Nepamet četrkājaino mīluli nelaimē!

Starptautiskā komerciālā vidusskola sadarbībā ar Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmi „Ulubele” izsludina sociālās reklāmas radošo plakātu konkursu skolēniem – „Nepamet četrkājaino mīluli nelaimē!”. 9. – 12. klašu audzēkņi tiek aicināti izveidot plakātus ar aicinājumu mājdzīvnieku īpašniekiem nepamest savus četrkājainos draugus nelaimē.

plakātu konkurss

Konkursa dalībnieki tiek aicināti līdz 26.martam izveidot plakātu elektroniskā formātā, kur ir jābūt ietvertam aicinājumam suņu, kaķu un citu mājdzīvnieku īpašniekiem nekad neatstāt savus četrkājainos mīluļus nelaimē.
Konkursa mērķi ir caur sociālajām reklāmām pievērst ne tikai esošo mājdzīvnieku turētāju, bet arī plašākas sabiedrības uzmanību pamesto dzīvnieku problemātikai, kā arī sekmēt jauniešu vidū tādas vērtības kā atbildību un rūpes par saviem mājdzīvniekiem.

„Pamesto mājdzīvnieku skaits diemžēl nemazinās, un jautājums, ko darīt ar klīstošiem suņiem un kaķiem, ir cīņa ar sekām, taču šajā gadījumā ļoti svarīgi ir atrast efektīvas metodes, kā cīnīties ar problēmas cēloņiem. Tāpēc konkurss ir lielisks veids kā veidot jauniešos atbildību pret tiem, kurus ir pieradinājuši, vienlaikus aicinot arī pieaugušos nepamest mājdzīvniekus vienus uz ielas, un, ja tomēr liktenis ir lēmis šķirties – atrast tiem piemērotu mājvietu citur. Tajā pašā laikā, konkursā skolēni var labi pielietot dažādos mācību priekšmetos apgūto vielu – gan formulējot vārdos aicinājuma ideju, gan veidojot kopējo kompozīciju maketam”, stāsta Olga Dementjeva, Starptautiskās komerciālās vidusskolas direktore.

Konkursa darbus vērtēs gan īpaši izveidota žūrija, kuras sastāvā būs konkursa organizētāju pārstāvji, gan plašāka publika – interneta lietotāji, kuri varēs balsot par sev tīkamākajiem darbiem sociālajos tīklos. Galvenie vērtēšanas kritēriji būs radošās idejas oriģinalitāte, tehniskā kvalitāte (t.i. izpildījums, rūpīgums u.tml.) un maketa koncepcijas atbilstība sasniedzamajam mērķim – proti, vai un cik lielā mērā tiek uzrunāta mērķa grupa. Žūrijas un interneta balsotāju vērtējumi summēsies.

„Dzīvnieku patversmes šobrīd ir pārvērtušās par cilvēku bezatbildības izgāztuvēm. Tā sarkanā līnija, kad mēs pateiksim, – mūsu vārti ir slēgti, jo pārsniegtas visas kapacitātes robežas, ir pienākusi. Mēs vēlētos, lai šis konkurss nav tikai kārtējā sacensība par vērtīgu balvu, lai tie cilvēki, kas par skolnieku darbiem balsos sociālajos tīklos, ne tikai akli atbalstītu savus draugus, bet uztvertu šo plakātu vēstījumu – būt atbildīgiem, lai savas dzīves laikā nepiebiedrotos tiem, kas vairo pamesto dzīvnieku skaitu. Šobrīd daudz tiek diskutēts par jauniešu brīvā laika pavadīšanu. Mēs ceram, ka šī akcija uzrunās un kādu dienu jaunieši atbrauks uz patversmi, lai kļūtu par brīvprātīgajiem”, Zanda Bērziņa, Ulubeles pārstāve.

Konkursa galvenā balva ir krāsu daudzfunkcionālais printeris no „EPSON”, kā arī dažādas veicināšanas balvas. Ar konkursa nolikumu var iepazīties mājas lapā www.skpv.lv.