“Ulubele” piedalās izstādē “Skola 2019”

Arī šogad “Ulubele” piedalīsies izstādē “Skola 2019”, kas nu jau tradicionāli norisināsies izstāžu hallē Ķīpsala no 1. līdz 3. martam. Gaidīsim visus interesentus Ulubeles stendā, kur varēsiet iegūt informāciju un pieteikties Ulubeles rīkotajā vasaras skoliņā bērniem – Ulubeles Cilvēcības skoliņa.

Ulubeles Cilvēcības skoliņa ir dzīvnieku patversmes “Ulubele” sociālās uzņemējdarbības projekts, kuru skolēnu vasaras brīvlaikos īstenojam kopš 2017.gada. Šajā laikā skoliņu absolvējuši 102 bērni vecumā no 6 līdz 13 gadiem.

Cilvēcības skoliņas un ideja un projekts uzvarēja TV3 un “Reach for Change” kopīgi rīkotajā konkursā “Labas gribas uzņēmējs 2016”. Tā mērķis bija atrast labākos sociālos uzņēmējus, kuru darbība vērsta bērnu un pusaudžu dzīves uzlabošanai Latvijā, un palīdzēt tiem pilnveidoties.

Cilvēcības skoliņas mērķis ir attīstīt mūsu jaunajā paaudzē ne tikai līdzjūtību un atbildību, bet izkopt emocionālo inteliģenci tieši rūpējoties par dzīvniekiem.

Mēs saredzam to kā ļoti būtisku darbības jomu, lai nākotnē Latvijā būtu aizvien mazāk pamestu dzīvnieku un paaugstinātos sabiedrības atbildības un iesaistīšanās līmenis.  

Cilvēcības skoliņas aktualitāti pamato divi pētījumi:

 1. Ar 2016.gada 1.janvāri cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem iekļauta ASV FIB noziedzības informatīvās sistēmas datu bāzē. Pētījumi ASV un Eiropā liecina, ka cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem vēlāk izpaužas vardarbībā un noziegumos pret līdzcilvēkiem.
 2. Pētījums par bērnu un dzīvnieku savstarpējo attiecību ietekmi uz bērna sociālemocionālo attīstību “The Effects of Animals on Children`s Development of Perspective Taking Abilities” apstiprina, ka, nerealizējot dabisko vēlmi rūpēties par kādu, bērns nespēj turpmāk dzīvē uzņemties atbildību.

Dzīvnieku patversme ir tā vieta, kur bērni ne tikai redz cilvēku bezatbildības un vienaldzības sekas, bet arī gūst pārliecību, ka var palīdzēt nelaimē nonākušajiem.  

Cilvēcības skoliņa paredzēta bērniem no 6 -13 gadu vecumam kā teorētiskas, praktiskas un radošas nodarbības dzīvnieku patversmes teritorijā.

Nodarbību laikā

–  bērni iepazīstas ar patversmes iemītniekiem, viņu vajadzībām un patversmes ikdienas darbu;

– uzzina par suņu un kaķu uzvedību, ķermeņa valodu, komunikāciju, uzturēšanu, kopšanas īpatnībām;

– praktiskajā sadaļā bērni apgūst iemaņas, kā rūpēties par suņiem un kaķiem, kā pareizi barot, nolasīt mikročipu, piesaistīt un noturēt uzmanību, uzturēt tīrību.

– radošajā daļā bērni lasa pasakas kaķiem, gatavo rotaļlietas suņiem un kaķiem, darina kaķu mājiņas, raksta un zīmē vēstules saviem patversmē iegūtajiem četrkājainajiem draugiem. 

Ulubeles komanda negrib aizvien paplašināt patversmes teritoriju un dzīvnieku skaitu, mūsu mērķis ir paplašināt sabiedrības izpratni un atbildību un sākt ar tās zinātkārāko daļu – bērniem.

Starptautiskā izglītības izstāde “Skola” jau divdesmit piekto reizi Ķīpsalā piedāvās iegūt aktuālāko informāciju par mācību iespējām un palīdzēs izvēlēties turpmāko izglītības ceļu. Kā jau īstā jubilejā – būs ballīte un pārsteigumi!.

Projekti, ko īstenojam izglītības iestādēs:

 • Cilvēcības stundas,
 • Programma audzināšanas stundām.

Izstādes laikā būs iespēja pieteikties vasaras Cilvēcības skoliņas dienas nometnēm 2019.gadā

– no 11.jūnija-13.jūnijam,  

– no 16.-18.jūlijam,

–  no 20.-22.augustam.

Plānotās aktivitātes:

 • Mācīsim rūpēties par mājdzīvniekiem, lai audzinātu atbildīgus, līdzjūtīgus un motivētus cilvēkus un topošos mājas mīluļu saimniekus.
 • Attīstīsim bērnu pašapziņu un pārliecību par spēju uzņemties pienākumus, uzņemoties atbildību par mazāku un neaizsargātu būtni – dzīvnieku.
 • Lasīsim priekšā patversmes suņiem un kaķiem – saskarsmē ar dzīvniekiem bērns jūtas dabisks, atbrīvots, nepiespiests, kas kautrīgos iedrošina un attīsta paļāvīguma, drošības un pašapziņas sajūtu.
 • Mācīsim, kā bērniem apzinīgi un jēgpilni rūpēties par mājdzīvniekiem, ievērojot visas drošības prasības.
 • Priecāsimies par labi padarītu darbu, mīlēsim ikvienu dzīvu būtni, rūpēsimies par tām un būsim cilvēcīgi.
 • Mācīsim bērniem nepaiet garām nelaimē nonākušajiem – pārrunāsim kā rīkoties, redzot pamestu vai ievainotu dzīvnieku.
 • Darbosimies praktiski un radoši – veidosim dažādas noderīgas lietas suņiem un kaķiem.

Abonementa cena par 3 dienu nodarbībām – 30 eiro. Visi par skoliņas apmeklējumu iegūtie līdzekļi tiks izmantoti patversmes iemītnieku aprūpei. Abonementu, sākot no marta, būs iespējams iegādāties visās Biļešu paradīzes kasēs, kā arī portālā: bilesuparadize.lv.

Tiekamies izstādē “Skola 2019”!

Tava Ulubele