Fukušims

Fukušims Fukušims

Mazais aptuveni 1 gadiņu jaunais takšveidīgais jauktenis nonāca Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līči pirms vairāk kā 2 mēnešiem. Uz patversmi suņuku nogādāja suņu ķērāju dienests, kas atrada dzīvnieciņu, iespējams, notriektu ar mašīnu Rīgā, Zaļenieku ielā. Sākotnēji prognozes bija bēdīgas, jo suņukam bija pakaļkāju un dibengala jēlumi un tas nespēja nostāties uz kājām. Neskatoties uz suņa sarežģīto veselības stāvokli, tika pieņemts lēmums pacīnīties par tā izdzīvošanu un atlabšanu. Patversmē, vērojot dzīvnieciņa sprigano dabu un milzīgo dzīvotvēlmi, kas nepārprotami redzama viņa lielajā aktivitātē un acu skatienā, esam suņuku iesaukuši par Fukušimu jeb Fuksi. Vārds veidojies viņu nemitīgi apsaucot un mierinot: Fū – kuš! Kamēr viņš dzīvojās veterinārajā klīnikā un ārstēja pakaļgala un kāju jēlumus, šis vārdu savienojums fū-kuš bija jālieto ikreiz, kad kāds ienāca klīnikā. Pateicoties Fukša temperamentam un šerpajam raksturiņam, patversmē viņu pārsaucām par Fukušimu, jo viņš tiešām ir nevaldāms un nenogurdināms kā īsts atomreaktors. Fuksis ir ar attieksmi! Viņš skaidri zin un, skaļi aprejot, izrāda, ka tam nepatīk mazi bērni.

Tā nu ir pagājis laiks un Fuksis ir saņēmis dāvanu. Ulubeles atbalstītājs un brīvprātīgais – Jānis, Fukušimam izveidoja ratiņus, lai suņuks varētu arī izkustēties un pilnībā sadziedēt pakaļkāju un dibengala jēlumus.
Lai gan pakaļkājas joprojām neklausa, par spīti visam pārdzīvotajam, Fuksis ir optimisma pilns un lūkojas pēc īpašas aprūpes (peldēm, muguras, pakaļkāju masāžas un regulāras nodarbināšanas).
Patversmē Fukušimam ir grūti nodrošināt vajadzīgo uzmanību, tādēļ mēs ļoti meklējam cilvēkus, kas būtu gatavi Fukušimam sniegt vismaz pagaidu mājas ar īpašo aprūpi. Ja vari ar tām palīdzēt, sazinies ar Kristīni 20203333 vai zvani uz patversmes tālruni 27803333 darba laikā 9:00-17:00.

Tāpat patversme lūdz palīdzību cilvēkiem, kuriem ir iespējams palīdzēt apmaksāt Fukušima līdzšinējo ārstēšanos, kas ir vairāki simti latu un atbalstīt Fukušimu rehabilitācijas periodā un, iespējams, vēl nepieciešamajai mugurkaula operācijai. Pēc ārstu teiktā – pie pareizas un rūpīgas attieksmes, Fukušimam ir lielas iespējas atkal skriet uz visām četrām ķepām! Viņš nav pilnībā zaudējis kāju jūtīgumu! Bet, lai suņuks atkal būtu spējīgs pilnvērtīgi dzīvot, ir nepieciešama viņam īpaši veltīta uzmanība un aprūpe!
Ja vari palīdzēt –
LV97HABA0551028353893
AS Swedbank, Swift: HABA LV 22
Biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele”
„Jaunsalenieki”, Salaspils pilsēta, LV-2121
PVN Reģ.Nr. LV 40008095993
ar norādi “Atbalsts Fukušima atlabšanai”

Tāpat darbojas ziedojumu tālrunis: 90006083 (1Ls/zvans)

Rīgas pilsētas patversmes dzīvniekiem iespējams palīdzēt arī izmantojot portālu www.ziedot.lv projekts “Izdari sirds darbu!”

Paldies visiem, kas palīdz Fuksim nostāties uz visām četrām!

Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes apsaimniekotājs
biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”