Bezsaimnieka kaķu sterilizācija Saulkrastos

Peksis

Pēc vairākkārtējiem saulkrastiešu lūgumiem iesaistīties bezsaimnieka kaķu sterilizācijā Saulkrastos, biedrība vērsās Saulkrastu pilsētas domē ar ierosinājumu šajā pašvaldībā īstenot bezsaimnieka kaķu sterilizācijas kārtību, kuras rezultātā tiktu atrisināta Saulkrastos tik aktuālā problēma – bezatbildīgo vasarnieku atstāto kaķu vairošanās. 2008.gada februārī, pateicoties Saulkrastu domes atsaucībai un pretimnākšanai, biedrība uzsāka bezsaimnieka kaķu sterilizāciju Saulkrastos.
Bezsaimnieka kaķu sterilizācijas kārtība ir rūpīgi izstrādāta un pielāgota Saulkrastu vajadzībām un iespējām. Tās pirmā etapa laikā tiek iegūta informācija par bezsaimnieka kaķi vai bezsaimnieka kaķu grupu, kas apdzīvo un barojas noteiktā vietā. Seko situācijas apzināšana uz vietas – gan par bezsaimnieka kaķu esamību un to skaitu, gan par personām, kas tos baro un ir gatavas uzņemties to aprūpi. Pēc tam seko bezsaimnieka kaķa nogādāšana pie veterinārārsta, kaķa sterilizācija, vakcinācija pret trakumsērgu un apzīmēšana, visbeidzot – bezsaimnieka kaķa nogādāšana atpakaļ tā pastāvīgajā mītnes vietā.
Svarīgi ir sabalansēt bezsaimnieka kaķu aizsardzību un iedzīvotāju vēlmes, jo sabiedrībā vienmēr būs tādi, kam šo dzīvnieku ir žēl, tādi, kuriem vienalga, un tādi, kuriem šie dzīvnieki nepatīk. Ir jāapzinās, ka šiem kaķiem ir noteikta loma pilsētvidē.
Dzīvnieku aizsardzības likums pieļauj, ka pašvaldības ir tiesīgas veidot šādas bezsaimnieka kaķu kolonijas, jo saskaņā ar šo likumu „par klaiņojošiem dzīvniekiem nav uzskatāmi sterilizēti kaķi, kas uzturas pilsētās un lauku apdzīvotās vietās dzīvojamo māju tuvumā”.
Sniedzot šo pakalpojumu Saulkrastu pašvaldībai, esam patiesi gandarīti par iespēju iepazīties ar atsaucīgajiem un sirsnīgajiem Saulkrastu iedzīvotājiem „ar sauli sirdīs”!