzsāka akciju – „Vairosim cilvēcību”. Ikviens līdz marta beigām tiek aicināts papildināt mūsu grāmatu skapi Cilvēks-dzīvnieks-grāmata arī virtuāli. Sūti to grāmatu nosaukumus, autorus un īsu aprakstu, kādu zīmīgu citātu, kāpēc šis literārais darbs tevi uzrunāja būt vairāk cilvēcīgam, aizkustināja vai mācīja cienīt un ieklausīties dabā uz e – pastu ulubele@ulubele.org.
Kopā veidosim virtuālo bibliotēku „Vairosim cilvēcību”, ko ikviens varēs aplūkot un smelties pozitīvas emocijas Ulubeles mājas lapā www.ulubele.org. Interesantāko anotāciju autorus gaida jauki pārsteigumi.

Zanda Bērziņa
Ulubeles komanda
Tālrunis: 27863333
E-pasts: adopcija@ulubele.org
Seko mums Twitter: @Ulubele
Pievienojies domubiedriem facebook.com/Ulubele un Draugiem.lv