Laimīgais Frenkijs

Šovakar VĒSTULE NO MĀJĀM citā formātā: raidījumā Ķepa Uz Sirds mazā FRENKIJA laimīgais stāsts. Bet pirms video noskatīšanās maza, bet ļoti svarīga atkāpe Frenkija dzīvesstāstā: 2022.gada vasarā viņa saimnieki bija nolēmuši atbrīvoties no apnikušā suņa un par šņabja pudeles samaksu atdeva kādam noslīcināšanai. Šim cilvēkam tomēr izrādījās vairāk cilvēcības nekā “saimniekiem” – pudeli paturēja, bet suņuku palūdza nogādāt patversmē.

Var teikt, ka Frenkijam ļoti paveicās, jo pēc dažām dienām tajā pašā apkaimē tika atrasts cita suņa ķermenītis – tīši noslīcināts… Kā vēlāk noskaidrojās, to pašu “saimnieku” otrs suns, kas arī izrādījās lieks un apnicis. Diemžēl neviens no suņiem nebija čipēts, tāpēc no atbildības izdevās izvairīties… Tas notika Siguldas novadā.

Nonākot Ulubelē, Frenkijs bija briesmīgā stāvoklī – ilgi neārstētās veselības problēmas, iespējams, bija iemesls, kāpēc “saimniekiem” viņš bija kļuvis lieks.

Frenkijs izskatījās kā mazs goblins – ģenētiska defekta dēļ mutes vienā pusē vispār nebija zobu – tāds piedzimis, bet esošie zobiņi bija šķībi, traumēja mutes gļotādu un radīja iekaisumus – sastrutojumu, pampumu un nežēlīgas sāpes, tāpēc arī Frenkijs vienmēr staigāja ar gari notecējušu siekalu. Muguriņa bija bez spalvas, plika; iekaisušu ādu, iekaisušām actiņām, Frenkijs izrādījās ļoti alerģisks – iespējams nepilnvērtīgas barības dēļ.

Divus mēnešus U komanda – vetārsti un kopēji cīnījās, lai noteiktu pareizu diagnozi, atbilstošu ārstēšanu, pareizu diētu un atkoptu mazo līdz suņa cienīgam izskatam, atdotu pašcieņu. Lai sakoptu mutīti un likvidētu sastrutojumus, bija jāizrauj vairāki zobi – pēc operācijas Frenkija purniņš vairs nebija sapampis un šķībs, un pavisam noteikti varēja redzēt, ka Frenkijs māk arī smaidīt.

Frenkija atkopšanās stāstā nenovērtējama loma bija Veltas kundzei, kura, neskatoties uz garo ceļu no Pilsrundāles ar 4 autobusiem katrā virzienā, viņu apciemoja bieži un katru reizi čukstēja ausī uzmundrinājumu ātrāk veseļoties, lai dotos viņai līdzi uz Mājām.

Taču Frenkija laimīgais stāsts no mājām pavisam noteikti nebūtu iespējams bez Ulubeles klīnikas, vetārstu un U komandas nesavtīgā darba – tieši tāpēc tik ļoti mums ir nepieciešama klīnikas renovācija un paplašināšana, bez kuras Frenkija un citu nelaimē nonākušo dzīvnieku izdzīvošana un atveseļošanās nebūtu iespējama.

Klīnikas rekonstrukcijas izmaksas ir 48 000 eiro. Pateicoties jūsu labestībai un ziedojumiem decembrī, mums šogad vēl nepieciešami 15 431 eiro. Paldies, ka atbalstiet, lai šādu laimīgo stāstu būtu aizvien vairāk!

Mūsu norēķinu rekvizīti:

https://ulubele.org/#ziedot
Mūsu norēķinu rekvizīti:
Biedrība Dzīvnieku pansija Ulubele
Reģ.Nr. LV40008095993
AS Swedbank, Swift: HABALV22
Konts: LV97HABA0551028353893
Mērķis: Susura veselībai
Paypal: info@ulubele.org
Ziedojumu tālruņi: 90006863 (1 zvans = 4,27 eiro) 90006083 (1,42 eiro)
PALDIES!