4.oktobris – Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena

🍁 4.oktobris – Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena, kas ir kā atgādinājums, ka rūpes par mūsu mazajiem brāļiem ir katra cilvēka atbildība.🐾

Bieži dzirdam apgalvojumu, ka sabiedrības briedumu vislabāk raksturo tās attieksme pret dzīvniekiem. Ulubelē kā lielākajā dzīvnieku patversmē Latvijā labi saskatāma šī sabiedrības attieksme.

🐾 Mēs kalpojam tiem, kuri paši sevi nevar aizstāvēt. Diemžēl redzam, ka joprojām Latvijā šķiro dzīvības vērtīgās, mazāk vērtīgās un viegli iznīcināmās, ka dzīvnieku joprojām uzskata par īpašumu, ar kuru saimnieks var rīkoties pilnīgi pēc sava prāta – kā ar lietu. Redzam, ka likuma burts un likuma gars dzīvnieku aizsardzības jomā bieži katrs iet savu ceļu.

🐾 Taču redzam arī to, ka aizvien vairāk ievērojama sabiedrības daļa aktīvi iestājas, lai šo attieksmi mainītu, lai beidzot arī Latvija dzīvnieku aizsardzības jomā atbilstu 21.gadsimta paradigmai. Likumdošanas iniciatīvas par sodu bardzību par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem, kažokzvēru audzēšanas aizliegumu un lūšu medību aizliegumu ļoti spilgti norāda uz sabiedrības pieprasījumu likumdevējiem un atbildīgām institūcijām mainīt savu attieksmi!

🐾 Mēs esam nokill patversme un bez līdzīgi domājošo atbalsta nevaram izdzīvot. Nokill patversmes atbalstīšana ar ziedojumiem un brīvprātīgo darbu arī ir ļoti būtiska līdzdarbība dzīvnieku aizsardzībā!

🙏🐾 Aktīva rīcība un iesaistīšanās – uz to mēs aicinām ikvienu, kam nav vienaldzīgi dzīvnieki, viņu labturība un izdzīvošana. Teorētiska spriedelēšana un komentēšana virtuālajā vidē situāciju nemaina.

❤️ Pateicamies brīvprātīgajiem visā Latvijā, kas nepaiet vienaldzīgi garām nelaimē nonākušajiem, aktīvi iesaistās dzīvnieku glābšanā un aprūpē patversmē!

❤️ Pateicamies cilvēkiem, kam dzīvnieku aizsardzība nav abstrakts jēdziens, bet ir dzīves pozīcija. Jo aktīvāki mēs būsim, jo pārliecinātāk iestāsimies par mūsu mazajiem brāļiem, jo vairāk atgādināsim šīs tēmas aktualitāti, jo lielāka iespēja, ka mainīsies arī likumdevēja un sabiedrības attieksme kopumā!

❤️ Paldies, ja atbalsti viņus ziedojot – tikai kopā mēs varam izglābt!