Grāfa stāsts ! Sirds siltumu 100 opīšiem !

🐾 Staltais 8 gadus vecais Grāfs – suns ar neparastajām dzintarkrāsas acīm un caururbjošo skatienu pirms nonākšanas patversmē bija piedzīvojis daudz. Konkurence par vietu zem saules lielā suņu barā pamazām bija radījusi nepatiku pret citiem sugas brāļiem, savukārt, attiecības ar iepriekšējo saimnieku Grāfā atstājušas rūgtas atmiņas par vīriešu dzimtes cilvēkiem, tāpēc patversmē viņš pa īstam uzticējās tikai sievietēm.

Ulubelē Grāfs bija ļoti pieticīgs un cerēja, ka vismaz mūža otrajā pusē viņam laimēsies iepazīt dzīves gaišo pusi. Patiesībā mēs visi Ulubelē ticējām, ka kaut kur pasaulē mīt Viņa – kāda lieliska dāma ar uzņēmīgu raksturu un siltu sirdi – un ka viņa atbrauks, lai vestu Grāfu uz mājām. Grāfs pacietīgi gaidīja patversmē ilgāk nekā gadu.

👣 Kādā ziedošā pavasara dienā atbrauca Jeļena. No visiem 200 Ulubeles suņiem viņu uzrunāja tiešais un caururbjošais Grāfa skatiens. Viņi aizbrauca kopā. 👣🐾

Jeļena: “Vedod viņu uz mājām, Grāfs ļoti labi uzvedās mašīnā, varēja just, ka tā lieta viņam ir zināma, bet viņš visu ceļu raudāja. Nekad nebiju redzējusi suņa acis pilnas asarām, bet vēl saka, ka dzīvnieki nemāk raudāt…..”

🧡 Tā sākās Grāfa iedzīvošanās laiks savās Mājās.

Pēc četrām dienām Grāfam bija ieplānota operācija un viņu vajadzēja vest uz patversmes klīniku. Jeļenai bija liels satraukums un pārdzīvojums, kā viņa vedīs Grāfu atpakaļ un tieši par to, ko viņš domās un kā jutīsies braukšanas laikā. Taču viss noritēja labi un viņi abi atgriezās mājās.

Tagad Jeļena stāsta: “Varētu teikt, ka Grāfs jau pie mums ir iedzīvojies. Patversmes darbiniece mani pabrīdināja, ka Grāfs ne visai labi pieņem vīriešu dzimtas pārstāvjus. Neko tādu mēs nenovērojam. Domāju, ka viņam ir bijusi visai smaga dzīve pirms nonākšanas citā dzīves vietā. Mēs visi to ļoti labi saprotam un ceram, ka ar laiku viņš aizmirsīs visus pāridarījumus.

Katru dienu es eju ar Grāfu pastaigāties. Viņam tas ļoti patīk un arī tas viņam nav svešs, taču brīvi skraidīt bez pavada neuzdrošināmies palaist. Suņu apkārtnē ir daudz.

Grāfs ir lieliski iejuties mūsu ģimenē, ir burvīgs draugs, ir ļoti sirsnīgs un pakļāvīgs suns, un nu jau ļoti pieķēries mums.”

Taču laiku un pacietību prasīja sadraudzēšanās ar mājās mītošo sunīti Loriņu.

Sākumā Grāfs bija ļoti greizsirdīgs un viņam ļoti nepatika, ka Jeļena pievērš uzmanību Lorai: “Mēs jau domājām, ka būs grūti ar sadraudzēšanos, jo viņš parādīja agresiju pret Loru, bet Lora arī ir saimniece savā mājā, kaut ir ļoti maziņa un skrien pie manis, jo es arī esmu viņas saimniece nu jau 11 gadus.

Tagad ar Loru viņi sadzīvo labi. Protams, kopā nespēlējas un neguļ, jo Grāfs nepazīst tādas spēles kā bumbu, ne nūju, ne citas spēles, kaut no citas puses tas ir pluss, ka nevajag dalīt rotaļlietas, jo ar Grāfa raksturu tas būtu grūti.

Viņš ir sapratis, ka šeit visiem pietiek mīlestības, uzmanības, vietas, barības un “gardumiņi”. Un vēl ka viņš rāda savas emocijas savā suņu valodā – to tik vajag dzirdēt!

Un vēl Grāfs ir supermīļš suns, viņš stundām varētu sēdēt blakus saimniecei un ļaut, lai viņu glāsta un bužina, šķiet, ka neko citu viņam nevajag – tikai lai viņu samīļo.

Vienvārdsakot, var ļoti just, ka Grāfs spēj novērtēt to, ka ir nokļuvis mūsu ģimenē un ļoti priecīgs par katru glāstu, katru kopā pavadīto mirkli, par ko mēs esam arī ļoti pateicīgi Jūsu komandai, ka rūpējāties par viņu, un ko tur liegties arī “necilvēkiem” kas suni atstāja, jo kā gan mēs būtu tikuši pie šī Drauga.

❤️ Es esmu parliecināta, ka Grāfam ir mūsu mirušā suņa Volfa dvēsele, kurš nomira 9 gadus atpakaļ. Un Grāfam 01.septembrī arī palika 9 gadi. Vienīgi žēl, ka tik ilgi Grāfam bija jāgaida, kam sniegt savu lielo mīlestību un saņemt pretī tieši tikpat lielu!

Liels paldies par visu, ko Jūs esat izdarījuši Grāfa labā un darāt citu suņu un kaķu labā!

Vēl reiz liels paldies visai U komandai un visiem brīvprātīgiem par milzīgu darbu dzīvnieku labā!”

❤️ Lai jums visiem kopā laimīgs un mīlestības pilns laiks! Paldies, Jeļena, par uzņēmību, par rūpēm un mīlestību, ko beidzot Grāfs var izbaudīt savā ģimenē! No sirds paldies!

Grāfs

“Tās acis!!!”,- pirmoreiz ieraugot Grāfu, visi nosaka un novērš skatienu. Jo neparasto dzintara krāsas acu caururbjošais skatiens trāpa pašā sirdī un ilgi nelaiž vaļā ne prātu, ne sajūtas…
Grāfs ir liela auguma nopietna izskata astoņus gadus vecs suņu kungs, kuru dzīve līdz šim nav saudzējusi.

Šķiet, ka visas viņa dzīves mācības un pieredze koncentrējas divās spožās, dzeltenās, uzmanības pilnās, jautājošās acīs.
Varbūt pie vainas ir arī Grāfa vārds, taču izskatās, ka viņa kopējo imidžu vēl “uztaisa” īpašā ausu forma, kas atgādina nevērīgi uzmestu musketiera cepuri – kā jau īstam grāfam, kuram ir sava pašpārliecība un maz rūp citu domas.

Grāfa dzīve nesaudzīgi veidojusi viņa pašreizējo raksturu. Visu mūžu būdams spiests dzīvot lielā suņu barā un cīnīties par iztikšanu, Grāfs viennozīmīgi atsakās draudzēties un pat ļaut pietuvoties citam sugas brālim – vienmēr gribēs palikt vienīgais – tas jārespektē.
Attiecības ar iepriekšējo saimnieku Grāfā atstājušas arī rūgtas atmiņas par vīriešu dzimtes cilvēkiem, tāpēc viņš uzticas tikai dāmām, sevišķi tad, ja jādodas kopīgā pastaigā. Nav jau tā, ka vīrieši ienaidnieki, bet vajadzīgs laiks un pacietība, lai iegūtu viņa uzticību.
Taču dāmas Grāfs mīl no visas sirds – draudzīgāku un lojālāku suņudraugu nemaz nevar iedomāties. Attiecībās ar sievietēm pēkšņi atveras viss Grāfa ilgi slēptais un glabātais mīļuma potenciāls – reizēm pat šķiet, ka viņš pats nokaunas par to, cik mīlīgs un maigs spēj būt.

❤️ Grāfs ļoti gaida to savu iespēju, kāda līdzvērtīga bingo vai citu loto spēļu lielajam vinnestam – stipra rakstura jauku dāmu (vai pat vairākas vienā ģimenē!) ar savu māju un pārliecību, ka astoņi gadi stiprajam staltajam Grāfam ir labākais vecums kopdzīvei. Jo arī Grāfam pūrā līdzi nāks dažas ļoti svarīgas lietas: uzticība līdz mūža galam un Zelta veselības polise, kā ikvienam Ulubeles senioram.

🙏Ja nevari viņu adoptēt, lūdzu atbalsti Grāfa un pārējo Ulubeles iemītnieku iespēju sagaidīt savu Cilvēku! Grāfs patversmē mīt vairāk nekā gadu. Bez līdzīgi domājošo atsaucības no-kill patversme pastāvēt nevar, tāpēc no sirds pateicamies, ja atbalstīsi viņu iespēju: https://www.ziedot.lv/izdari-sirds-darbu-3589

http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/mekle-majas/ulubele-mekle-majas-suns-26227?fbclid=IwAR1X3dniWonmD7XbpLR9UWjtcwamj6oeWBxtTkKnb4jgpOfIRVBSpD_bg1c

Foto – Ivars Tračums