Pavasara ieteikumi Tava mīluļa veselībai

Jau zinam un raizējamies par ērcēm, kas piesūcoties, var mūs inficēt ar Laima slimību vai ērču encefalītu, bet to, ka ērces var būt bīstamas arī mūsu četrkājainajiem draugiem, zinam retais. Laima slimība, anaplazmoze un babezioze (piroplazmoze) ir ērču pārnēsātās saslimšanas, kas diagnosticētas Latvijā dzīvojošiem suņiem.
Infekcijas nesējs var būt vienīgā ērce, kas piesūkusies Tavam mīlulim visas sezonas garumā, tāpat arī pirmā ērce, kuru pamodinājuši pirmie siltie saules stari. Tāpēc svarīgi Tavu draugu apstrādāt ar pretērču līdzekli pirms ērču sezona ir sākusies.

Vislabāk izmantot līdzekli, kas ne tikai nogalina, bet arī atbaida ērces, samazinot ērču piesūkšanās iespēju līdz minimumam. Pirms līdzekļa iegādes uzzini sava mīluļa svaru, lai līdzekļa deva būtu atbilstoša. Tāpat arī izdomā, kāda veida apstrādes Tev un Tavam mīlulim šķiet vispiemērotākās.

Pretērču kaklasiksnas aizsargās Tavu mīluli ilgstoši, un bez raizēm aizvadīsi sezonu, neraizējoties, ka vari aizmirst ikmēneša apstrādi, kā var gadīties ar pilieniem skaustā. Pareizi izvēlēta un uzlikta kaklasiksna pasargās Tavu draugu no ērcēm arī, ja tas ir lielo šķirņu pārstāvis.

Pilieni skaustā būs Tavam mīlulim piemēroti, ja kaklasiksna Tev liekas traucējoša, un Tu katru mēnesi atcerēsies atkārtot apstrādi, lai Tavs mīlulis būtu pasargāts no parazītu uzbrukuma bez pārtraukuma visu sezonu. Šie pilieni pasargās Tavu draugu arī no odu kodumiem, kas īpaši svarīgi, ja viņš ir alerģisks pret tiem.

Vairāk informācijas – PDF

Informāciju sagatavoja:
Agris Straujups
www.gani.lv