Ķēdēm – nē!

Mūsu svētku mēnesī ir patiess prieks redzēt to, ka pēc šiem gadiem un daudz kopēja darba sabiedrības un atbildīgo iestāžu izglītošanā, labo piemēru rādīšanā un izpratnes veidošanā, mēs esam nokļuvuši pavisam tuvu pie tā, lai Dzīvnieku aizsardzības likumā tiktu aizliegta suņu turēšanas pie ķēdes. Atskatoties atpakaļ uz mūsu sasniegumiem un paveiktajiem darbiem, mēs lepojamies, ka sešus gadus atpakaļ, svinot mūsu jubileju Līču patversmē, mēs noņēmām Džekijai ķēdi, viņa bija pēdējais suns mūsu patversmē, kurai tāda bija.

Kopš tās dienas katram sunītim, kas pie mums pavada īsāku vai garāku laiku, ir savs stūrītis – voljērs ar mājiņu. Laikā, kad turēt suņus pie ķēdes bija standarta prakse, mēs kopā ar mūsu atbalstītājiem un brīvprātīgajiem spējām nodrošināt to, ka viņu uzturēšanās pie mums ir pēc iespējas ērtāka un cilvēciskāka.

Tajā svinīgajā dienā, mūsu vadītāja Ilze Džonsone uzsvēra, ka “patversme nav laimes zeme nevienam dzīvniekam, bet patvērums gan, un mēs cenšamies atvieglot viņu dzīvi ar mīlestību, bužināšanu, garām pastaigām. Smagākais apvainojums sunim ir turēšana pie ķēdes”, un ir palikuši pēdējie soļi, lai nodrošinātu to, ka nevienam sunim vairāk tas nebūs jācieš nedz patversmēs, nedz arī savās mājās. Kopā mēs varam paveikt daudz un uzlabot dzīvi mūsu labākajiem draugiem, un mēs ticam, ka nākamajā gadā mēs turpināsim kopā veikt gan lielas, gan mazas izmaiņas šo dzīvnieciņu dzīvēs.

Vēsturiskajā foto – Ilze Džonsone un VEF teritorijas suņi voljēros

Paldies visiem, kas palīdz mums atvieglot patversmē esošo dzīvnieku dzīvi gan ziedojot, gan ar brīvprātīgo darbu, gan arī garajām pastaigām. Soli pa solim mums visiem kopā izdodas nodrošināt pēc iespējas labāku dzīvi pamestajiem dzīvnieciņiem, un cerams drīz mēs varēsim svinēt to, ka pēdējam sunim Latvijā tiks noņemta smagā ķēde. Progress, ko kopā esam paveikuši šajā jautājumā ir patiesa lepnuma vērts.

Aicinām izlasīt rakstu izdevumā Diena.lv Svētki patversmē Ulubele – no ķēdes atbrīvots pēdējais suns