Vairosim cilvēcību, nevis cietsirdību!

Dānijas Karalistes vēstniecībai Latvijā!

Biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele”, kas apsaimnieko lielāko Latvijas dzīvnieku patversmi, izsaka nožēlu un dziļas skumjas par notikušo Kopenhāgenas zooloģiskajā dārzā, kad nogalinātā žirafe tika sadalīta un izbarota lauvām apmeklētāju, īpaši bērnu acu priekšā.

Mazais cilvēks, kurš tver visu, kas notiek pieaugušo pasaulē, noteikti savā bērna sirsnībā ļoti pārdzīvoja par žirafīti, bet tai pat laikā, redzot, ka pieaugušie visu dara ar pārliecību, saprata, ka tā tam ir jānotiek, tas ir normāli.
Kādus mēs vēlamies redzēt izaugām savus bērnus? Līdzcietīgus, kas nepaies garām ievainotam dzīvnieciņam vai tādus, kas arī saviem bērniem jau no mazotnes praksē demonstrēs, ka nogalināt – publiski nogalināt – ir normāli?
Kamēr Jūsu valsts zooloģiskā dārza mazie apmeklētāji vēroja, kā no pasaules pazūd skaista, jauna žirafēna paliekas, Latvijas mazpilsētā Smiltenē mazie bērni klausījās Ulubeles Cilvēcības stundā, kur, stāstot pasaku, kā cilvēks un suns iepazina viens otru – mazajiem mācījām atbildību un līdzcietību, vēloties, lai viņu paaudze izaug ar apziņu, ka cilvēks tik tiešām ir dzīvnieka draugs un brālis, nevis lielākais ienaidnieks, kura varā ir lemt, kurš no četrkājainajiem mirs un kā mirs. Ar katru savu mazo Cilvēcības stundu, viesojoties pie bērniem, mēs ticam, ka viņi būs labāki par mums.

foto

Mēs lūdzam Jūs padomāt, kāda būs pasaule, kad viņi izaugs. Mēs aicinām vairot labestību un sirsnību cilvēka un dzīvnieka attiecībās, jo naida uz šīs zemes jau tā ir pārāk daudz.

Biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”