Aizvadīta Lielā rudens talka dzīvnieku patversmē “Ulubele”

29. septembrī dzīvnieku patversmē Ulubele viesojās brīvprātīgie talcinieki. Lielā rudens talka Ulubelē ar “4finance Labie darbi” un SMScredit.lv atbalstu ir kļuvusi par tradīciju, kuras mērķis ir ne tikai palīdzēt patversmes iemītniekiem, bet arī atvieglot ikdienu darbiniekiem. Talkā piedalījās vairāk kā 300 brīvprātīgie, ar kuru palīdzību tika nosiltināts suņu pagaidu voljēru otrais korpuss un veikta virkne citu darbu, lai pilnvērtīgi sagatavotu patversmi ziemas sezonai.

Neskatoties uz ierobežotajiem resursiem un lielo iemītnieku skaitu, Ulubele turpina darboties pēc principa, ka katra ķepaiņa dzīvība ir no svara un dara visu iespējamo, lai nepieļautu dzīvnieku iemidzināšanu. Ulubele joprojām ir viena no lielākajām dzīvnieku patversmēm Latvijā, līdz ar to uz tās nelielā darbinieku pulka pleciem gulstas milzīga atbildība par vairāk nekā 500 dzīvnieku dzīvībām. Patversme tikai daļēji pārtiek no valsts piešķirtajiem finanšu līdzekļiem – to katastrofāli trūkst, lai izmitinātu, pabarotu un izārstētu visus patversmes dzīvniekus.

“Katru nedēļu patversmē pieņemam aizvien jaunus dzīvniekus un cenšamies nodrošināt visiem labvēlīgus uzturēšanās apstākļus. Siltajās ziemas mītnēs vietu skaits ir ierobežots, un, neskatoties uz to, ka tās ir maksimāli piepildītas, visiem patversmes iemītniekiem tur vietas nepietiek. Agrāk, nonākot patversmē, pirmās divas nedēļas dzīvnieki bija spiesti uzturēties neapsildāmos pagaidu jeb karantīnas voljēros, kuros gada aukstākajā laikā turēt dzīvniekus bija nepieņemami. Bet tagad, pateicoties mūsu lieldraugiem “4finance Labie darbi” un SMScredit.lv, kā arī brīvprātīgo palīdzībai, šī problēma ir atrisināta – mūra ēka, kurā atrodas pagaidu voljēri, ir pilnībā nosiltināta. Varam būt droši, ka ziemā mūsu četrkājainie draugi būs siltumā un komfortā,” stāsta Ulubeles vadītāja Ilze Džonsone.

“Jau vairākus gadus aktīvi sadarbojamies ar patversmi Ulubele, un pieredze rāda, ka mūsu sabiedrībā ir daudz dzirdīgu ausu un nevienaldzīgu cilvēku, kuri ir atvērti dzīvnieku problēmu risināšanai. Katru gadu talkā piedalās ievērojams brīvprātīgo skaits, ar kuru palīdzību vienas dienas laikā izdodas paveikt milzīgu darbu. Līdzīgi kā brīvprātīgajiem, arī mums šis darbs neliekas smags, jo par to saņemam sirsnīgu pateicību no patversmies darbiniekiem, nenovērtējamas emocijas un patiesu gandarījumu par paveikto darbu. Prieks arī par to, ka šīs iniciatīvas ietvaros no talkas uz jaunām mājām devās 1 kaķis un 2 suņi,” uzsver “4finance Latvia” izpilddirektors Gvido Endlers.

Šogad “Lielajā rudens talkai” pieteicās 500, bet piedalījās vairāk kā 300 brīvprātīgie. Talkot bija ieradušies arī Latvijā ievērojami sportisti – Madara Palameika, Tomass Dukurs, Toms Petrusevičs un Jānis Šmēdiņš ar ģimeni, kuri iedvesmoja ar savu labo piemēru un ar lielo entuziasmu, ķeroties klāt tādiem smagiem darbiem kā malkas ciršana, voljēru un apkārtējās teritorijas sakopšana, salauzto voljēru remonts u.c. Pateicoties talkotāju sirdsdarbam, šajā ziemā dzīvnieku patversmes iemītniekiem būs krietni labāki dzīvošanas apstākļi.

Sakām lielu paldies visiem, kuri nepalika vienaldzīgi un atsaucās uz labdarības kampaņu. Liels paldies atbalstītājiem: SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” darbiniekiem, kā arī Valērijam Petrovam un viņa iniciatīvas grupas locekļiem, Rīgas pašvaldības kapsētu pārvaldei un vadītājam Gintam Zēlam par darba rīkiem, Andim Bukšam par sakaru nodrošināšanu, SIA “IKU Eduards” un vadītājam Aldim Limanskim par darbu ar traktoru, Inčukalna BUB brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem, AS “Hanzas Maiznīcas”, SIA “Venden”, SIA “B3” Kārlim Beļēvičam par smilšu sagādāšanu,   Mājokļu vides departamenta vadītājam Anatolijam Aļeksejenko un visiem darbu vadītājiem Ingrīdai Jākobsonei, Haraldam Buņķim, Kārlim Medniekam, Kārlim Romānam, Tomam Rutkovskim, Klintai Mežapuķei, Pēterim Martukānam, Gvido Bērziņam, Danai Bajārei-Martukānei, Jānim Blaževičam, Kārlim Grāvim, Brigitai Dambei, Antrai Vīgulei un Harijam Poikānam.

Protams, viens no lielākajiem paldies – ikvienam talkotājam. Jūs esat lieliski!

Pateicībā,
Ulubeles komanda