Ulubeles rūpju bērni

Mīļie draugi!

Jūs jau zināt, ka vēršamies pēc jūsu palīdzības un atbalsta tikai īpašos gadījumos. Šoreiz lūgums ir īpašs, jo arī tie, par kuriem lūdzam, ir īpaši.
Starp vairāk nekā 300 Ulubeles iemītniekiem ir daudzi rūpju bērni – katram savs stāsts, sava sāpe un sava klusa cerība. Un katram sava īpaša uzmanība aprūpes, atbilstoša ēdiena, ārstēšanas un mīlestības devā… Ulubelē neviens, ja vien necieš sāpes un mokas, netiek iemidzināts – netiek sodīts ar nāvi tikai tāpēc vien, ka viņam nav paveicies ar saimnieku.
Viņu – īpašo – Līčos šobrīd ir daudz. Ļoti daudz. Viņa katra lielākā cerība ir mīļas mājas, kurās viņus lolotu ģimene. Viņi gaida – pacietīgi un pazemīgi. Cerot, ka vecuma gados pabalējušās actiņas, kažoka krāšņums un zudušās maņas nebūs spriedums pavadīt atlikušo mūžu patversmē. Ka slimība, īpašās vajadzības un uzmanība nevar būt šķērslis draudzībai un uzticībai uz mūžu. Varbūt tieši otrādi – varbūt tieši tas var satuvināt?
Ieskaties viņos – ieskaties šajās īpašajās acīs – šajās bildēs ir viņi. Skumji, ka bieži paejam garām patversmes „vecīšu un slimnieciņu blokam” ar neredzošu skatienu, sevī nodomājot, ka „tie” jau uz adopciju neattiecas. Bet attiecas gan. Viņi gaida un cer visvairāk.
Kamēr viņi ir pie mums, Ulubelē, – viņu ģimene un mājas cenšamies būt mēs un rūpēties, cik vien mūsu spēkos. Diemžēl, arī mūsu spēki ir ierobežoti – pietrūkst līdzekļu speciālajām barībām, barības piedevām, ārstu konsultācijām, analīzēm, izmeklējumiem un atbilstošiem medikamentiem, kas ir tik ļoti nepieciešami!

Tieši tāpēc īpašs lūgums jums visiem – lūdzu atbalstiet Ulubeles centienus izārstēt vai cienīgi aprūpēt viņus – slimos un nevarīgos, jo tas viņiem tik ļoti nepieciešams!

1) Mūsu vecīši

OpisuKolaza011015

Kā jau padzīvojušiem un dzīvē daudz pieredzējušiem, nepieciešama īpaša regulāra aprūpe pie vetārsta un pastāvīgas barības piedevas un zāles kaulu un locītavu stiprināšanai. Un, protams, regulāras mierīgas pastaigas un sarunas…
http://ej.uz/dzp-107
http://ej.uz/dzp-3972
http://ej.uz/dzp-3418
http://ej.uz/dzp-464
http://ej.uz/dzp-490
http://ej.uz/dzp-483
http://ej.uz/dzp-7942
http://ej.uz/dzp-3079

2) Bezpajumtnieku kucīte

KuciteArAudzeju011015

Patversmē nonākusi pavisam nesen – ar smagi ielaistu audzēju. Viņas izdzīvošanai nepieciešamas analīzes un operācija.
http://ej.uz/dzp-10848

3) Špicīte

Spicite011015

Mazo špica šķirnes suņuku kāds vērīgs cilvēks pamanīja pamestu pieturvietā, iesietu Rimi plastmasas maisiņā! Suņuks nav jauns un, visticamāk, saimniekam kļuvis par apgrūtinājumu kažociņa un ādas iekaisuma problēmu dēļ. Pats nav ārstējis, pašam arī apnika… Sunītim vajadzīga veterinārā palīdzība un rūpīga atkopšana.
http://ej.uz/dzp-10775

4) Vācietis

Vacietis011015

Kas zina, par kādu drāmu izvērsusies cēlā un inteliģentā “vācieša” – suņuvīra brieduma gados – dzīve, pirms viņš nesen nonāca pie mums patversmē. Viņam ir kostas un plēstas brūces, neārstētas traumas. Nepieciešamas asins analīzes un rūpīga izmeklēšana, lai saprastu viņa reālo veselības stāvokli un nozīmētu ārstēšanu. Viņš joprojām tic cilvēkam!
http://ej.uz/dzp-10759

5) Ralfs

Ralfs011015

Laikam nav tāda ziņu dienesta vai portāla, kurš nebūtu rakstījis par Ralfa traģisko dzīvesstāstu. Saimnieks piesējis pie koka Bolderājas mežā un atstājis nomiršanai. Laimīgas nejaušības dēļ atrasts un izglābts, bet pārāk ilgs bijis laiks bez barības un ūdens. Ralfam nepieciešama speciāla pārtika un kopšana, lai atjaunotu ķermeņa funkcijas pēc nobadināšanas. Viņam ir neārstētas slimības – arī ielaists kašķis. Visas šīs smagās problēmas ir parvarāmas ar speciālu barību, medikamentiem un labām domām.
http://ej.uz/dzp-10648

6) Spaiks

Spaiks011015

Diemžēl šī suņupuikas kaite nav diagnosticēta. Kopš nonākšanas patversmē, viņš slimo – uz kājām jēli izgulējumi, mutītē čūlas. Asins analīzes veiktas, tagad viss atkarīgs no rūpīgas ārstēšanas un mīļas kopšanas.
http://ej.uz/dzp-9866

7) Terra

Terra011015

Kucīte ar diagnosticētiem neārstējamiem audzējiem. Ar speciālu aprūpi, regulārām dakteru konsultācijām un uzturošām piedevām viņas pašsajūta uzturama apmierinošā līmenī – sunīte ir priecīga un gaida ciemiņus.
http://ej.uz/dzp-8684

8) Grietiņa

Grietina011015

12 gadus veca sunīte, kura patversmē nonāca pēc saimnieces nāves. Ulubeles apmeklētāji viņu iepazinuši kā brīvi staigājošu patversmes “saimniecīti” – vienmēr moža, ieinteresēta, draudzīga. Grietiņai diemžēl diagnosticēts neārstējams audzējs ar metastāzēm. Kamēr prieks, apetīte un spēks – mēs darām visu, lai Grietiņas dzīve būtu laimīga un piepildīta!
http://ej.uz/dzp-7326

9) Niks un Čikago

NaiksCikago011015

Varenie skaistuļi ar laipno skatienu – Niks un Čikago – ir mūsu īpašie rūpju bērni, jo viņi sirgst ar epilepsiju jeb krītamo kaiti. Esam iemācījušies sadzīvot ar šo problēmu – gan suņi, gan mēs, un tas nav šķērslis laimīgai kopābūšanai. Tomēr uzturoši medikamenti mūža garumā ir nepieciešami.
http://ej.uz/dzp-7367
http://ej.uz/dzp-1506

10) Lācis un Rūķis

LacisRukis100115

Divas īpašās astes – Lācis un Rūķis, kuri šobrīd ir Latvijā aktuālās slimības – barības vada dilatācijas jeb barības vada paplašinājuma upuri. Brīnišķīgi draugi un kompanjoni, kurus adoptējot, jāievēro savi noteikumi dienas režīmā un īpaši barošanas un uztura nosacījumi.
http://ej.uz/dzp-338
http://ej.uz/dzp-645

11) Mūkupurva ielas suns

MukupurvaSuns011015

No dabas viņam dots skaists un neparasts kažoks, lepna stāja un dziļš skatiens. No saimniekiem – bezpajumtniekiem un dzērājiem – palikušas vien skumjas atmiņas, grūta dzīve un ielaistas slimības. Balti rudais kažoks nožēlojami noplucis un knapi spēj apslēpt vājo augumu un izspiedušos kaulus. Suns pavisam nesen nonācis Ulubeles aprūpē – nobadināts un apjucis, kad “saimnieki” viņu kā lietu atstāja un aizmirsa piesietu pie dārza mājiņas nedēļām ilgi!… Šim skaistulim vajadzīgas analīzes, nopietna izmeklēšana un ilgstošs atkopšanās laiks ar labu barību, vitamīniem un drošības sajūtu!
http://ej.uz/dzp-10837

Ulubeles speckaķīši

 

KakjuKolaza011015

1. Roms – cukura diabēts, nepieciešama specializēta barība, regulārs insulīna devas
Ārkārtīgi mīļajam 5 gadus vecajam lielkaķim-skaistulim, kurš Ulubelē mīļi dēvēts par Romu, visvairāk nepieciešami gādīgi un atbildīgi saimnieki. Romam diagnosticēts cukura diabēts, bet viņš, tāpat kā cilvēki ar šādu kaiti, var turpināt dzīvot skaistu un pilnvērtīgu dzīvi, ja vien saimnieks apņemas regulāri atcerēties par nepieciešamo insulīna devu un specializētu barību vienmēr. Romas lielizmēra silti murrājošā mīlestība atsvērs visas rūpes. Un vai tad rūpes par kādu nav tas, kas dod lielāku jēgu mūsu dzīvei?
http://ej.uz/dzp-6366

2. Pinkijs – hronisks rinīts, nepieciešama īpaša aprūpe, medikamenti saasinājumu periodos
Pinkijs ir apmēram 4 gadus vecs mīlīgs kaķupuika ar pelēksvītrainu, kuplu kažociņu. Pinkija rinīts (deguna dobuma iekaisums) pagaidām nepakļaujas ārstēšanai – periodiski saasinājumi atgriežas ik pa laikam. Kas zina, varbūt mājas miers un istabas vissiltākais stūrītis zem lampas būs labākās dziedinošās zāles. Slimība Pinkijam arī šobrīd netraucē būt izcili mīļam un skaļi murrājošam omulības iemiesojumam.
http://ej.uz/dzp-8783

3. Rudais skaistulis – smagi izslimots vīruss, nepieciešama specializēta barība, acs operācija
Šim rudi baltajam 1 gadu vecajam skaistulim skatiens kļuvis skumjš un saguris no visām pārciestajām nedienām – smagi pārslimots vīruss un daketris saka – lai glābtu actiņu, noteikti vajadzīga operācija. Specializētā barība ik dienas palīdz vieglāk tikt galā ar slimības sekām. Tomēr rudi pūkainais skaistulis cer ne tikai uz labu veselību, bet arī mīļām, siltām, gādīgām mājām, kur novērtēs ne tikai viņa īpašo skaistumu, bet arī draudzīgumu un ienesto mieru.
http://ej.uz/dzp-9440

4. Džojs – traumētas gūžas. Ilgstošs atkopšanās periods, ierobežotas kustības; dakteru vizītes; atkārtoti rentgeni
Kas atgadījies šim jaukajam divgadīgajam balti svītrainajam runčukam, viņš pats, diemžēl, pastāstīt nemāk. Džojs, kā viņu dēvē Ulubelē, mīlīgi skatās acīs un murrā, pacietīgi panesot sāpes, ko rada lauztās gūžas. Iespējams, izkritis pa logu, iespējams, pakļuvis zem auto. Šobrīd ir skaidrs, – lai ļautu sekmīgi un ātri sadzīt lauztajiem kauliem, nepieciešams ierobežot viņa kustības, bieži atrādīties ārstiem, veikt atkārtotus rentgenus. Un, protams, ilgstošs atkopšanās laiks, kamēr pats varēs spert drošus soļus pretī jaunajiem saimniekiem. Jo šobrīd, mazkustīgi pavadot dienas būrītī, Džojs vaļā acīm sapņo par iespēju dzīvot mīļā ģimenē…
http://ej.uz/dzp-9466

5. Liza
Mīlīgā un sirsnīgā kaķmeitiņa Liza patversmē nonākusi stipri savainota – ārsti pieļauj, ka tas noticis kritiena rezultātā. Liza savos 5 gadiņos ir ļoti paļāvīga un mīļa, kas nav tik bieži raksturīgs kaķenēm, kam kažociņš veselās trīs krāsās! Lizai šobrīd nepieciešams miers, biežas vizītes pie ārstiem un atkārtoti rentgeni. Un, protams,ilgstošs atkopšanās laiks. Ulubelē gan par katru slimnieciņu cītīgi rūpējas, bet tas nevar aizstāt tādu dziedināšanu un atlabšanu, ko dāvā tikai māju sajūta!
http://ej.uz/dzp-10018

6. Herkuless
Vienmēr sāpīgi, kad par savu izdzīvošanu un veselību cīnās kāds mazulis, kuram šobrīd būtu jāspēlējas ar rotaļlietām un jāizzina lielā pasaule. 3,5 mēnešus vecais runcītis ir smagi traumēts, varam tikai minēt, kas bijis šo traumu cēlonis… Savas apnēmības un dzīvotspara dēļ, mazo stiprinieku esam iesaukuši par Herkulesu. Ceram, ka vārdiņš viņam palīdzēs tikt pāri visam garajam atveseļošanās periodam: ārsta vizītēm, atkārtotiem rentgeniem, atkopšanās laikam. Un ļoti ceram, ka Herkulesā ieskatīsies kāda jauka ģimene, kas sapratīs viņa īpašās vajadzības šobrīd un palīdzēs ar tām tikt galā, lai Herkuless izaugtu par īstu stiprinieku. Veselu stiprinieku.
http://ej.uz/dzp-10596

Tuvojas Vispasaules dzīvnieku aizsardzības diena 4.oktobris. Mēs Ulubelē ļoti ceram, ka tas būs vēl viens iemesls atgādināt par līdzcietīgu cilvēku atbalstu mūsu mazajiem brāļiem!

Atbalstīt Ulubeles rūpju bērnus iespējams:
Zvanot 90006083 ziedojumu tālrunis (1 zvans = 1.42 eur; Lattelecom komisija 12.10 %)

Ar pārskaitījumu uz biedrības kontu:
Biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele”
Reģ.Nr. LV 40008095993
Konts: LVL: LV38HABA0551011767179
ziedojuma mērķis: rūpju bērniem ar astēm

Ziedojot tiešsaistē ar pārskaitījumu caur portālu Ulubeles projektam Izdari sirds darbu (Fonds ziedot.lv neietur komisijas)

Svētdien, 4.oktobrī draugus, atbalstītājus un interesentus gaidām ciemos no 12:00 – 16:00. Būsim gandarīti iepazīstināt tuvāk ar jūs interesējošo rūpju bērnu.

Ap 14:00 kursim ugunskuru, vārīsim veģetāro zupu un uzrīkosim groziņpēcpusdienu.
Svinēsim 4.oktobri, Vispasaules dzīvnieku aizsardzības dienu. Priecāsimies, ja ar dāvanām palutināsiet arī Ulubeles astes: http://www.ulubele.org/lv/atbalsts-ulubelei/atbalsts-davinot/

Pateicībā par atbalstu un ticot, ka kopā mēs varam vēl vairāk,
Ulubeles komanda

Foto: Žanna Žaka