Nora

Piecus gadus vecajai skaistulei Norai piemīt gluži vai dižciltīgs daiļums un grācija. Līdzīgi kā viņas vārda māsa Ibsena lugā, ziemeļniece Nora ir impulsīva, mazliet izlutināta, brīvību mīloša un tikai tagad mēģina saprast, ko īsti dzīvē grib.

Mēs nezinām, kas bijis Noras saimnieks, bet mēs labi varam redzēt, kāds viņš bijis – cilvēks, kurš vieglprātīgi uzskatījis, ka suņi paklausību un labas manieres iegūst patstāvīgi, pašmācības ceļā.
Noras gadījumā tas noteikti nav noticis – viņas enerģiskais raksturs prasa skološanu, slīpēšanu, lielu pacietību no cilvēka puses. Arī uzmanību, vēlmi saprasties un stingru audzināšanu. Pretējā gadījumā Nora kā izlutināta skaistule gribēs būt noteicēja jebkurās attiecībās – kā ar cilvēkiem, tā četrkājainajiem, un visu darīs pēc sava prāta.
Acīmredzot, neticis galā ar Noras impulsīvo dabu, saimnieks bija viņu pielicis pie ķēdes un arī šeit pārrēķinājies. Nora vienkārši norāvās un aizmuka. Ar visu ķēdi.

🐕 Šobrīd Nora sākusi iet paklausības skolā Ulubelē kinologa Ingus Vitolins vadībā un pierādījusi, ka māk un grib ieklausīties savos skolotājos. Ka labas manieres var apgūt ātri un labprāt, taču to kārtīgai nostiprināšanai būs vajadzīga kopīga skološanās ar jauno saimnieku.

♥ Nora gaida cilvēku, kurš ir tikpat enerģisks kā viņa, kura ikdienas režīmā būs ieplānots laiks un uzmanība kopīgām sportiskām nodarbībām mežu vai pļavu plašumos. Kuram būs ieplānotas arī kopīgas laiskas atpūtas stundas, lai Nora beidzot varētu ļaut izpausties arī savai sievišķīgajai pusei. Jo patiesībā viņa mācās ne tikai labās manieres, bet arī to, ka izrādīt drīkst arī mīļumu un pieķeršanos, kas noglabāta dziļi sirsniņā.

FOTO – Ivars Tračums