Par Šampētera traģēdiju

Rīgu satricinājis traģisks nelaimes gadījums, kurā iesaistīti nepieskatīti vai klaiņojoši suņi. Situāciju par suņu līdz nāvei sakosto sievieti pašlaik noskaidro policija sadarbībā ar atbildīgiem dienestiem.

http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/407780-vakar_riga_klainojosi_suni_saplosijusi_sievieti
http://www.delfi.lv/news/national/riga/riga-suni-saplosijusi-sievieti-plkst1215.d?id=42068740

Varbūt šī gadījuma rezultātā valdība beidzot pievērsīs uzmanību un beidzot piešķirs līdzekļus no ES fondiem sakarā ar gadiem izskanējušo pašvaldību, pārtikas veterinārā dienesta un dzīvnieku aizsardzības organizāciju prasību par obligātu visu suņu saskaitīšanu vienotā valsts reģistrā, apzīmējot tos ar mikročipiem. Tikai šādi mēs visi kopā varēsim saukt pie kārtības un arī sodīt bezatbildīgos suņu saimniekus, kas savu kādreizējo mīluli nesodīts izmet uz ielas. Šobrīd mēs visi par to šausmināmies vai žēlojam, pašvaldības un dzīvnieku aizsardzības organizācijas, kas apmaksā suņu izķeršanu, uzturēšanu vai likvidēšanu, bet kādreizējais saimnieks staigā apkārt bezrūpīgs un nesodīts un ņem atkal nākamo dzīvnieku, ko pēc laika tikpat vieglprātīgi un nesodīti pamet…

Vienreiz visi kopā pasakām valdībai, ka mums ir svarīga mūsu un bērnu drošība, ka mums riebjas bezatbildīgi cilvēki, kas izmet uz ielas savus reiz pieradinātos mājdzīvniekus, ka mēs pieprasām, lai varas vīri un sievas beidzot steidzami ievieš jau sen rūpīgi izstrādāto sistēmu, ka šie “saimnieki” ir atrodami un momentā saucami pie atbildības. Mēs arī prasām, lai cilvēki, kas reiz sodīti par dzīvnieku turēšanas pārkāpumiem, nedrīkst pēc brīža jau ņemt nākamo dzīvnieku. Tāpat mums riebjas pagrīdes dzīvnieku audzētāju nekontrolētais bizness, kuri briesmīgos ūķos iespundētus tur vaislai un pāro desmitiem novārdzinātu dzīvnieku, kas pēc tam pasaulē laiž kroplus un vārgus pēcnācējus, kuru lielais vairums nonāk uz ielas.

Tāpēc mēs pieprasām nekavējoši – gada laikā ieviest visu Latvijā mītošo suņu saskaitīšanu (čipēšanu) no ES fondu līdzekļiem ar tālāku dzīvnieku īpašnieku saukšanu pie atbildības par jebkuriem pārkāpumiem!

Biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”