Neļausim politiķiem apstiprināt kārtējo ierēdņu muļķību, par kuru pašiem pēc tam nāktos brīnīties – kā tas varēja notikt, bet nu jau par vēlu un neko nevar darīt.
Vēl var darīt – apturēt, kamēr nav pieņemts!
Ir pagājuši septiņi gadi, kopš uzsākta projekta par mājdzīvnieku apzīmēšanu ar mikročipiem izstrāde. Pēc plašām diskusijām, apskatot dažādus modeļus, 2008. gada 15. aprīlī tika apstiprināti rūpīgi izstrādātie un ar visām iesaistītajām institūcijām saskaņotie Ministru kabineta noteikumi Nr.277 ”Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”. Atlika vien pēdējais posms – pieprasīt ES fondu finansējumu to ieviešanai dzīvē. Ar ES fondu piešķiršanu ierēdņiem iet grūti – termiņi dzīvnieku obligātai reģistrēšanai ir vairākkārtīgi pārcelti – pašlaik tas ir 2011.gada 1.jūlijs, jo gadu no gada tiek izdomātas un finansētas valstiski „svarīgākas” prioritātes kā, piemēram, Kombuļšovi, ierēdņu apmācības, visādas uz klientu orientētas sistēmas.
Rītdienas MK sēdē tiks izlemts šo reģistrācijas noteikumu liktenis, lai varētu teikt, ka tiek darīts viss dramatiskās situācijas sakārtošanai – pašvaldībai nebūtu jātērē 80 Ls par katra klaiņojoša suņa uzturēšanu (šī naudiņa taču lieti noderētu citur), tiem, kam suņu nav, vairs nebūtu jāmaksā par tiem, kuriem tie ir, par suņu nodarītajiem zaudējumiem vai miesas bojājumiem būtu atbildīgs dzīvnieka saimnieks, jo varētu pierādīt tā piederību, tāpat piederību varētu pierādīt gadījumos, ja īpašnieks cietsirdīgi izturējies pret savu dzīvnieku vai to pametis, noklīdušo mīluļu saimnieki varētu ātrāk un vieglāk atrast savu mīluli, patversmes nebūtu tik noslogotas, bet līdzekļi to uzturēšanai kļūtu vairāk.
Tai vietā, lai strādātu pie ES fondu finanšu piesaistes, Zemkopības ministrija steidzamības kārtā, nesaskaņojot ne ar pašvaldībām, ne ar dzīvnieku aizsardzības organizācijām, jau apstiprinātos noteikumus grasās aizstāt ar citiem, kuri solītās kārtības vietā piedāvā sarežģītu sistēmu, kas būtībā ir nekontrolējama un bezjēdzīga. Turklāt, tā kārtējo reizi būs jāapmaksā mums, nodokļu maksātājiem, bet to ieviešanas laiku plānots pārcelt vēl par pieciem gadiem – uz 2016.gadu.
Neļausim ierēdņiem „cept” papīrus, bet katastrofālo situāciju ar bezatbildīgo saimnieku pamestiem dzīvniekiem uzkraut pašvaldību un sabiedrisko organizāciju pleciem. Ja ne savādāk, tad aizvedīsim saviem suņiem parādīt vietu, kurā viņus ļoti nemīl tai brīdī, kad par viņiem tiek pieņemti absurdi lēmumi.
Visi suņu īpašnieki, kuri uzskata, ka mikročipēšanas uzsākšana par ES fondu līdzekļiem ir nepieciešama un neatliekama. Visi tie, kam nav vienaldzīga nesodīta bezatbildība un cietsirdība pret dzīvniekiem, ar saviem mīluļiem kopā attieksmi var paust izvedot suņus garākā pastaigā gar Ministru kabineta ēku š.g. 21.jūnijā no pl.11-30 līdz 12-30!
Garākā pastaigā gar MK ēku, lai parādītu politiķiem un ierēdņiem, kādi izskatās līdzpilsoņu pamestie dzīvnieki, dosies arī vairākas dzīvnieku aizsardzības organizācijas un patversmes kā, piemēram, Rīgas pilsētas dzīvnieku patversme, Mežavairogu patversme, dzīvnieku aizsardzības organizācijas Dzīvnieku SOS, Ulubele, Tutti u.c.