Riko un Čiras stāsts ! Sirds siltumu 100 opīšiem !

🐾 Riko un Čira Ulubelē nonāca šajā ziemā, kad saimniece vairs nevarēja par viņiem parūpēties. Abi bija palikuši vienīgie, kas pieskatīja vientuļo māju. Sargāja, uzmanīja un ļoti gaidīja – varbūt tomēr atgriezīsies?
10 gadus vecais Riko un 12 gadus vecā Čira visu dzīvi bijuši nešķirami – kaut arī līdzība nav īpaši uzkrītoša, Čira ir Riko mamma.

Uzpasē un pieskata viņu vēl tagad – mamma jau paliek mamma. Kaut arī abi jau seniora statusā un diviem lieliem suņiem vienlaicīgi reti kurš gatavs piedāvāt mājas, Riko un Čiru adopcijai piedāvāja tikai abus kopā. Izšķirt viņus nozīmētu salauzt sirdis abiem.

👣 Kārlis un Ieva šoziem kļuva par Ulubeles brīvprātīgajiem, lai ne tikai izvestu pastaigās patversmes iemītniekus, bet arī pamazām un prātīgi izvēlētos savas ģimenes četrkājaino draugu. Abi bija nolēmuši, ka tas varētu būt kāds no senioriem. Kad viņi iepazinās un iedraudzējās ar Riko un Čiru, pamazām brieda lēmums piedāvāt mājas abiem.

Jāteic, ka tik ilga un pamatīga iedraudzēšanās notiek reti – šī pavasara #paliecmājās un ārkārtas stāvokļa dīkstāve bija lieliska iespēja Kārlim, Ievai, Riko un Čirai iepazīties un sadraudzēties no visas sirds. Viņi tikās vairākus mēnešus vairākas reizes nedēļā – konsultējās ar mūsu kinologu Ingus Vitolins, devās garās pastaigās un šķiet, ka abi suņi jau pa gabalu atpazina “savējo” mašīnas troksni un ar gavilēm sagaidīja Ievu un Kārli. Līdz vienudien ne tikai sagaidīja, bet arī devās līdzi. 👣 🐾

Tagad jau vairākas nedēļas viņi visi 4 dzīvo vienās mājās. Kā viņiem iet? Te viņu vēstulīte:

“Riko un Čira jaunajās mājās nedēļas laikā ir paspējuši iejusties. Jāuzsver, ka salīdzinoši garais iepazīšanās un pastaigu laiks Ulubelē noteikti ir nācis par labu gan mums, gan viņiem. Sunīši pie mums bija jau pieraduši, viņiem atlika pierast tikai pie jaunajiem dzīves apstākļiem.

Sākums abiem bija piesardzīgs, bet nu jau viņi ir apraduši ar jauno teritoriju un sāk to pieskatīt no viņuprāt aizdomīgiem garāmgājējiem un citiem suņiem.

Abiem patīk skrubināt kaulus, bet lielākā laime viņiem ir uzmanība un bužināšana, to viņi, šķiet, nebūtu gatavi mainīt arī pret gardumiem.
Ja sunim ir iespēja dzīvot ārā, tad divi suņi noteikti nav apgrūtinājums, bet dubults prieks! Ir grūti sunim piedēvēt cilvēcisku smaidu, bet viņu emocijas ir grūti raksturot kā citādāk.

Arī citiem aicinām savu īsto mājdzīvnieku atrast Ulubeles pastaigās, kad ir iespēja iepazīties ar daudziem suņiem un sajust to, ar kuru saskan vislabāk, kas ilgtermiņā ir daudz būtiskāk par šķirni, krāsu, vecumu vai auguma izmēru. Kārlis & Ieva”

❤️ Paldies jums par uzņēmību un sirsnīgo draudzību, ko dāvājat diviem senioriem – Riko un Čirai! Saulainas un priecīgas dienas jums visiem!