Vai LR1 turpina nomelnojošo seriālu pret Ulubeli?

Mums no sabiedrības nekas nav slēpjams. Ikvienas uzraugošās institūcijas viedoklis par mūsu darbu interesē Ulubeles komandu un atbalstītājus, tāpēc esam lūguši Valsts ieņēmumu dienestam (VID) izsniegt pilnu informāciju par mums saistošiem faktiem, kas nav zināmi mums, bet ir zināmi LR1.

Interesējamies – kā var būt tā, ka informācija par Sabiedriskā labuma (SL) komisijas rekomendāciju, kas esot konfidenciāla, nokļūst medijos, bet netiek paziņota biedrībai, par kuru lemts?
Kas patiesībā aiz tā slēpjas?

Šodien, 25.marta priekšpusdienā, sabiedriskā medija LR1 žurnāliste Sandra Dieziņa telefoniski lūdza komentāru biedrības “Dzīvnieku pansija Ulubele” vadītājai Ilzei Džonsonei par Sabiedriskā labuma komisijas rekomendējošo atzinumu Valsts ieņēmumu dienestam: atņemt Ulubelei sabiedriskā labuma organizācijas statusu.
Līdz šim brīdim SL komisija Ulubelei nav sniegusi nekādu informāciju par lēmumu, un kad Ulubeles vadītāja interesējās SL komisijā par šī lēmuma saturu, tad saņēma atbildi, ka saturs ir konfidenciāls un nav izpaužams pat biedrībai, par kuru šis lēmums pieņemts.

Kā tas iespējams, ka sabiedriskā medija žurnālistei S.Dieziņai ir pieejama un publiskojama SL komisijas informācija, kura, kā apgalvo gan VID pārstāve, gan pati SL komisija, ir rekomendējoša, bet konfidenciāla pat organizācijai, par kuru lemts?
Kāpēc šī ziņa “karsta” tiek pasniegta kā publiska sensācija pat pasteidzoties pirms galīgā lēmuma, kurš ir VID kompetencē un vēl nav pieņemts?
Kāpēc žurnāliste steidza šo ziņot pirms pati biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele” vispār iepazīstināta ar lēmumu un nevar komentēt informācijas trūkuma dēļ?
Kāda ir patiesība par šādas informācijas apzinātu nopludināšanu medijiem un steidzamu izplatīšanu?

Ulubele šodien ir izmantojusi savas tiesības un rakstiski pieprasījusi VID iepazīstināt mūs ar SL komisijas viedokli.

Tiklīdz būsim iepazinušies, tā sniegsim publiski savu viedokli un atbildēsim uz žurnālistu jautājumiem.

Pagaidām ikviens sabiedrības pārstāvis var iepazīties ar 25.03.2024 telefonsarunām ar LR1 žurnālisti S.Dieziņu.

Kopš LR1 angažētā raidījuma Atvērtie faili melīgās publikācijas pret Ulubeli 2023.gada rudenī, jautājumus no LR1 ierakstam. Tāpat kā to dara LR1 – nebrīdinot. Tikai atšķirībā no LR1, publiski neatskaņosim no konteksta izrautus fragmentus, bet visu sarunu.

Pielikumā visi 25.03.24 saziņas audio ieraksti ar LR1 žurnālisti Sandru Dieziņu: