Sirds dārgumu meklēšana jeb labie darbi Ulubelē

Viņu bija 60 vai pat vairāk. Visi bruņojušies darba instrumentiem un milzu apņēmību palīdzēt. 20.aprīlī jau no paša agra rīta Līčos sāka pulcēties geocaching.com aktīvisti.
Ne velti šīs pasaulē tik populārās GPS spēles misija ir dārgumu meklēšana – taču dārgumi nebūt nenozīmē materiālās vērtības. Par to un Ulubelē talkas laikā iegūtajām sajūtām savā blogā raksta geocaching aktīvists Jirzhi:
Mēs mazliet kavējām. Piebraucot pie Ulubeles – Rīgas dzīvnieku patversmes, tās kura Līčos, ļaužu un auto ka biezs un brauc tik klāt. Slēpņotāju nelielās kopienas lielais pulks, kuri par spīti pārceltajai Lielajai talkai, kopā pulcējas, lai darītu labas lietas. Šī patiešām nav sapņu zeme, lai arī Ulubele. Neviens te nav patiesi laimīgs dzīvojot. Astaiņi bikli laimīgi ir tobrīd, kad viņi satiek Savējos, kuri beidzot ir ieradušies pakaļ. Esmu rūdīts dzīvnieku draugs ar labu pieredzi brīvprātīgo darbos dzīvnieku patversmēs. Esmu redzējis labas un prātam neaptverami drausmīgas lietas un es joprojām nebeidzu brīnīties par to mīlestību, ko dzīvnieks spēj dot cilvēkam pat pēc pārdzīvotiem šaušalīgiem notikumiem, pilniem bada, slāpju, sāpju, asiņu un bēdu, kura stāstu scenārists ir cilvēks. Ulubelē dara visu, lai dzīvnieks būtu aprūpēts to brīdi, pirms viņš satiek Savējos. Tomēr pašu un esošo draugu spēku nepietiek, lai dzīvnieks saņemtu arī mazliet cilvēka pieskārienu un privātāku uzmanību. Vismaz brīdi aizejot pastaigā nostāk no milzīgā trokšņa, patversmes dzīvnieku stresa brīžos, tas bija pavisam dabiski, ka man kaklā sakāpa aizkustinājuma kamols, redzot lielo cilvēku pulku, savestās dāvanas un rosības prieku. Saliekot mazos darbiņus kopā mēs šodien izdarījām lielas lietas. Zāģi rūca, cirvji klaudzēja. Raka un slaucīja. Glaudīja un bužināja. skrēja un smēja. Es gribu ticēt, ka pienāks diena, kad dzīvnieku patversmes būs tukšas un nevajadzīgas. Tās būs dienas, kurās pasaule būs kļuvusi tik ļoti laimīgāka.

talka
Ulubeles komanda un astaiņi saka milzu paldies dārgumu meklētājiem par padarīto darbu – teritorija tika atbrīvota no kritušajiem un nevajadzīgi saaugušajiem zariem. Tā bija diena, kad patiesu mīlestību pastaigās izjuta visi Ulubelē mītošie rējēji. Savukārt kaķu nama iemītniekiem katram bija vismaz 2 mīļotāji un bužinātāji. Cilvēka tuvums, glāsts un labs vārds viņiem ir lielākais dārgums.

27.aprīlī Vislatvijas talkas dienā, prāvs talcinieku pulks turpināja geocaching.com aktīvistu uzsākto, lai ar laiku izveidotu ērtas pastaigu takas mežā un panorāmas peizāžu pretī patversmei saulrieta vērošanai.
talka talka
Talkas laikā tika paveikts arī kāds fiziski vienkāršs, bet nozīmīgs darbiņš noklīdušo astaiņu labā – visa lielā Rīga tika sadalīta “kastītēs”, kurās katru nedēļu Ulubeles komanda saliks no portāla – www.dzivniekupolicija.lv sadaļas ATRASTIE izdrukātās sludinājumu lapiņas.
talka
Ikvienu Līču apmeklētāju ļoti lūdzam palīdzēt mūsu rūpju bērniem atgriezties mājās – ieskatīties kādā no Ulubeles sludinājumu kastītēm, paņemt vismaz dažas no izdrukātajām patversmē gaidošo dzīvnieku sludinājumu lapiņām un izlīmēt dzīvnieka atrašanas vietā. Šādi ir daudz lielāka iespēja sunim vai kaķim nokļūt atpakaļ savās īstajās mājās, jo daudzi saimnieki šodien vēl nelieto internetu un sociālos tīklus, neapzvana patversmes un dienestus. Tāpēc SLUDINĀJUMU LAPIŅU IZLĪMĒŠANA dzīvnieka atrašanas rajona pieturās, pie veikaliem, veterinārās klīnikās u.c. ir katra nelaimē nokļuvuša DZĪVNIEKA LIELĀ IESPĒJA, jo ir CERĪBA, ka saimnieks ieraudzīs un brauks savam mīlulim pakaļ!

Karstā zupa un tēja pēcpusdienā sildīja talciniekus. Ikviens sirdī jutās kā atradis kādu dārgumu, ko sniedza labi padarīts darbs pamestu dzīvnieku labā.

Nedēļas nogale Līčos bija izteikti laimīga arī 10 patversmes astaiņiem. Savu cilvēku satika 6 suņi un 4 kaķi. Kad dodas mājās kucēni, dzīvniekam atbrauc pakaļ īstais saimnieks – ir milzu prieks, taču aizkustinājuma asaras patversmes komanda klusi notrauc tad, ja savu cilvēku satiek kāds, kurš gaidījis ļoti ilgi – un tāds bija jestrais suņu vīrelis Metriņš.
Metriņš
Viņa saimnieks jau ir kāds sirms kungs no Pārdaugavas, kurš dzīvē palicis viens un ļoti ilgojas pēc laba drauga.

Pateicībā par padarītiem sirdsdarbiem,
Ulubeles komanda