Mana ģimene un citi zvēri

DŽERALDS DARELS

foto
foto


Bērnībā šo grāmatu man tētis lasīja priekšā. Viņš nemitīgi smējās, un tas man traucēja klausīties, taču, kolīdz iemācījos lasīt, šī bija viena no pirmajām grāmatām, ko pieveicu. Tad smējos es. Lasīju neskaitāmas reizes, novazāju līdz pēdējam – tādu mīlestību un humorpilnu attieksmi pret dzīvniekiem nekur vēl nebiju sastapusi. Uzaugušai ar Džeralda grāmatām, man nekas nešķita saprotamāks, kā iet studēt bioloģiju.

/Iesaka © Dace Rukšāne, 2014/

Šī grāmata ir pazīstamā rakstnieka dzīvnieku saglabāšanas „dižgara” bērnības atmiņu stāsts par viņa pirmajiem soļiem dzīvnieku iepazīšanā.
Džeralda Darela vārds jau pats par sevi „uzliek kvalitātes zīmi” katrai grāmatai, ko kāro lasīt dzīvnieku draugi.
Pateicoties humorpilnajai valodai, Darela grāmatas ar interesi lasa arī tie cilvēki, kuriem nav intereses par dzīvniekiem, jo attēlotās cilvēku attiecību un piedzīvojumu epizodes ir tik apburošas un raiti savērptas, ka lasītājs, pats to nemanot, izzinājis arī līdz grāmatas rokās paņemšanas brīdim tik neinteresantās dzīvnieku uzvedības un esamības nianses. Izlasi, un dzīvnieku iepazīšanas azarts pārņems arī tevi!

/Iesaka © Ingmārs Līdaka, 2014/

Dzīvnieku pazinēja Darela grāmata par pieciem Korfu salā pavadītajiem gadiem, kas pārpilni ar humoru, labestību un dzīvniekmīlestību. Protams, pa vidu „maisās” rakstnieka ģimene, kas dzīvniekus mīl tikpat stipri kā viņš pats. Optimisma un dzīvesprieka avots.

/Iesaka © Elita Veidemane, 2014/

Не только названная книжка, но целая серия замечательных историй страстного любителя и знатока животных Джеральда Даррелла, доставит подлинное наслаждение от прочитанного не только детям “младшего и среднего школьного возраста”, но и их родителям, если они в своем детстве не успели их прочитать. На страницах книг Даррелла животный мир дышит красками и пленяет нас навсегда.

/Iesaka © Natālija Ābola, 2014/