Palīdzība tiek lūgta divu satiksmes negadījumā cietušu suņu atpazīšanai un ārstēšanai

Kādā septembra rītā, kad visi traucās uz darbu, pie Daugavgrīvas ielas 41. nama uz gājēju pārejas nezināms auto smagi traumēja jaunu, rudi brūnu suņu meiteni. Nezinām – cik ilgi tauta steidzās garām, līdz glābējiem atskanēja zvans no kādas sievietes. Viņa bija notupusies blakus savainotajam dzīvniekam. Runājot nespēja valdīt asaras. Smalkā augumiņa sunīte ar smagi savainotu kājiņu, ielauztu žoklīti tika nogādāda Dr.Beinerta klīnikā Ģertrūdes ielā. Dzīvnieciņam ir sniegta pirmā palīdzība, bet ārsti bija skeptiski. Visiem par prieku – trešajā dienā viņa piecelās un klīnikas darbiniekiem prasījās laukā. Mediķi saka – jāvēro un jāraida skati augšup, lai meitenei viss labi sadzītu. Sliktākajā gadījumā sunīte nespēs pati ēst – ļoti traumētā žokļa kaula dēļ. Viņa būs jādzirda un jābaro.

suns
suns

Augumā pavisam mazo, arī rudi brūno suņu puiku notrieca Gogoļa un Dzirnavu ielas krustojumā. Arī visi trauca garām savās gaitās, smagie auto knapi izvairījās, lai vēlreiz neuzbrauktu ievainotajam ķermenītim. Piesteidzās kāda kundze un mazo asiņojošo kunkuli piespieda sev klāt un aizveda uz klīniku Imantā, kur parasti ārstē savus mīluļus. Dakteri burtiski no jauna iestādīja atpakaļ suņukam vienu actiņu. Rentgena uzņēmumi vēsta – dzīvniekam ir ļoti traumēta galviņa, smagi sasists ķermenītis. Būs vajadzīga nedēļa, lai vērotu, kā uzsūcas asisns izplūdumi un vai sunītim jelkad normāli funkcionēs smadzeņu darbība.

suns

Abi nelaimīgie šobrīd ir Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes „Ulubele” gadībā. Mēs lūdzam uzmanīgi ieskatīties fotogrāfijās. Iespējams, tajās redzat sava paziņas vai kaimiņa pazudušo suni. Abi dzīvnieki bija labi baroti un labi kopti. „Ulubele” būs pateicīga par jebkādu informāciju, kas ļaus atpazīt attēlos redzamos dzīvniekus, lai atrastu viņu īstos saimniekus – nevis lai sodītu, bet lai palīdzētu. „Ulubeles” filozofija un cilvēku apņēmība ir glābt dzīvības un ārstēt nelaimīgos, tāpēc būsim pateicīgi par Jūsu atbalstu. Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līčos ik dienas uzturas vismaz 200 dzīvnieki. Vidējās mēneša veterinārās izmaksas dzīvnieku kvalitatīvai aprūpei ir 2000,- Ls, kas iespējamas vienīgi pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem. Līču patversmē dzīvnieki netiek šķiroti skaistajos un veselajos vai vecos un slimajos. Ulubele patversmē cenšas palīdzēt visiem, jo dzīvnieks nav vainīgs, ka noklīdis, pamests vai nonācis bezpalīdzīgā situācijā.

Ziedojuma konts abiem avārijas upuriem:
LV97HABA0551028353893
Biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”
Reģ.Nr. LV 40008095993
Ziedojumu tālrunis – 90006083
Tālrunis: 20203333 vai 27803333
web: www.ulubele.org
e-pasts: ulubele@ulubele.org