DODAS (DONDI) STĀSTS

Tas ir Dondi jeb kā saimnieki viņu mīļi sauca – DODA (7 gadi) – prātīgs, uzticams, sirsnīgs suns, kurš pie mums nonācis smagā likteņa dēļ. Ja godīgi, viņa skatienu grūti izturēt – tajā ir tāda smeldze, pārmetums un nolemtība… Šķiet, ka viņš no pārdzīvotā pāragri nosirmojis un izskatās sakrities, bēdīgs un vientuļš.

Dodas stāsts, lai gan bezgala skumjš, diemžēl ir līdzīgs vairāk nekā trešdaļai mūsu patversmes šī brīža iedzīvotāju. Bēdīgi, bet Ulubeles patvērumā katru dienu mīt vairāk par 500 dzīvniekiem, no tiem 160 ir seniori (8+ gadus veci) un dzīvnieki ar īpašām vajadzībām. Ļoti ticam ka Ulubele ir tikai viņu pagaidu pieturvieta, lai sagaidītu savu Īsto Cilvēku un Mājas.

DODAS STĀSTS

Oktobra beigās Dodas saimnieks neizturēja dzīves spriedzi un nolēma atstāt gan Dodu, gan savu sievu, izdarot pašnāvību. Viņi visi trīs dzīvoja dzīvoklī, kuram jau divus gadus bija atslēgta elektrība. Dodas saimniekiem dzīves sitieni nāca viens pēc otra, parādi, smagas slimības un beigās knapa izdzīvošana. Tas viss pēdējo gadu krīžu iespaidā.

Ulubelē Doda nonāca, jo mirušā saimnieka sieva pārdzīvojumu un slimības dēļ tika nogādāta slimnīcā. Lai kā arī Dodu mīlētu, diemžēl veselības un dzīves apstākļu dēļ turpmāk viņa par Dodu vairs nevarēs rūpēties.

Sirmais, uzticamais suns tagad ir patversmē – vientulībā atceras savu saimnieku un savu bijušo dzīvi. Jā, un klusībā cer, ka tomēr atkal reiz kādam būs vajadzīgs par spīti savam vecumam, noslēgtajam raksturam un skumjām, ko glabā viņa sirsniņa. Doda noteikti neuzticēsies uzreiz, nesteigsies līdzi pirmajā reizē un pirmajā pastaigā. Viņam vajadzīgs laiks, lai atkal pieņemtu kādu cilvēku par savējo.

Tikmēr Ulubelē viņam cenšamies nodrošināt nepieciešamās veselības pārbaudes, vakcīnas, medikamentus, atbilstošu barību un pārtikas piedevas, kas pēdējos dzīves gados viņam saimnieku trūcības dēļ bija liegti.

Ulubelē mēs ticam, ka katra dzīvība ir vērtība. Kad dzīvnieku atved pie mums – pazudušu, izmestu, mocītu vai sava labākā drauga smagi nodotu – viņam atkal ir cerība! Tomēr patversme nav un nevar būt mājas. Ilgas pēc sava cilvēka dzīvnieku patversmē Ulubele jūtamas katrā smilkstienā, skatienā, rējienā un murrājienā. Mēs ticam, ka katram patversmes iemītniekam kaut kur šajā pasaulē ir Viņa Cilvēks, un mēs darām visu, lai viņi satiktos. Ulubele ir no-kill jeb patversme, kurā nenogalina un par katru dzīvību cīnāmies līdz pēdējam elpas vilcienam.

Palīdzi mums izglābt dzīvības!

Mūsu norēķinu rekvizīti: Biedrība Dzīvnieku pansija Ulubele

Reģ.Nr. LV40008095993AS Swedbank, Swift: HABALV22

Konts: LV97HABA0551028353893

Mērķis: Ulubeles veterinārija