Pasūtījuma raidījums vai apšaubāmas profesionalitātes žurnālistika? Latvijas Radio raidījums “Atvērtie faili” nudien pārsteidz!

Pievēršot uzmanību ar kliedzošu virsrakstu, gribētos domāt, ka pētījums ir patiesi vispusīgs un pamatots. Bet raidījuma žurnālisti Ulubeles komandai nav uzdevuši nevienu jautājumu par finanšu līdzekļiem un to izlietojumu, vien tendenciozi sižetam pievelkot no konteksta izrautas frāzes.

Tā kā esam ļoti transparenta komanda, labprāt būtu atbildējuši, ka:- viena dzīvnieka uzturēšanai dienā tiek aprēķināti 4 eiro;- bez 3 eiro dzīvnieks nemaz nevar izdzīvot, tie tad arī būtu dzīvnieka un patversmes elementāras uzturēšanas izdevumi. Un šis cipars 500 dzīvniekiem izmaksā 1500 eiro dienā = 45000 mēnesī = 540 000 gadā.

Kur tad paliek tas 1 papildus eiro? Ulubelē nepieciešama arī atjaunošana – ēkām jāveic remonti, jālabo un jārekonstruē voljēri, patversmei jāattīstās, lai dzīvniekiem tā ir aizvien ērtāka, siltāka, mājīgāka un (diemžēl) plašāka, jo nupat jau zem 500 iemītniekiem vairs netiekam.

Ulubeles mērķis nav mūžīgi apkalpot bezatbildīgu un cietsirdīgu cilvēku nekaunīgās darbības, klusiņām savākt meža ielokā dzīvniekus un nošpricēt. Nebūt nē!

Mēs vedam tiesvedības procesus, ja tas ir nepieciešams, rakstām sūdzības par cietsirdību pret dzīvniekiem, rosinam grozījumus normatīvajiem aktiem, izsakām priekšlikumus. Mēs par to runājam skaļi. Mēs esam dzīvnieku balss!

Mēs atveram vārtus, aicinām cilvēkus, mācām, stāstām un rādām, ka Dzīvība IR Vērtība!

Šausmināties par izmaksām nav korekti, ja uzskaita, cik daudz ir panākts šo gadu laikā un ja elementāri saskaita un parēķina ikdienas izmaksu kopējo masu gadu garumā, sadalot pa mēnešiem un dienām.

Zīmīgi, ka ar apbrīnojamu sakritību pie katras vērā ņemamas izmaiņas normatīvos aktos dzīvnieku aizsardzības jomā, pie katras Rīgas domes vadības maiņas un jauna iepirkuma sludināšanas, publiskajā telpā atkal sākas veca dziesma jaunās skaņās, bet ar atkārtotiem pantiņiem – Ulubele tāda un Ulubele šitāda – ne tiem atdod dzīvniekus un ne no tiem ņem naudu, Ulubele zog, Ulubele slikti izturas pret dzīvniekiem, – acīmredzot, tāpēc, ka cīnās ar sekām.

Taču sākumpunkts ir nelikumīga dzīvnieku vairošana, kam uzmanība Latvijā konsekventi netiek pievērsta. Diemžēl pavairotāju hobijs (=lobijs) tiek rūpīgi sargāts, un tiek meklētas iespējas, kā liekos dzīvniekus nošpricēt par Latvijas nodokļu maksātāju naudu.

Zemāk varat iepazīties ar dienestu konstatējumiem par dzīvnieku eitanāzijām Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē laikā, kad to apsaimniekoja Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa (tagad patversme “Labās mājas”).

Kā arī varat iepazīties ar dzīvnieku aizsardzības organizāciju prasībām Latvijas varai.

Par šo visu – nāves kliķes atbalstītāju centienu lobēt mīļdzīvnieku vairošanu kā hobiju un visiem iespējamiem līdzekļiem apgrūtināt dzīvnieku glābēju darbu – Preses konference 4.oktobrī!

Aicinām Latvijas Radio raidījuma “Atvērtie faili” žurnālisti uz atklātu sarunu preses konferencē 4.oktobrī – bez iepriekš sagatavotiem failiem un suflieriem.

Lasītāju uzziņai par raidījumā pieaicinātajiem ekspertiem: patversme Mežavairogi un SLO Delna 2022. gada pārskatus vispār nav uzskatījušas par vajadzīgu iesniegt…

Latvijas Radio žurnālisti, lūdzu, droši atklājiet saviem klausītājiem – ar ko kopā tiek gatavots jūsu raidījums?