Bārgākus sodus par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem !

Šodien Latvijas Republikas Saeima Mandātu komisija, piedaloties dzīvnieku aizsardzības organizācijām Dzīvnieku Policija un Ulubele, kā arī Zemkopības ministrija, Tieslietu Ministrija un PVD pārstāvjiem, vienbalsīgi lēma par Zanes Zvirbules un Sarmas Zvirbules iesniegtās iniciatīvas “Bargāki sodi par cietsirdību pret dzīvniekiem” nodošanu izskatīšanai Saeimas Juridiskajai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija komisijām.

Esam pateicīgi iniciatīvas autorēm par darbu un ceram uz veiksmīgu un drīzu nozares sakārtošanu dzīvnieku interesēs!

* * *

❗ Rīt, 20.01.2021.g. 12:00 Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā skatīs manabalss.lv iniciatīvu “Bargākus sodus par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem”.

🔴 Uz šo brīdi tie ir jau 12 699 paraksti, kas liecina par mūsu sabiedrības aktīvu nostāju, ka sodiem par cietsirdību pret dzīvniekiem ir jābūt bargākiem!

Iniciatīva iesniegta Saeimā 21.12.2020., rītdienas komisijā notiks šī Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma sākotnējā izvērtēšana.Iniciatīva portālā manabalss.lv (iniciatīvas saturu skatīt šeit: https://manabalss.lv/bargakus-sodus-par-cietsirdigu…/show) tika iesniegta 02.12.2020. un ļoti īsā laikā, t.i., līdz 08.12.2020.g. plkst.12:00, savāca nepieciešamos 10 000 parakstus.

🔴 Iniciatīvas būtība: mainīt Dzīvnieku aizsardzības likuma 59.pantu,

📌 palielinot sodu, ka par cietsirdību pret dzīvnieku naudas sods būtu sākot no 1000,00 eiro;

📌 aizliegt par cietsirdību pret dzīvnieku sodītai personai turēt dzīvniekus turpmāk;

📌 izveidot datubāzi ar šādu sodīto personu reģistru;

📌 mainīt kontroles funkciju, efektīvākai dzīvnieku labturības kontrolei nošķirt to no Pārtikas un veterinārā dienesta, deleģējot sabiedriskajiem inspektoriem, t.i., dzīvnieku aizsardzības organizācijām.

Atgādinām, ka Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijā 2020.gada nogalē jau uzsākts skatīt likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” Reģ.Nr.507/Lp13 (Likumprojekts un tā Anotācija: http://titania.saeima.lv/LIVS13/saeimalivs13.nsf/webSasaiste?OpenView&restricttocategory=507/Lp13).

❗ Šī iniciatīva papildina likumprojektu un ceram, ka Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija atbalstīs tā tālāku virzību, apvienojot ar jau Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas darba kārtībā esošo likumprojektu. 🐾https://www.facebook.com/…/a.62117184…/1997524890389397/