Karsta ziņa

suns ūdenī

Šo elementāro patiesību sarakstu mūs pamudināja uzrakstīt šodien novērots konkrēts gadījums Rīgas ielās, kad dienas vidū pašā karstumā riteņbraucējs bija izbraucis pastaigā ar blakus ritenim skrienošu suni…

Šajā karstumā, kad termometra stabiņš pārspējis visus augstuma rekordus, aicinām visus, kuru aprūpē ir no jūsu gribas un saprašanas atkarīgi dzīvnieki parūpēties par kustoņu labturību. Elementārākās lietas, kas būtu jāievēro:

– neatstājiet atklātā saulē piesietus vai voljēros mītošus lauksaimniecības dzīvniekus vai mājas mīluļus;
– obligāti nodrošiniet dzīvniekiem iespēju patverties ēnā, kā arī pastāvīgi pieejamu svaigu ūdeni;
– nevediet dienas svelmē pastaigā suņus;
– nelieciet tiem skriet blakus velosipēdam, nelieciet staigāt ilgstoši pa saules sakarsētu asfaltu;
– pastaigām ar dzīvnieku izvēlieties agras rīta vai vēlas vakara stundas;
– neliedziet ūdens bļodu pieklīdušam sunim vai bezsaimnieka kaķiem, kuri vairumā mitinās dzīvojamo māju tuvumā;
– neaiztieciet un nestiepiet prom no atrastās vietas nesavainotus meža zvēru un putnu mazuļus. Viņu vecāki paši par viņiem parūpēsies.

Pēc liela karstuma parasti seko spēcīgs negaiss. Daudzi dzīvnieki, īpaši suņi, baidās no pērkona un mēdz „pazaudēties”. Lai nesagādātu nepatīkamus brīžus sev un savam mājas mīlulim, izmantojams vienkāršs, bet efektīvs suņa apzīmēšanas veids. Veikalā nopērkama atbilstoša izmēra brezenta siksna, kuras iekšpusē ar spilgtu marķieri ierakstāms īpašnieka tālruņa numurs. Ar šādu kakla siksnu aprīkots suns ar apkārtējo iedzīvotāju vai atbildīgo dienestu gādību ātri tiks nogādāts atpakaļ saimniekam.

Rūpēs par no cilvēka atkarīgajiem un neatkarīgajiem kustoņiem,
biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele”