Uzmanību! Mainīts iesācēju instruktāžas laiks, lai kļūtu par Ulubeles brīvprātīgo, turpmāk – sestdienās plkst. 14.00!

Katru sestdienu Ulubelē notiek apmācības jaunajiem brīvprātīgajiem, kuri nolēmuši palīdzēt patversmei. Četru gadu laikā kopš apmācību sākuma Ulubeles brīvprātīgā darba līgumu parakstījuši vairāk nekā 8 tūkstoši brīvprātīgo. Šobrīd ik sestdienu apmācību noklausās vismaz 50 interesenti.

Mēs novērtējam un esam pateicīgi par jūsu interesi un labo gribu, tomēr statistika rāda, ka otro un trešo reizi uz patversmi atbrauc tikai neliela daļa no tiem, kuri saņēmuši brīvprātīgo apliecības. Atgādinām, ka patversmes mērķis nav organizēt mirkļa izklaides – pastaigas ar suņiem, bet gan aicināt talkā brīvprātīgos palīgus, kuri ir gatavi ziedot savu laiku, iegūtās prasmes un sirds siltumu, lai suņus staidzinot socializētu, iepazītu, lai daudziem no viņiem palīdzētu atkal sākt uzticēties cilvēkam. Šīm attiecībām vajadzīgs laiks un regularitāte, kas vienmēr vainagojas ar savstarpēju uzticēšanos un mīlestību.

Īpaša pateicība mūsu pastāvīgajiem brīvprātīgajiem, kuri jau kļuvuši par Ulubeles komandas daļu. Mēs zinām, ka varam uz jums paļauties, un tas ir visbūtiskākais. Pastāvīgie brīvprātīgie ir kļuvuši par Ulubeles iemītnieku ģimeni. Vislielākais paldies par šo sirdsdarbu!

Mēs ļoti gaidām brīvprātīgos ar apliecībām palīgā katru dienu no plkst. 10-15. Īpaši jūsu palīdzība mums nepieciešama darba dienās. Tie, kuri iesaistījušies patversmes darbā vairāk nekā 5 reizes, iegūst pastāvīgā brīvprātīgā statusu un ir iespēja vienoties ar patversmes administrāciju par citiem pastaigu un apmeklējumu laikiem arī vakaros.

Ir pienācis brīdis, kad kvantitāti nepieciešams pārvērst kvalitātē. Tāpēc  jauno brīvprātīgo apmācības sākot no 2.februāra notiks katru sestdienu plkst. 14.00. Lai izrunātu drošības noteikumus, iepazīstinātu ar patversmes teritoriju un iekšējo kārtību, kā arī suņu staidzināšanas un socializēšanas noteikumiem, jums jārēķinās, ka instruktāža līdz ar līguma parakstīšanu ilgst vismaz pusotru stundu, tādēļ pirmajā apmeklējuma reizē suņus staidzināt nevarēs.

Pirms braukt uz apmācībām un parakstīt brīvprātīgā darba līgumu, aicinām apdomāt, ka brīvprātīgais darbs gluži kā jebkurš cits darbs prasa regularitāti un pastāvīgu iesaistīšanos. Aicinām izlemt, vai būsiet gatavi arī atkārtoti un regulāri atbraukt uz Ulubeli palīgā? Ne tikai staigāt ar suņiem un mīļot kaķus, bet reizēm palīdzēt patversmei  nepieciešamajos darbos teritorijas vai telpu sakopšanā.  Ja jūs atbraucat uz Ulubeli tikai vienu reizi – esat viesis un nav nepieciešamības kļūt par brīvprātīgo.

Tiem, kuri nevar atlicināt laiku regulārām pastaigām ar suņiem, atgādinām, ka Jūs varat palīdzēt patversmei arī citos veidos:

 • Ziedojot! Patversmes iemītnieki pēc 14.dienas tiek uzturēti tikai no ziedojumiem  – varbūt varat atbalstīt  dzīvnieku ārstēšanu un uzturēšanu tieši finansiālā veidā:

Biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”
“Ozolaine”, Līči, Stopiņu novads
Reģ.Nr. LV 40008095993
AS Swedbank, Swift: HABA LV 22
Konts: LV 97 HABA 0551 0283 5389 3

Paypal: info@ulubele.org

Ziedojumu tālrunis: 90006863 (1 zvans = 4,27 eiro) 90006083 (1,42 eiro)

 • Vienmēr aktuāla ir jaunu māju meklēšana patversmē nonākušajiem – palīdzot meklēt mājas konkrētam dzīvniekam, kļūstiet par viņa krustvecāku un sargeņģeli;

 

 • Palīdzot izlīmēt sludinājumus,lai suņi un kaķi pēc iespējas ātri atgrieztos pie saviem saimniekiem. Diemžēl internets daudziem joprojām ir „jaunums” un saimnieku nezināšanas un pasivitātes dēļ simtiem dzīvnieku tā arī paliek patversmē gaidot…Šo problēmu efektīvi palīdz risināt sludinājumu izlīmēšana ielās. U komandas spēki ir nepietiekami, lai aptvertu visu plašo Rīgas teritoriju, Mārupes, Stopiņu un Garkalnes novadus.

 

 • Braucot talkās un sakopšanas darbos – gan Ulubeles rīkotajās, gan piesakoties paši.

 

 • Atbraucot ciemos 10-17 jebkurā dienā un atvedot dāvanas. Ciema kukulī priecāsimies par sausajiem kaltējumiem – smirdeklīšiem(plaušas, aknas, cīpslas, utt) un cīsiņiem/ sardelēm, kas tik ļoti nepieciešami dzīvnieku socializācijai – bailīgo iedrošināšanai vai dusmīgo iemīlināšanai.

 

 • Nepieciešamo lietu saraksts:
  • Konservi suņiem, kaķiem,
  • Kvalitatīva sausā barība,
  • Cementējošās smiltis kaķiem,
  • Skrāpeles kaķiem,
  • Tualetes kaķiem,
  • Spēļmantiņas dzīvnieku mazuļiem,
  • Pamper paladziņi pēc operācijām,
  • Avīzes kaķu tualetēm un paklājiem kucēniem,
  • Malka vai briketes apkurei.
  • Vienmēr pieņemam un uz svara nododam makulatūru, saņemot naudiņu.

  P.s. dvieļi, palagi, segas šobrīd ir daudz, tāpēc nevediet, jo nav kur uzglabāt. Pietaupiet vai palīdziet kādai citai cilvēku vai dzīvnieku patversmei!

Mēs varam pateikt  priekšā tos vispārīgākos palīdzības veidus, ko var darīt ikviens, taču tikai jūs paši zināt savus talantus, spējas un iespējas, kā palīdzēt, atbalstīt un padarīt laimīgāku un īsāku to brīdi, ko dzīvnieki pavada patversmē.

Kļūstot par brīvprātīgo, mēs ziedojam dārgāko, kas mums ir – savu laiku. Palīdziet tādā veidā, kas jums sniedz gandarījumu!

Jūsu Ulubeles komanda