Vēstule no Risjas

Sveiki!

Ritinot Ulubeles FB sleju atdūros pret bildīti no šī gada 6.janvāra ar nelielu aprakstu (viticamāk no Nika). Sāka birt asaras un kaklā sariesās kamols. Bildītē atpazinu sev tik sirdsmīļo purniņu un izsteiksmīgās Risjas acis – mūsu cukurzirņa acis.

Nu jau ceturto mēnesi Risja dzīvojas mūsu mājās ar kaķenēm Matildi un Žipu. Risja dievina braucienus pa neceļiem ar nakšņošanu teltīs, kad kaķi paliek mājās, jo tad jūt mūsu nedalītu uzmanību tikai viņai vien. Tāpat viņa neslēpj savu entuziasmu par garām pastaigām mežā, īpaši patīk skriet pa jūrmalas smilšainajām kāpām un brist purvainos grāvjos un būt ar melnām kā hiēnai ķepām. Viņa zina, ka duša gan pēc tam būs neizbēgama, bet našķīši, kas pēc tās sekos ir tā vērti. Risja ir gurmāne un viņai garšo ēst. Ir nočiepusi arī svaigi izceptas kanēļmaizītes un nesmādē pistācijas. Risjas mīļākais rituāls ir rīta agrumā ar pirmo modinātāja zvanu ierāpties mūsu gultā, dalīties slapjās bučās, kā partizānam starp mums ielīst līdz pašiem spilveniem un pagriezt kasišanai savu balto punci. Risja ir ļoti pacietīga un paklausīga. Skoliņā uzvedas priekšzīmīgi un arī apkaimes laukumiņā saņemam uzslavas par tik skaistu un paklausīgu suni, kas dzird komandas un tām paklausa. Risju laukumiņā iemīļojuši daudzu suņu saimnieki. Iemīļojuši tik ļoti, ka, cerot mūs satikt pastaigas laikā, līdzi paņem našķīšus arī Risjai. Risja neatstāj vienaldzīgu nevienu – arī vīna veikaliņā pārdevējas ir priecīgas, ja mums ir sarkans luksofora signāls krustojumā, jo tad šajā laika posmā var ar mums sasveicināties. Uzticība cilvēkiem mainās. Tas process vēl turpinās un nezinām, cik ilgi tā būs, bet arvien vairāk ir cilvēku, kurus Risja priecājas redzēt, kuriem ļauj sev pieskarties, un pie kuriem slēpsies, ja jutīsies nedroši. Risjai bez mums ir krustvecāki, kuri viņu dievina – īpaši krustmāte. Un viņa labprāt ar viņiem dodas mini atvaļinājumos, atpūšas laukos, staigā mežus un vēro dzērves vai strausus. Risja ir mūsu cukurs, cukurzirnis un kosmoss, kurš sagaida smaidot, katru reizi atkalredzoties – vienalga, vai pārnākam no darba vai no rīta pamostoties. Daudzi skatās uz Risju un saka, ka viņai ir paveicies, bet, iespējams, ka paveicās tieši mums, atrodot tieši mūsu mīļo un īpaši gudro Risju.

P.S. – publicējiet mūsu stāstu, īpaši , ja tas var kādu iedvesmot vai pārliecināt to, kurš šaubās. Risju ar mums iepazīstināja un teica “šis diez vai. Viņa ir ļoti bailīga” Bet viņai vajadzēja dot laiku un mīlestību un uzticoties viņa spēj parādīt savu mīļumu. Vēl tik aizmirsu piebilst, ka arī ar citiem suņiem Risjai laukumā ir ļoti labas attiecības. Viņa draudzīgi luncinot asti sasveicināsies ar visiem. Un ar tiem, kuri būs atvērti rotaļām, spēlēsies. Un Risja ir ļoti veikla un atlētiska. Noskriet viņu izdodas retajam. Haski un besendži draugi arī turas aiz mums 🙂 Un Risjai ir labākais draugs – no Gruzijas ielām atbraukušais Maksis. Viņiem ir īpaši tuvas attiecības. Risja runājas viņu satiekot, bet viņs aprej jebkuru, kurš Risjai tuvosies. 🙂