Gaidam palīgā Ulubelē!

🟡 Kopš covid-19 krīzes sākuma Ulubelē jauno brīvprātīgo apmācības pārtrauktas, tāpēc šobrīd pastaigās ar suņiem var doties tikai mūsu pastāvīgie brīvprātīgie, kam jau ir apliecības.

🟡 Brīvprātīgais darbs patversmē daudziem asociējas tikai ar suņu staidzināšanu. Tām neapšaubāmi ir ļoti svarīga vieta patversmes iemītnieku socializācijas procesā, tomēr tas ir tikai viens no daudzajiem brīvprātīgā darba veidiem.

🟡 Ja patiesi gribat palīdzēt patversmes iemītniekiem, nešķirojiet darbus, kuros jūsu palīdzība noderīga! Ikviens darbs, ko paveicam patversmē, ir iemītnieku labā un uzlabo viņu dzīves kvalitāti un apstākļus! Tie, kuriem šobrīd vēl nav brīvprātīgo apliecības, laipni gaidīti cīņā ar sasnigušo sniegu un svaigu priežu, egļu zaru sagādāšanā mūsu kazām, auniņam, trušiem.

🟡 Sniega tīrīšana šobrīd un voljēru līdzināšana, kad atkusīs zeme, malkas savešana šķūnī, salmu pievešana un papildināšana būdās, zāles un svaigu dzinumu sagādāšana trušiem un vēl daudzi citi darbi atkarībā no gadalaika gaida palīdzīgas rokas. Tas ir neatsverams atbalsts Ulubeles ikdienas dzīvē, bet jums – pirmā svarīgā darba pieredze patversmē, kas dod izpratni par šeit notiekošo. Darbošanās svaigā gaisā un ievērojot drošu distanci no pārējiem.

🟡 Lai arī jau 6 gadus Ulubelē pastāv kārtība, ka suņus pastaigās vest var tikai pēc apmācības noklausīšanās un brīvprātīgā darba līgumu parakstīšanas, joprojām daudzi interesējas, vai var atbraukt pastaigāties ar sunīšiem brīvā laika pavadīšanas nolūkā. Mūsu atbilde ir – nē. Tāpēc, ka:

🐾 suņu staidzināšana ir atbildīgs darbs nevis izklaide,

🐾 jāzina patversmes iekšējās kārtības noteikumi,

🐾 jāmāk orientēties teritorijā. Tas viss – dzīvnieku un cilvēku drošībai un to izrunājam un kopīgi izstaigājam brīvprātīgo apmācības laikā.

🟡 Bieži jautā, vai brīvprātīgo apmācības nevar organizēt attālināti jeb tālmācībā. Arī šeit atbilde ir nē, jo blakus teorētiskiem jautājumiem, ir daudzas praktiskas lietas, ko varam apgūt vai redzēt tikai klātienē.

💛 Būsim pacietīgi, gaidot apmācības atsākšanos, bet tikmēr varam pārliecināties par savu nodomu nopietnību, palīdzot patversmei citos nepieciešamos darbos! Ja gribat palutināt Ulubeles iemītniekus un atvest dāvanas, tad šobrīd viņi visvairāk priecāsies par:

  • kvalitatīviem konserviem suņiem un kaķiem (tadiem, kuros augsts gaļas %);
  • cementējošām smiltīm kaķu tualetēm;
  • kokskaidu briketēm kurināšanai;

✔️ Noderēs arī segas un citi dabiska materiāla tekstilizstrādājumi – dvieļi, gultasveļa, pārklāji – labā stāvoklī un tīri!

🚫 Gultas matrači, cIlvēku apģērbs un sadzīves priekšmeti gan patversmē nebūs izmantojami!

Paldies, ka atbalsti! 💛 Gaidām palīgā Ulubelē!

Skaties sižetu te!

Paldies par tēmas atspoguļojumu 4.studija!