Uzmanību, kaķēnu laiks!

Uzmanību, kaķēnu laiks! Lūdzu esiet saprātīgi un, ja pamaniet kaut kur – neaiztieciet mazus kaķēnus. Neatņemiet viņus mātēm! Pavisam mazu kaķēnu (līdz 2 mēn.) vecumam nošķiršana no mātes ir ļoti bīstama. Nesaņemot ar imunitāti stiprinošām vielām pārpilno mātes pienu, kaķēni saslims un visdrīzāk aizies bojā.

Kaķenēm ir paradums pārnest bērnus no vienas vietas uz citu, viņuprāt drošāku vietu. Ir brīži, kad kaķēni ir vieni paši. Neaiztieciet viņus! Vērojiet pa gabalu un filmējiet! Ja jums šķiet, ka ğimenei nepieciešama palīdzība, vispirms zvaniet vietējai dzīvnieku aizsardzības organizācijai un izstāstiet situāciju, nosūtiet video. Jums iespēju robežās nāks palīgā pieredzējuši cilvēki ar speciālu aprīkojumu kaķu ğimenes saglābšanai. Kaķēni tiks ievietoti sprostā, kam pievienots ķerambūris mātes notveršanai.


Lūdzu neatņemiet mazus bērnus mātei! Bez zināšanām jums mazuļu izbarošana visticamāk neizdosies. 
Gaidam palīgos atbildīgus cilvēkus, kuri var palīdzēt uz laiku ( apm 1- 2 mēn) sniegt pagaidmājas kādai kaķu ğimenei izaugt par burvīgiem kaķiem. Ar mītnes būri un visu nepieciešamo aprūpei nodrošinam.


Rīgā kaķiem palīdz Ulubele, sadarbībā ar Dzivniekupolicija.lv un Dzivnieku SOS