Ulubele sveic visus Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienā

Dzīvnieku saimniekiem mēs vēlam saviem mīluļiem atvēlēt pietiekamu laiku kopā būšanai, dāvājot tiem beznosacījumu mīlestību visa mūža garumā, un aicinām par tiem kārtīgi rūpēties! 

Esi atbildīgs dzīvnieka īpašnieks, ievēro, lai:

• Tavs mīlulis vienmēr ir paēdis un viņam ir pieejams trauciņš ar svaigu ūdeni.
• Tavam mīlulim ir nodrošināta iespēja nokārtot dabiskās vajadzības vismaz 2 reizes dienā.
• Gada aukstajā un mitrajā laikā tavs mīlulis ir siltumā un sausumā.
• Neturi suni pie ķēdes, bet, ja nav citu iespēju, rūpējies, lai viņam vismaz reizi dienā ir iespēja izskrieties no sirds patikas.
• Tavs mīlulis nepieciešamības gadījumā saņem vajadzīgo medicīnisko aprūpi un ir pasargāts no parazītiem un infekcijām.
• Tavs mīlulis nerada nevajadzīgus pēcnācējus – savlaicīgi sterilizē to.
• Tava mīluļa kakla siksniņā vienmēr ir ierakstītas saimnieka koordinātes un mikročipēto mīluļu dati ievadīti dzīvnieku LDC reģistrā.
• Tavs uzticamais mīlulis ir tevis ievērots, lolots un nekad nepārvēršas par vecu un nederīgu lietu, kuru izmet, nomainot pret jaunāku un skaistāku.

Ņem vērā:

  • Dzīvnieks nav mēbele vai skaistuma priekšmets, bet gan dzīva un just spējīga būtne, kura ik dienas prasīs Tavu uzmanību un rūpes visā tā dzīves garumā, tāpēc neiegādājies to mirkļa iegribu vadīts.
  • Dzīvnieks Tavā mājā ir ļoti atbildīgs lēmums, ko būtu jāsaskaņo ar pārējiem ģimenes locekļiem.
  • Pirms iegādājies konkrētas sugas dzīvnieku, uzzini par tā turēšanas elementārajām un obligātajām labturības prasībām un iepazīsties ar saistošajiem dzīvnieku turēšanas noteikumiem konkrētā pašvaldībā, ko atradīsi Normatīvo aktu sadaļā.
  • Atceries un ņem vērā, ka labturība jānodrošina ne tikai mājas mīluļiem, bet visiem dzīvniekiem, kuri atkarīgi no cilvēka rūpēm – arī lauksaimniecības jeb t.s. produktīvajiem, darba dzīvniekiem un kolekciju dzīvniekiem.
  • Nekad nepamet savu dzīvnieku, bet ja gadās nelaime un viņš pazūd – nezaudē cerību un meklē viņu. Portāla dzivniekupolicija.lv ir neatsverams un vienkāršs bezmaksas rīks, ar kura palīdzību ikviens var ziņot par savu pazudušo dzīvnieku ātri un vienkārši – ievietojot sludinājumu ar pazušanas vietu (adresi), kontaktiem un pazudušā dzīvnieka foto.
  • Sava pazudušā dzīvnieka meklēšanā iesaisti dzīvnieku patversmes. Meklē savu dzīvnieku zvanot uz visām dzīvnieku patversmēm. Izmanto portāla piedāvātās iespējas – ieskaties un pārbaudi, vai Tavs dzīvnieks jau nav starp atrastajiem. Portāla sludinājumu sadaļā iespējams bez maksas ievietot un ērti izdrukāt neierobežotu skaitu jau gatavu sludinājumu, lai izlīmētu palīgā saucienu par pazudušu vai atrastu dzīvnieku. Portālā ievietoto sludinājumu tekstu iespējams automātiski pārsūtīt populārākajiem Latvijas sociālajiem tīkliem. Portāls nodrošina, ka katra dzīvnieka pazušanas vai atrašanas vieta ir fiksēta kartē.
  • Ja atrodi savu pazudušo draugu dzīvnieku patversmē vai pagaidu mājvietā, noteikti brauc viņam pakaļ! Par laimīgo atkal satikšanos ar savu dzīvnieku pavēstī citiem, pasakot paldies palīgiem un pārliekot sludinājumu sadaļā “Laimīgie“!

Vienlaikus Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienā aicinām ikvienu palīdzēt nelaimē nonākušiem dzīvniekiem:

Dzīvnieku partversmē Ulubele savu cilvēku katru dienu gaida 200 suņi un 300 kaķi – gan lieli, gan pavisam mazi. Dzīvnieciņi cer un pacietīgi gaida savu cilvēku.
Izlem atbildīgi un kļūsti par saimnieku kādam no viņiem.

Tev ir iespēja palīdzēt patversmes dzīvniekiem visdažādākajos veidos:

– atbrauc ciemos, lai samīļotu kaķus un izvestu pastaigā kādu suni;
– kļūsti par kāda patversmes dzīvnieciņa krustvecāku un palīdzi tam atrast saimnieku;
– atved dāvanas – dzīvnieku pārtiku, pavadas un kakla siksniņas, bļodas, rotaļlietas;
– patversmei vienmēr noderīgi ir segas, palagi, dvieļi u.c. dabīga materiāla izstrādājumi;
– nodod patversmē makulatūru – avīzes, žurnālus, grāmatas vai kartonus vai
– atbalsti ziedojot patversmē nonākušo suņu un kaķu aprūpei un ārstēšanai:

Ziedojumu konts:
Biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”
“Jaunsalenieki”, Salaspils pilsēta, LV-2121
PVN Reģ.Nr. LV 40008095993
AS Swedbank, Swift: HABA LV 22
Konts:  LV97HABA0551028353893

Ziedojumu tālruņi:
90006863 (1 zvans = 4,27 eiro) 90006083 (1,42 eiro)

Izdari sirds darbiņu sadarbībā ar portālu Ziedot.lv.Tavai palīdzībai ir dzīvības cena!

Ulubeles komanda vēl Tev palikt cilvēkam, jo tikai rūpēs un cilvēcībā mēs patiesi apzināmies savu esību.

Datums – 4.oktobris – Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienai ir izvēlēts, jo tā ir Svētā Asīzes Franciska nāves diena. Sv.Asīzes Francisks uzskatāms par dabas mīļotāju un dzīvnieku un vides aizbildni. Asīzes Francisks (1182-1226) ir savdabīga personība Rietumu kultūrā. Viņu mēdz saukt arī par „Renesanses humānisma rītazvaigzni”. Sv.Asīzes Francisks juta Dabā slēpto dievišķo spēku, kas liecina par Dieva klātbūtni pasaulē.
Asīzes Francisks ir pazīstams ar savu patieso cieņu pret visām dzīvajām būtnēm.